
Naujausios
Paveikslų ir Šventojo rašto žodžių dermė parodoje akivaizdi. Vėliau autorė sakys, kad Dievas jos gyvenime labai svarbus ir jeigu ne jis, nežinia, kur dabar būtų ir ar iš viso tapytų.
„Per visus etapus suvoki, kad nenori, negali piešti, bet kažkas įdeda tau į širdį ir per tavo rankas sukuria darbus“, – teigė menininkė, taip savo gebėjimus įvertindama, kaip aukštesnių jėgų nuopelną.
Į tapybą Vilma Stiopinaitė ėjo tikslingai ir atkakliai. Aštuonerių metų pradėjo lankyti Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklą, kurią baigusi dar kartą kartojo kursą, taip įtvirtindama savo gebėjimus, labiau juos išlaisvindama. Dabar autorė šiek tiek apgailestauja, kad paauglystėje susidūrus su dilema, ar atsidėti dailei, ar kitiems dalykams mokykloje, nusvėrė mokslai, tad nespėjo labiau atsiskleisti.
Įstojus į Dailės akademiją jaunajai kūrėjai trūko pasitikėjimo savo talentu, tad 23-ejų metų išėjusi iš šios mokyklos galvojo niekada nebetapysianti, bet jau po mėnesio Norvegijoje suprato negalinti gyventi be teptuko ir dažų. Grįžusi įstojo į Šiaulių Universitetą, kur baigė dailę.
Paskutinis Vilmos Stiopinaitės paveikslas Joniškio kultūros centre surengtoje parodoje – tai rėmai su balto popieriaus lapu, ant kurio šviesiomis geltonomis raidėmis užrašyta „Rytojus“, nes kaip autorė sako: „Visi jį galime susikurti gražų, baltą. Tai mūsų pasirinkimas, kokį jį nupiešime. Tokia šios parodos mintis.“