
Naujausios
Pagalba beglobiams gyvūnams – tik privatus reikalas
Vakar Pakruojyje baigėsi paskutinioji Pasaulinei gyvūnijos dienai skirta akcija – aukų rinkimas Savivaldybėje. Jos skirtos Šiaulių rajone veikiančiai gyvūnų prieglaudai, nes tokios įstaigos Pakruojo rajone nebėra jau kelerius metus. Gamtai neabejingi žmonės beglobiams padeda tik privačiai, neretai sulaukdami pasmerkimo.
Janina ŠAPARNIENĖ
janina@skrastas.lt
Globėjai sulaukia nepakantumo
Pakruojo seniūno pavaduotojos Nijolės Vėtienės žiniomis, mieste ir aplinkiniuose kaimuose yra mažiausiai šešetas žmonių, savo lėšomis šeriančių ar globojančių benamius gyvūnus. Kai kurie suteikė namus keliems, o kai kas – ir daugiau nei dešimčiai keturkojų.
Pakruojo seniūnijos darbuotojai savanoriams gyvūnų globėjams nuvežė maišus pašarų, kitų priemonių.
Dešimtmečiais gyvūnus globojanti garbaus amžiaus pakruojietė nustebo, į kiemą įsukus svečiams su dovanomis – vietos valdžios atstovų dėmesio ji sulaukė pirmą kartą.
Moteris parodė naujausią globotinį – ką tik atakusį kačiuką, maitinamą iš guminės kriaušės. Prieš keletą savaičių pakruojietė jį surado darže prie namų: dar neregintis gyvūnėlis klykdamas kapanojosi šlapioje dirvoje.
„Kačiuką matė ir kaimynė, pasisiūliusi „išspręsti problemą“ – čia pat užkapoti jį kauptuku“, – pasakojo globėja.
Moteris rastinuką parsinešė namo, šiltai įkurdino, kas valandą girdė pašildytu pienu. Kačiukas atkuto. Pakruojietė paauginusi ketina ieškoti jam gerų namų, kaip jau surado ne vienam priglaustajam.
Moteris nenorėjo viešumo: prisipažino nuolat sulaukianti priekaištų, kodėl globoja gyvūnus. Ir nesuprantanti pretenzijų priežasties – juk viską daranti už savus pinigus, neprašanti niekieno pagalbos.
„Mus užsipuola žmonės, greičiausiai apskritai nekenčiantys gyvūnų. Ką galėtume pasakyti žinomai Pakruojo poniai, pedagogei, mūsų akyse spyrusiai pro šalį ėjusiam benamiui katinui“? – sakė „Krašto žinioms“ dvi benamių šėrėjos.
Šia savanoryste kartu užsiimančios moterys rytą – vakarą apeina Pakruojyje joms žinomas vietas, kur laikosi beglobiai gyvūnai, nuneša maisto. Vienoje iš vietų įrengė nuo lietaus ir pridengtas improvizuotas pastoges benamiams. Šėrėjos apmaudavo radusios šias pastoges išmėtytas, o kartą užklupo vaikus, pagaliais badančius jose tūnojusius katinus. Išsiaiškino, kad šie mokosi netolimoje pagrindinėje mokykloje, pranešė apie tai mokytojams.
Pakruojyje prieglaudos nėra
Dideli maišai gyvūnų maisto, indai buvo nuvežti į vieną artimiausių pakruojiečiams prieglaudų – „Šiaulių letenėlę“. Į ją seniūnija miestiečiams organizavo ekskursiją.
„Didžioji dalis gyvūnų globėjams skirtos paramos gauta iš ilgamečio nuolatinio mecenato, radviliškiečio verslininko Prano Balckaus. Prisidėjo ir pakruojiškiai verslo bei privatūs žmonės. Dalį lėšų gavome iš Savivaldybės Aplinkosaugos fondo“, – informavo N. Vėtienė.
Gyvūnams skirta parama į kaimyninius rajonus iškeliauja jau keletą metų, po to, kai veiklą nutraukė vienintelė Pakruojo rajone gyvavusi benamių keturkojų prieglauda.
Dabar beglobius gyvūnus gali paimti tik UAB „Pakruojo komunalininkas“ darbuotojai. Čia esančioje karantinavimo tarnyboje sugautieji beglobiai laikomi apie dvi savaites.
Karantinavo tarnyba nebėra neabejotinas mirties nuosprendis gyvūnams, kaip būdavo ankstesniais metais. Pastaruoju laiku tarnybai vadovaujantis „Pakruojo komunalininko“ daugiabučių namų administravimo specialistas Gintaras Jakūbaitis laikosi pozicijos, kad čia pakliuvusiems gyvūnams reikia ieškoti šeimininkų.
„Į gatvę išmestus kates ir šunis paimame, sulaukę gyventojų iškvietimų. Sergančius, akivaizdžiai senus gyvūnus užmigdome. Tuo tarpu jauniems ir sveikiems ieškome kitų namų. Tam gerai pasitarnauja internetas, socialiniai tinklai. Per metus randame šeimininkus kelioms dešimtims gyvūnų“, – sakė G. Jakūbaitis.
Specialistas pastebėjo, kad išmetamų gyvūnų pastaraisiais metais mažėja.
Autorės nuotr.
Pakruojietės išgelbėtas kačiukas jau mato.
Savanorės įrengė pastoges benamėms katėms.
„Pakruojo komunalininko“ specialistas Gintaras Jakūbaitis pastebi, kad išmetamų gyvūnų mažėja.