
Naujausios
Gražiadarbiai eksponuoja apie 260 tekstilės, medžio, akmens, tapybos, odos ir kitų darbų. Tradiciškai bene daugiausia mezgėjų ir nėrėjų.
Prie raštuotų, margų pirštinių ir kojinių šviečia rajone žinomos pavardės: Felicija Bogvilienė, Rima Baltokienė, Marija Kalėdienė, Ramunė Vičienė, Vega Gurskienė, Stanislava Gurskienė, Elvyra Žukauskienė ir kitos.
Toliau pasisukus – velti batelai, šlepetės, ryškiai pavasariu dvelkiantis žalias lengvas paltukas. Tai – Birutės Dargytės-Kybartienės, Dalios Petraitienės, Loretos Domkienės darbai, greta jų dera Alantos Maižiutės mezginiai, Kęstučio Cibulio ilgaamžiai tvirti klasikinių raudonos ir juodos spalvų – dokumentų dėklas, portfelis, kuprinė, rankinė.
Kaune gyvenantis, bet savo gimtojo krašto nepamirštantis tautodailininkas Viktoras Žilinskas atvežė linoraižinių ir medžio raižinių, kuriuose išryškėja autoriaus palankumas žemdirbystei, amatininkams, žemės, gamtos spalvomis liejasi Redos Pečkuvienės skaros, „dygsta“ Daliaus Udrakio medžio skulptūros, nuo sienos žvelgia įrėmintos Aušros Petrauskienės lėlytės, Danutės Grunskienės, Alinos Jonaitienės, Gerdos Gudinaitės, Dalios Sutkuvienės, Virginijos Kutkienės, Vidos Peleniuvienės, Daivos Butkienės paveikslai, o koridoriuje, nes jau nebetilpo salytėje, atėjusius pasitinka Saliomės Guliačenko raganos.
D. Grunskienė nustebina ir margaspalvėmis keraminėmis vištaitėmis, akį traukia Bronislavos Švanienės, Rimos Prielaidienės bei kitų moterų rištos juostos, Rimanto Arlausko pinti krepšai, Jono Žaržeckio, Jono Pinkausko, Petro Jonaičio, Sauliaus Kaminsko drožiniai, Rasos Kralikauskienės subtili keramika, baltuoja Ugnės Vaineikienės, Zelmos Krupelienės, Gražinos Šliauterienės ir dar viso būrio gražiadarbių nėriniai, mezginiai.
Greta mokytojų savo kūrinius rikiuoja Joniškio „Saulės“, Kriukų pagrindinių ir Žemės ūkio mokyklos mokiniai.
Retokai šioje parodoje dalyvaujanti Daiva Radavičiūtė iš Kriukų subtiliai pieštuku kurdama kaimišką idilę nupiešė giminių paveikslą. Pasak rajono tautodailininkus ir amatininkus kuruojančios Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus muziejininkės Vitos Vitkauskienės, šįkart pristatomos ir dar anksčiau negirdėtos autorės mezgėjos, nėrėjos Indra Mitkevičienė bei Elena Jokštienė.
Susirinkusius tautodailininkus ir amatininkus pasveikino ir jų darbais gėrėjosi Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė bei menotyrininkė Michalina Adomavičienė, kurios į Šiaulių krašto tautodailės parodą atrinko 26 autorių darbus.
Renginyje pasakojimus porino ir dainas pagal Mato Slančiausko tekstus atliko folkloro kolektyvo „Kupars“ vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė su sūnumi Joriu, o literatė Regina Briedytė M. Slančiauskui skyrė savo eiles. Parodaveiks visą mėnesį.