
Naujausios
SKAITYTOJAI KREIPĖSI
Po kelio remonto teks griauti daržinę?
Lašmenpamūšio gyventoja Rasa Bušienė „Pakruojo kraštui“ guodėsi, jog žvyrkelį remontavę kelininkai perkasė įvažiavimą į jos sodybos ūkinę dalį. Ji liko nepasiekiama stambesnei technikai. Kelininkai sodybos savininkei siūlo naudotis kitu įvažiavimu.
Janina ŠAPARNIENĖ
pakruojis@skrastas.lt
Staigmena – griovys
R. Bušienė redakcijai sakė ne iš karto pastebėjusi, griovį, iškastą skersai kelių metrų ilgio nuovažos nuo kelio: anksčiau žvyrkelį remontuodavę kelininkai jos neliesdavo, net sutvarkydavo – nuovaža būdavo pažvyruojama.
Nelikus jos, R. Bušienės šeima jau patyrė nuostolių – sodiečių nusipirktas malkas atvežęs traktorius negalėjo įvažiuoti į sodybą ir pasuko atgal su pilna priekaba. Žmonėms teko sumokėti už degalus.
R. Bušienė nerimavo, kad nebebus galima su žemės dirbimo technika pasiekti daržo.
„Prieš dvylika metų įsigytos sodybos pastatai stovi taip, kad iš kiemo technika negali privažiuoti prie sodybos ūkinės dalies. Todėl naudojomės antruoju įvažiavimu nuo žvyrkelio pusės. Nuovaža naudojosi ir kiti žmonės“, – sako R. Bušienė.
Bet sklypo servitutuose antrasis įvažiavimas į sodybą neįrašytas.
R. Bušienė ieškojo pagalbos Klovainių seniūnijoje. Bet žvyrkelis per Lašmenpamūšį – ne seniūnijos, o regioninis kelias, už jo tvarkymą atsakinga Pakruojo kelių tarnyba.
Pasiūlyta alternatyva
Pakruojo kelių tarnybos viršininkas Vytautas Brobaitis tvirtino, kad į pakelės sodybą įvažiavimas yra iš kitos gatvės. Juo sodybos savininkai ir galintys naudotis, arba – kiek tolėliau įrengta nuovaža į dirbamą žemę.
Anot viršininko, buvusi nuovaža oficialiai neegzistuoja. Todėl griovys nutekėti paviršiniam vandeniui iškastas, į ją neatsižvegiant.
„Gavus finansavimą, šiemet pradėtas ketvirtį amžiaus netvarkyto kelio nuo Lašmenpamūšio iki Titonių remontas. Įrengtas autobusų stotelės peronas – keleiviams laukti tapo saugiau. O kad stotelės neardytų šalikelėje besikaupiantis vanduo – per oficialiai neegzistuojančią nuovažą buvo iškastas griovys jam nutekėti“, – teigė viršininkas.
R. Bušienei kelininkų pasiūlymai naudotis kitais įvažiavimais atrodo neįmanomi: norint, kad didesnė technika pravažiuotų į ūkinę sodybos dalį, reikėtų nugriauti daržinę. O ir koks ūkininkas sutiks, kad į sodybą sukantys traktoriai išvažinėtų pasėlius?
Galimos trys išeitys
Gyventoja mato paprastą išeitį: naujajame griovyje prie autobusų stotelės įrengti pralaidą. Ir šeima vėl galėtų naudotis įprasta nuovaža. Tuo labiau, jog mato – įvažiavimų į kitas sodybas kelininkai neperkasė.
Nacionalinės žemės tarnybos Pakruojo žemėtvarkos skyriaus vedėjas Audrius Radeckis šeimai siūlo į sodybos ūkinę dalį važiuoti šalia naujojo griovio, per nuovažą, įrengtą jos sklypo gale.
Kelininkų vadovo V. Brobaičio teigimu, valstybės pinigais keli įvažiavimai į vieną sodybą nerengiami, tačiau įstatymai nedraudžia savininkams pasidaryti nuovažas savo lėšomis.
„Sodybos savininkė gali kreiptis į Pakruojo kelių tarnybą, kad griovyje būtų įrengta pralaida ir naujas įvažiavimas ankstesniojo vietoje. Už šiuos darbus mokėtų užsakovė. Arba nuovažą įsirengti savarankiškai. Pastaruoju atveju būtų reikalingas projektas“, – informavo viršininkas.
Autorės nuotr.
PROBLEMA: Perkasus šioje vietoje buvusią seną nuovažą, neliko įvažiavimo į Rasos Bušienės sodybos ūkinę dalį.
PASIŪLYMAS: Savininkei buvo siūlyta į daržą važiuoti per kiemą. Kad pravažiuotų žemės dirbimo technika, šeimai tektų nugriauti dalį pastatų.