
Naujausios
Viena renginio organizatorių Papilės miestelio Kazio Narščiaus bibliotekos darbuotoja Irena Rimkienė pasakojo apie gautus rajono kraštotyros archyvus, kur užfiksuota keturiolika seniūnijoje išnykusių kaimų.
"Ruošdamasi vakarui suradau beveik šimto metų senumo žemėlapį su sužymėtais kaimais netoli Papilės, ir ėmiau tiesiog sekti, kurių nebėra", – "Šiaulių kraštui" pasakojo bibliotekininkė.
Suskaičiuota trisdešimt išnykusių kaimų. I. Rimkienė rinko papildomus duomenis apie buvusių kaimų geografinę padėtį, gyventojus, kitus istorinius faktus.
Papilės Simono Daukanto muziejus tinklalapyje ragino atsiliepti išnykusių kaimų gyventojus, atvykus pasidalinti prisiminimais.
Dabar Kuršėnuose gyvenantis Stasys Daunys pasakojo apie gimtąjį Zabikų kaimą.
"Koks buvo pokario gyvenimas, tokio nelinkėčiau nė pikčiausiam priešui: žmonių bijok dieną naktį, – ar stribų ar dar ko nors iš miško, – kur dar vilkų gausybė, vakarais kaip kokiais orkestrais kaukdavo", – pasakojo S. Daunys.
Papilėniškė Valerija Žilakauskienė į renginį atvyko iš laidotuvių, atsisveikinusi su 96 metų teta, kuri buvo seniausia iš sunykusio Urbonaičių kaimo gyventojų.
"Iš savo vaikystės labiausiai atsimenu jausmą, kai atvažiavau atsisveikinti su melioracijos griaunamais namais: iššlaviau tuščią trobą ir užrakinau duris", – vos graudulį tramdė moteris.
Papilėniškis Stasys Beržinis pateikė faktų, surinktų drauge su pusbroliu Aloyzu Balčiūnu, gyvenančiu Ventoje, ir išdėstytų knygoje apie gimtąjį Žardelių kaimą, kurio nebeliko maždaug prieš pusšimtį metų.
Papilės seniūnas Antanas Vaičius siūlė atkreipti dėmesį į prie seniūnijos pastato kabantį žemėlapį su pažymėtais išnykusiais kaimais.
"Būtų gražu, jei išnykusių kaimų pavadinimai atsirastų suteikiant pavadinimus naujoms gatvėms ar kitoms vietoms", – siūlė seniūnas. – Tik bėda, kad žmonėms to kartais nereikia ".
Renginyje koncertavo Papilės kultūros namų meno mėgėjai, Ventos muzikos mokyklos atstovai, tekstus skaitė Papilės gimnazistai.
