
Naujausios
Renginyje apie iškilią Žiemgalos krašto asmenybę mintimis dalijosi kalbininkas Kazimieras Garšva, etnologė Gražina Kadžytė, archeologas Algirdas Girininkas, archeologas, muziejininkas Ernestas Vasiliauskas, Žeimelio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Vita Songailienė, Žeimelio gimnazijos kraštotyros būrelio vadovė Regina Noreikienė, buvęs J. Šliavo mokinys, dabar verslininkas Vydas Damalakas, tuometinis Pakruojo švietimo skyriaus vadovas Vidutis Skirmantas, monografijos "Žeimelis" sudarytojas Aloyzas Bėčius ir kiti susitikimo dalyviai.
"J. Šliavas yra nepamirštas, dar yra daug žmonių, jo mokinių, žeimeliečių, kurie jį atsimename. Linkuvoje gyvena J. Šliavo sūnėnas, irgi buvo atvykęs į renginį, – sako Pakruojo krašto "Žiemgalos" muziejaus Žeimelyje direktorė Daiva Skrupskelytė. – Žeimelyje didžiausias J. Šliavo paliktas pėdsakas – muziejus, ir visa, kas yra muziejuje, eksponatai, kuriuos ji su savo mokiniais surinko."
Pasak D. Skrupskelytės, J. Šliavo veikla labai plati: nagrinėjo mitologiją, archeologiją, tautosaką, surinktą medžiagą aprašė, susistemino.
"Darbai sovietiniais laikais buvo taip puikiai atlikti, kad net stebėtina", – sako D. Skrupskelytė. Keletas J. Šliavo mokinių nuėjo mokytojo keliu – pasirinko archeologijos, istorijos specialybes.
E. Vasiliauskas valdžios atstovus ragino pabaigti J. Šliavo darbus – juridiškai įteisinti Žiemgalos regiono muziejų ir pastatyti paminklą Teodorui Grotusui.
Renginyje dalyvavo Žeimelio gimnazijos šokėjai ir skaitovai, Žeimelio senjorų ansamblis, grojo Žeimelio vyrų kapela.
Žiemgalos muziejuje pristatytos ir dvi tautodailininkų parodos, skirtos tautodailės metams: Edmundo Gaubo medžio raižiniai ir Vytauto Jaručio metalo dirbiniai.
Pasak D. Skrupskelytės, abi progos siejasi – J. Šliavas yra daug prisidėjęs prie tautodailės darbų išsaugojimo.