
Naujausios
Šeštadienį – saviveiklininkų šventės
Šeštadienį naujo saviveiklos sezono atidarymo renginiai nuskambėjo Pakruojo kultūros ir Stačiūnų kaimo mokykloje-daugiafunkciame centre. Rajone plinta tradicija saviveiklininkams pasirodyti neįprastuose nuotaikinguose amplua.
Janina ŠAPARNIENĖ
janina@skrastas.lt
Stačiūniečiai sveikino saviveiklos naujokus
Stačiūnų bendruomenės pirmininkė, mokyklos-daugiafunkcio centro renginių organizatorė Angelė Zaveckienė ir jos bendraminčiai į koncertų salę turėjo atnešti daugiau kėdžių. Jų neužteko žiūrovams, susirinkusiems ir šeimomis. Kaimas sugužėjo sveikinti naujų narių, nuo šio spalio prisijungusių prie vietos saviveiklos kolektyvų.
Šiemet ne vienas kolektyvas tapo tarprajoniniu. Į Stačiūnų etnografinį ansamblį, moterų vokalinį kolektyvą „Nostalgija“ bei kitus įsitraukė Eimučių (Šiaulių rajonas) kaimo bendruomenės pirmininkė Elena Kanišauskienė, bendruomenės nariai Giedrius Liutkus ir Albina Bagdonienė. Šis kaimas – už aštuonių kilometrų nuo Stačiūnų.
Saviveiklininkų būrį papildė ir stačiūniečiai Jurga Misiūnienė, Danutė Jonaitienė bei Vitalijus Alseika.
Šeštadienio vakaras tapo naujokų debiutu prieš kaimo bendruomenės auditoriją. Kartu su vietos scenos senbuviais jie dainavo, vaidino intermedijas, atliko humoristines užduotis. Debiutantams reikėjo persikūnyti į žinomus šalies dainininkus ir juos parodijuoti. Nes naujokai turėjo pelnyti žiūrovų palankumą – o Stačiūnai dešimtmečiais garsėja kultūrą mėgstančių žmonių ir įvairių renginių gausa. Renginyje negalėjusią dalyvauti (nors iš anksto besiruošusią) vaidinimų mėgėją A. Bagdonienę prisistatymo užduotyse pakeitė kita saviveiklininkė.
Įveikusiems išbandymus naujiesiems saviveiklininkams atminimo dovanas įteikė daugiafunkcio centro direktorė Aušra Mačiūnienė ir Stačiūnų bendruomenės tarybos narė Dalė Jurpalienė.
Vienam vakarui įvaizdį bei pavadinimus pakeitė visi saviveiklininkų kolektyvai – kas pasinaudojo tikruoju ansamblio vardu, kas iš kelių žodžių pavadinimą susikūrė.
„Sezono atidarymai organizuojami ne kasmet – tik tuomet, kai į mūsų kolektyvus įsilieja daugiau naujų žmonių. Atidarymai tampa pirmu jų pasirodymu žiūrovams“, – sakė A. Zaveckienė.
Dovana žiūrovams – koncertas
Tą pačią dieną vykęs Pakruojo kultūros centro saviveiklos kolektyvų kūrybinio sezono atidarymas buvo kitoks, nei per keliolika metų žiūrovams įprastas nuotaikingų inscenizacijų šou.
Į kultūros centrą einančius lydėjo pakeliui degantys fakelai. Kaspinu perrišta scenos uždanga slėpė staigmeną – dovaną. Ją reklaminiuose plakatuose žiūrovams žadėjo kultūros centro mėgėjų teatro kolektyvas – šiemetinio atidarymo organizatoriai.
Jie bendraminčiams, kitų kolektyvų vadovams ar atstovams įteikė sveikatą stiprinančias vaisių „puokštes“ ir pakvietė bendrai atrišti scenos kaspiną.
Vaidintojų dovana visiems pakruojiečiams – profesionalaus „Naisių vasaros“ teatro (Šiaulių rajonas) aktorių koncertas. Šis koncertas dviems aktoriams, Pauliui Budriui bei Remigijui Peleniui, tapo ir proga pasisveikinti su kraštiečiais.
„Žiemgalos sūnė grįža“, – tarmiškai nuo scenos prabilo R. Pelenis.
Kultūros centro saviveiklininkai koncertą stebėjo kartu su kitais žiūrovais.
Išmonė savame rate
Kolektyvai savo išmonę parodė šventinio vakarėlio metu.
„Uolainio“ choro nariai paruošė nuotaikingą premjerą – dainą apie visų centro kolektyvų darbus, nuveiktus per praėjusį sezoną bei tarpsezoniniu metu. Apdainuotos išvykos koncertuoti Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavimas renginiuose. O kolektyvams įteiktos dainos teksto kopijos.
Įvaizdžius keitė „Laja“, atlikusi ir lietuvių liaudies, ir kitų tautų šokius, išjudinusi visą salę.
Diksilendo muzikantai ne tik grojo – pokštavo, vedė ratelius.
Bendraminčiai pirmieji turėjo progą apžiūrėti dailės studijos lankytojų naujausius paveikslus – jų paroda oficialiai atidaryta tik šiomis dienomis.
xxx
Prieš keliolika metų organizuoti saviveiklos sezono atidarymus pradėjo Pakruojo kultūros centro kolektyvai. Inscenizacijų vakarai įvairiomis temomis prigijo, pastaraisiais metais išaugo iš savo rato ir tapo renginiais plačiajai visuomenei.
Atidarymų idėja puikią terpę surado ir Stačiūnuose, o prieš keletą metų tokie kolektyvų pasisveikinimai su žiūrovu prasidėjo ir Linkuvos kultūros centre.
Savivaldybės Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjos Birutės Vanagienės nuomone, improvizacijų, inscenizacijų vakarai nėra tikri kūrybos sezonų atidarymai – iš tiesų šie sezonai nesibaigia ištisus metus. Bet teminės šventės suteikia progą saviveiklininkams rasti naujų nuotaikingų saviraiškos būdų,nes tradiciniuose renginiuose privalu atitikti reikalavimus. O žiūrovams skoningo jumoro perdaug nebūna.
Autorės nuotr.
„Uolainis“ apdainavo visų Kultūros centro kolektyvų veiklą.
Žiūrovų salė pritarė „Naisių vasaros“ aktorių atliekamoms dainoms.
Dovaną žiūrovams „išpakavo“ kultūros centro kolektyvų atstovai.
Remigijus Pelenis (antras iš kairės) pabendrauti su žiūrovais nušoko į salę.
Tradicinį įvaizdį pakeitusi „Laja“ parodė temperamentingą vengrišką šokį.
Renatos BUDRIENĖS nuotr.
Vakaro vedėjai Romaldas Sitavičius (kairėje) ir Angelė Zaveckienė (dešinėje) pristatė šiemet į saviveiklos kolektyvus įsijungiančius naujus narius.
Stačiūnų mokyklos – daugiafunkcio centro archyvo nuotr.
Stačiūnų etnografinio ansamblio dalyviai parodijavo madą vadintis beprasmiais dirbtiniais vardais. Iš lietuviškų žodžių „žali bijūnėliai, lelijos raudonos“ saviveiklininkai sudėliojo kolektyvo pavadinimą vienam vakarui – „Žabilera“.