Buvusio „Baltijos“ komplekso duris atvėrė tarptautinio kūrybinio dueto paroda

„Laiptų galerijos“ nuotr.
Ričardas Bartkevičius.

 

Liepos 1 dieną buvusiame „Baltijos“ komplekse (Vilniaus g. 166) atidaryta Ričardo Bartkevičiaus bei jo bendražygio Piotr Jargusz (Lenkija) paroda DIALOGAI SPALVOJE IR FORMOJE. Būtent šios parodos atidarymas tą vakarą tapo pagrindiniu Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ organizuoto tarptautinio simpoziumo-kūrybinių dirbtuvių SAULĖS ŠIAULIAI atidarymo akcentu.

„Mes su Petru (aut. past Piotr Jargusz) esame pažįstami jau beveik dešimtmetį. Mus sieja daug bendro: abu esame pedagogai, dirbome panašų darbą, ne kartą drauge esame rengę parodas ir Lietuvoje, ir Lenkijoje. Mus sieja tos pačios vertybės – tapyba, ryšys su medžiaga, vertė, kuri yra sukuriama, procesas bei menas plačiąja prasme. Kažkiek skiriasi mūsų braižai, tačiau dialogas – žodinis ar meninis – tarp mūsų vyksta nuolat. Todėl ir paroda įgavo simbolinį pavadinimą – DIALOGAI SPALVOJE IR FORMOJE“, – pasakojo vienas iš parodos autorių.

Visai neseniai Ričardas Bartkevičius pasuko nauja kryptimi – ėmė tapyti ant 3D objektų. Čia, šarmingose buvusio „Baltijos“ restorano patalpose, neįprasti meno kūriniai atsiskleidžia dar kitomis spalvomis. Juose autorius sąmoningai pažeria ne tik restorano atributikos – šakučių, lėkščių ar kadaise skambėjusių taurių – fragmentų, bet ir bendravimo, žmonių tarpusavio santykių elementų. Tuo tarpu Piotr Jargusz kūriniai ryškiau akcentuojami gamtos ir transcendentiniai motyvai.

„Svarbiausia šioje parodoje – dialogo nuoširdumas. Tai nėra du atsitiktiniai žmonės, bandantys kalbėti meno kalba, o kūrėjai, puikiai pažįstantys vienas kito kūrybą. Tas momentas, kiek kiekvienas autorius atsiveria, kiek jis leidžia pažvelgti į savo vidinį pasaulį, kiek leidžia su juo susipažinti, aš manau, yra ypatingai didelė vertybė. Ten, kur baigiasi žodžiai, prasideda dailė ir apskritai menas“, – sakė parodos koordinatorė Vaiva Bartkevičienė.

„Džiaugiuosi, galėdama pristatyti išskirtinę parodą, kuri itin organiškai sulimpa su šita aplinka. Parodos koordinatorė sakė, kad geriausias dalykas yra dialogo nuoširdumas. Aš pasakyčiau, kad geriausias dalykas yra pats dialogo buvimas. Ir šitas dialogo kūrimas leidžia išaiškinti, išsikelti iš šios įdomios aplinkos patį turinį ir pačią idėją. Menas, kaip reiškinys, apskritai gali egzistuoti tik tada, kada yra menininkas ir kitas žmogus. Santykis su kitu žmogumi yra meno buvimo prielaida apskritai. Tai šitos prielaidos buvimas jųdviejų santykyje, dialoge, rodo ką jie tiria. Jie tiria patį meną – kiek jis gali sau leisti būti aptriušęs, kiek jis gali sau leisti būti fragmentiškas. Ir tada galima iškelti klausimą – kokiomis kryptimis tas dialogas vyksta. Bet kas su kuo kalba? Čia akivaizdžiai kalbinamos ne tik spalvos ir formos, bet ir pati erdvė“, – savo įžvalgomis dalijosi menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė.

Tarptautiniame dailininkų simpoziume-kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo:

Rokas Šakys, Remigijus Venckus, Gražina Vingrienė, Edita Sūdžiūtė, Ieva Skauronė, Živilė Jasutytė, Ilona Janulienė, Ričardas Bartkevičius, Ričardas Garbačiauskas, Jonas Vaitkevičius, Sarmite Caune, Birutė Kuicienė, Kornelijus Užuotas, Rytis Garalevičius, Antanas Jasenka, Algimantas Puipa, Palemonas Gintaras Janonis ir menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė.

Dailininkų simpoziumo parodos atidarymas buvusiame „Baltijos“ komplekse vyks rugsėjo 6 d.