Jubiliejinėje parodoje autorius kviečia žaisti

Jubiliejinėje parodoje autorius kviečia žaisti

Jubiliejinėje parodoje autorius kviečia žaisti

Šiaulių universiteto dailės galerijoje atidaryta jubiliejinė šiauliečio dailininko Voldemaro Barakausko paroda „Viskas gerai...“. Darbai vos tilpo abiejose galerijos salėse.

Marina VISOCKIENĖ

marina@skrastas.lt

Penktadienį atidarytoje parodoje eksponuojama apie 15 objektinių ir 50 akvarelės darbų. Pastarieji neįrėminti ir stiklu nuo žiūrovų neatskirti. „Toks ir buvo sumanymas – leisti atėjusiems užmegzti su kūriniais betarpišką ryšį, gal net paliesti“, – aiškina autorius.

Sumanymas pasitvirtino: nors liesti darbų žiūrovai neskubėjo, mielai įsitraukė į dailininko pasiūlytą žaidimą – dideliuose, daugiausia abstrakčiuose akvarelės darbuose ieškoti paslėptų mažų realistinių detalių.

Žaismingai nusiteikti lankytojus kvietė ne tik jo akvarelės, bet ir objektiniai darbai, pagaminti iš džiovintų vabzdžių ir stambesnių gyvūnų liekanų.

Kūrinių pavadinimai – sąlyginiai, tik truputį nukreipiantys mintis tam tikra linkme. „Kitoje parodoje jie vadintųsi kitaip“, – tikina V. Barakauskas.

Parodą aplankęs menotyrininkas, autoriaus dėdė šiaulietis Vytenis Rimkus jam džiugiai dovanojo paties autoriaus pieštus darbus.

„Čia – puspenktų Valdo piešiniai – autobusas su žmonėmis, tankai, zuikučiai. Nuo ko pradėjo ir iki ko atėjo“, – vieną po kito menotyrininkas rodė dabar 50-metį pažyminčio dailininko vaikystės kūrybą.

V. Rimkus kalbėjo apie savitą V. Barakausko kūrybos kelią, nueitą nuo gražaus akvareliško peizažo iki sąlyginai užkoduoto vaizdo, turinio keletą prasmių.

Jono TAMULIO nuotr.

DOVANA: Menotyrininkas Vytenis Rimkus (dešinėje) sūnėnui dailininkui Voldemarui Barakauskui dovanojo šio vaikystės piešinius.

DETALĖ: Akyliausi žiūrovai viename iš darbų, vaizduojančiame iš dangoraižio krentantį žmogelį, galėjo įskaityti ir pilną parodos pavadinimą „Kol kas viskas gerai...“.

OBJEKTAS: Nusišypsoti ragino dvi iš tikrų sraigių kiautų ir dantų protezų sukurtos sraigės, patalpintos ant Kamasutros vaizdelių marginto popieriaus. Darbo pavadinimas „Lėčiau, lėčiau, lėčiau...“.