Kuršėniškei karpinių meistrei – garbingas apdovanojimas

Šiaulių r. savivaldybės nuotr.
Už nuopelnus Žemaitijos etnokultūrai apdovanotą kuršėniškę tautodailininkę Almą Stugienę (antra iš dešinės) pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė (dešinėje) ir kiti renginio dalyviai.

Birželio 17-ąją Šiaulių rajono etninės kultūros puoselėtojai, karpinių meistrei kuršėniškei Almai Stugienei įteiktas apdovanojimas už nuopelnus Žemaitijos etnokultūrai.

Žemaitijos etnokultūrai nusipelniusių žmonių apdovanojimų ceremonija vyko Dionizo Poškos Baublių muziejuje, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus filiale. Apdovanojimas A. Stugienei – už ilgametį tradicijų puoselėjimą ir unikalių amatų garsinimą. Svarbų apdovanojimą ir oficialią padėką tautodailininkei įteikė Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys. Jis pabrėžė išskirtinę popieriaus karpinių reikšmę Lietuvos tautiniam identitetui bei pasidžiaugė meistrės gebėjimu senąsias tradicijas paversti gyvu, šiuolaikinį žmogų žavinčiu menu.

Istorinėje Baublių aplinkoje vykusioje ceremonijoje A. Stugienę sveikino jos kolegos ir Šiaulių rajono savivaldybės atstovai. Prie sveikinimų prisijungė ir kūrybine bendryste džiaugėsi Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė bei kuršėniškė skiautinių meistrė Dalė Roikienė. A. Stugienė daugelį metų stebina visuomenę juvelyriškai tiksliais, gamtos ir lietuvių liaudies motyvų įkvėptais popieriaus karpiniais. Jos darbai ne kartą puošė šalies bei užsienio parodų sales.

Taip pat šiame renginyje įvyko ir naujojo Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos pirmininko rinkimai. Į pareigas vienbalsiai dvejų metų kadencijai išrinkta kuršėniškė, meno kūrėja, etnokultūros puoselėtoja, Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė B. Poškienė.