
Naujausios
„Rudens mozaiką“ užbaigė spalvingu koncertu
Šeštadienio vakarą Šiaulių kultūros centre finaliniu koncertu baigėsi dvyliktasis mėgėjų meno kolektyvų ir atlikėjų festivalis „Rudens mozaika“.
Gintarė VALUCKYTĖ
gintare@skrastas.lt
Nuo roko iki folkloro
Vakarą pradėjo Šiaulių universiteto gimnazijos roko grupė „Ekstra“ su Robio Viljamso daina „Entertain me“. Žiūrovams buvo paruošta spalvinga baigiamojo koncerto programa – 23 geriausi pasirodymai. Scenoje keitėsi mėgėjų kolektyvai ir atlikėjai nuo keturmečio iki senjoro, skambėjo įvairiausių stilių muzika – nuo roko iki folkloro. Pasirodė liaudiškų bei šiuolaikinių šokių mėgėjų kolektyvai.
Publika išvydo visų nuo lapkričio 5-osios vykusių septynių vakarų-varžytuvių geriausiai pasirodžiusius dalyvius. Nominacijų šiemet neskelbta, kolektyvai, atlikėjai ir festivalio organizatoriai apdovanoti diplomais. Iš viso festivalis sulaukė apie pusantro tūkstančio dalyvių iš Šiaulių regiono.
Kultūros centro etninės kultūros skyriaus vedėja Diana Martinaitienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad „Rudens mozaika“ – viena geriausių galimybių pasirodyti pradedantiesiems mėgėjų meno kolektyvams. Jos nuomone, ir patyrę kolektyvai noriai dalyvauja šiame festivalyje: „Jie nori ir savo mieste būti matomi, žinomi“.
Grupė įkvėpė muzikai
Šiaulių universiteto gimnazijos dvyliktokas Deividas Kancus roko grupėje „Ekstra“ būgnais groja ketverius metus. Jeigu ne grupė, būgnus jau būtų metęs: „Baigus muzikos mokyklą, nebuvo nei motyvacijos, nei kur groti, o atėjus į grupę motyvaciją suteikė koncertai, atsirado galimybė tobulėti.“
Vaikinas galvoja studijuoti teologiją, tačiau neabejoja, kad būgnai liks jo pomėgiu, atsipalaidavimo būdu.
„Ekstros“ vadovas, gimnazijos muzikos mokytojas Kęstutis Stoškus džiaugiasi, kad jaunimui pavyksta įskiepyti meilę muzikai. Ne vienas grupės narys savo specialybę susiejo su muzika.
Anot vadovo, erdvės grupei pasireikšti netrūksta. „Čia jaunimas gali pasijusti kaip žvaigždės. Užsienyje irgi koncertuojame, nors mokykloje, mieste pasirodyti dar smagiau. Mokykloje tradicinės šventės jau neįsivaizduojamos be grupės, laukia, ką naujo parodysim“, – pasakojo K. Stoškus.
Kolektyvas – antrieji namai
Šeimos ir jaunimo laisvalaikio centro „Penklinė“ dainos ir šokio studijos „Chi chi cha cha“ vadovė Ligita Gaigalienė sakė, kad scena vaikams padeda tapti lyderiais. Ikimokyklinio amžiaus vaikai, dalyvavę koncertinėje veikloje, vėliau būna aktyvūs mokykloje, kuria spektaklius, veda renginius.
Pasak L. Gaigalienės, tėvai džiaugiasi, kad vaikai užimti, nesėdi prie kompiuterių, nesitrina gatvėse.
Kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvo „Kalatinis“ meno vadovė Vanda Verkulienė pasakojo, kad šio kolektyvo nariai – pensinio amžiaus žmonės, kuriems ši veikla yra labai svarbi.
„Kai kurie nieko neturi. Kitus apstoja ligos. Kolektyve jie jaučia vienas kito petį, visi labai draugiški. Kartu švenčiame jubiliejus, dažnai važinėjame į koncertus“, – pasakojo V. Verkulienė.
Meno kolektyvas „Kalatinis“ turi apie 50 narių, kuriam priklauso ir vokalinis ansamblis.
Jono TAMULIO nuotr.
VADOVĖ: Dainos ir šokio studijos „Chi chi cha cha“ vadovė Ligita Gaigalienė sakė, kad scena vaikus ugdo. 4-5 metų studijos vaikai pateko tarp geriausiųjų su šokiu „Tarakonas“.
BŪGNININKAS: Šiaulių universiteto gimnazijos roko grupės būgnininkas Deividas Kancus sako, kad galimybė koncertuoti su grupe įkvėpė nemesti būgnų.
KOLEKTYVAS: Kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvo „Kalatinis“ meno vadovė Vanda Verkulienė pasakojo, kad pagyvenę žmonės šiame draugiškame kolektyve gali atsiremti vienas į kitą.