
Naujausios
Savivaldybėje yra užregistruota ketvirtadienį vykusio piketo rezoliucija. Pikete nedalyvavo nė vienas iš Savivaldybės vadovų. Nei meras, nei vicemerai, nei Administracijos vadovai neišdrįso akis į akį susitikti su žaliosios miesto aplinkos gynėjais.
"Aš tos rezoliucijos dar nemačiau, bet jeigu atnešė, tai šiandien pateiks ir mano adresu", – sakė vakar Antanas Bartulis, Savivaldybės administracijos direktorius.
"Šiaulių kraštas" klausė, kokia bus Savivaldybės reakcija, nes direktorius neneigė žinąs apie piketą dėl liepų išsaugojimo.
"Reali situacija yra tokia – visos ekspertizės pasibaigę, visi sprendimai yra priimti, pasibaigę, rangovo kokursas, rangos sutartis sudaryta, – sakė direktorius. – Tokiame etape nebėra galimybių diskutuoti, kurį medį palikti nepalikti. Ir teisiškai mes nebematome tokių galimybių."
Kodėl pasikeitė mero A. Visocko pažadas, duotas dar 2017 metais,kad bulvaro liepos bus saugomos?
"2017 metais jeigu buvo tokia nuomonė, tai buvo dar pradinė projektavimo situacija, taip buvo toks lūkestis, – gynė merą direktorius. – Bet kai buvo padarytos dendrologų išvados, tai to lūkesčio atsisakyta."
A. Bartulis įvardijo svarbiausią "principą" – bulvaras estetiškai turįs būti vientisas, derėti su prieš 10 metų rekonstruota dalimi.
"Vientisas ir medžiagiškumo prasme, ir medžių – tai irgi vertybė, kuri buvo ginama, – tvirtino direktorius. – Puikiai matome, jog tai paprastos miško liepos, pokariu pasodintos. Tik lipčius laša ant suoliukų, ant šviestuvų, ant grindinio. Tai turėtų keistis."
A. Bartulis patikino, jog ir protestuotojams duos "argumentuotą atsakymą". Kodėl neskleidė plačiau žinios apie projektą, kuris ir vėlavo, ir buvo koreguotas?
"Šimtas tūkstančių gyventojų turi teisę matyti projektus, bet jų nė vieno į pristatymus ne kviečiame, – aiškino direktorius. – Yra nustatya viešinimo tvarka, mes ją išpildėme, o jeigu kas jos nepastebėjo ar laikė, kad reikia pakviesti individualiai, tai jau jų susireikšminimo lygis."