
Naujausios
FB apžvalga
Aišku, vienus geriausių linkčiojimų pavyzdžius galime aptikti Šiaulių miesto mero Artūro Visocko feisbuko paskyroje.
Kad ir kur, kad ir kaip, kad ir ką besakytų, merui – pritarimo šūksniai ir padėkos. Pastabesni, gilesni minties atžvilgiu komentarai paskęsta, bet negali sakyti, kad ir jau dugną siekia, kad nematyti jų visiškai.
Pasibaigus valstybinių brandos egzaminų sesijai, A. Visockas išreiškė susirūpinimą, kad brandos egzaminų sistema išstumia vyrus iš Lietuvos.
„Dažnai jaunuolio „nebūk daktaru Lietuvoje“ likimą... nulemia lietuvių kalbos egzaminas“, – rašo A. Visockas. Jo manymu, tai neteisinga – emigracijos rodikliai ir priežastys kalba už save.
„Pokytis reikalingas. Bandau judinti“, – feisbuke rašo meras.
Mero cituojami sūnūs ir jo draugai, diskutuojantys apie nesąžiningus egzaminus vienos komentatorės pripažįstami šimtu procentų teisūs.
„Deja, tokia tiesa, kad net patys lietuviai, kur, atrodo, mažiausiai turėtų drebėti dėl šio egzamino, ima ir neišlaiko arba išlaiko mažais balais. (...) Tai lyg loterija ir čia lošia iš tavo ateities“, – teigia mergina.
„Esmė yra išmokti taisyklingai rašyti, o tos visos interpretacijos ar rašiniai tikrai ne visiems įkandami“, – atitaria kita komentatorė.
Kai kurie bando kvestionuoti mero poziciją, kad vyrai egzaminų akivaizdoje yra nuskriaustieji.
Tačiau gauna atsakymą, kad štai ir Nacionalinis egzaminų centras užsiima seksizmu, nes skelbia egzaminų rezultatų suvestines, skirstydamas duomenis ir pagal lytis.
Diskusijų metu išryškėja ir rimtesni mero ketinimai. Miesto vadovas siūlo teisingesnę lietuvių kalbos egzamino tvarką. Pateikia diktanto pavyzdį. Komentatoriai skeptiškumo nedemonstruoja – išreiškė pritarimą.
Apie lietuvių kalbos egzamino problemas meras primena ir po kelių savaičių, kalbėdamas apie ilgesnių mokslo metų netikslingumą.
„Mano nuomone ne taip verta siekti pažangos švietimo sistemoje. Pavyzdžiui, kažką būtina daryti su valstybiniu lietuvių kalbos egzaminu“, – rašo A. Visockas.
„Nesupratau, kuo užkliuvo tas valstybinis egzaminas? Ar jau tai miesto problema numeris vienas?“ – klausia vienas šiaulietis.
„Aš pritariu Artūrui Visockui, ne kaip Merui, (kaip Merui pritariu visada – bet čia kita tema), o kaip Tėčiui – reikia kažką keist šitoj sistemoj...“ – rašo komentatorė.
Ar lietuvių kalbos egzaminas bus diktanto forma? Pamatysime ateityje. Ir gal tikrai bus geriau. Ir tada A. Visockas bus pripažintas didžiuoju švietimo reformatoriumi, išgelbėjusiu Lietuvą ir jos vyrus nuo moterų priespaudos!
Tada komentatoriai dėkos. Panašiai kaip po aviacijos šventės „Sakalo sparnai 2019“.
Šiaulių meras irgi dalyvavo šventėje, dėkojo renginio organizatoriams ir savanoriams. Pasidalino nuotrauka feisbuke.
„Viskas buvo šaunu, ačiū!“, „Padėka merui už nuostabią šventę“ – po nuotrauka atsirado štai tokių komentarų.
Ir nejučiomis pradedi įsivaizduoti, kad šių komentarų autoriai dėkos merui už kilstelėtas pensijas ar šiltesnį orą. Juk pagrindinės renginio organizatorės buvo Lietuvos karinės oro pajėgos.
Tačiau, kaip nekeista, žmonės merui ir skundėsi. Daugiausia dėl problemų susijusių su nuvykimu į šventę ir iš jos.
Laukti specialių maršrutų kai kuriems teko kone valandą, autobusuose spaudėsi žmonės. Apie tai ir rašė žmonės komentaruose.
Pats meras su gyventojais nesiginčijo ir į diskusiją įtraukė „Busturo“ atstovus. Ir čia nepasakysi, kad blogai padarė.
Rigita Tijūnaitienė, „Busturo“ marketingo ir plėtros skyriaus vadovė, aiškino, kad darė viską, ką galėjo, viską iliustravo turimais bendrovės duomenimis.
Bet kur kas aršiau buvo nusiteikę linkčiotojai, kurie nepatenkintiesiems aiškino, kad „nepasitenkinimą palikim už sienų... Kiekvienam kaip pačiam niekas maršruto nesudarinės.“
O, atrodytų, tokius komentarus turėjo rašyti būtent "Busturo" atstovai – „ir taip paleidom autobusus, ko norit“...
Ir iš tikrųjų, sakytum, dovanotam arkliui į dantis nežiūrima. Tačiau neišeis – „Busturo“ autobusai į šventę žmones vežė už įprastas kainas. Pavyzdžiui, Klaipėdoje Jūros šventės metu viešasis transportas keleivius vežė nemokamai.
Žmonėms svarbu bendrauti. Keistis informacija, įžvalgomis, nuomonėmis – būtina. Kitaip paskęsime savo iliuzijų jūroje.
Aišku, galima džiaugtis gausiu pritariančiųjų būriu, bet tai neišgelbės žmogaus nuo prapulties iliuzijose.
Aš nesutinku su tavo nuomone, bet nereiškia, kad esu tavo priešas.