
Naujausios
Tarptautinio kultūrinio projekto vadovas Zigmas Ripinskis informavo, kad „Dobilo“ ansamblio vadovė Vanda Verkulienė festivaliui paruošė tris šokius: „Ponišką fokstrotą“, „Apsuktinę polką“ ir „Vakaruškas“. Šie šokiai puikiai tiko festivalio publikai, kuri jau po pirmo ginkūniškių pasirodymo Hanioti miestelio amfiteatre buvo sužavėta šokio atlikimo kultūra, šokėjų nuoširdumu. Iš viso „Dobilo“ ansamblis turėjo tris pasirodymus, žygiavo Hanioti miestelio gatvėmis vykusiame parade. Paskutinio pasirodymo metu ansambliui ir jo vadovei Vandai Verkulienei buvo įteiktas festivalio diplomas.
„Dobilo“ ansamblio seniūnė Irena Matuzevičienė pažymėjo, jog susirinkę gausūs žiūrovai iš pradžių galvojo, jog išeis į sceną močiutės ir seneliai, ir ką jie čia pašoks, tačiau pamatė, kad lietuvaičiai puikiai šoka ir sulaukė gausių aplodismentų.
Festivalio organizatoriai sudarė puikias sąlygas ne tik koncertuoti, bet ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Šokėjai aplankė vieną didžiausių ir žymiausių Graikijos vienuolynų kompleksų – Meteoro. Apie Graikiją, žmonių papročius, kultūrą ginkūniškiai sužinojo iš ekskursijos po Salonikus gidės, lietuvių bendruomenės narės Viktorijos pasakojimų.
Neišdildomų įspūdžių ginkūniškiai parsivežė ir iš apsilankymo Vroclave (Lenkija), Adršpacho uolose Čekijoje, Bratislavoje (Slovakija), Belgrade (Serbija), Olomouce (Čekija).
Ginkūnų kultūros centro vadovė Genutė Doftartaitė akcentavo, jog kolektyvas pusę metų ruošėsi šiai išvykai, o ji buvo skirta „Dobilo“ liaudiškų šokių ansamblio kūrybinės veiklos 45-mečiui, kurį kolektyvas ruošiasi pažymėti spalio mėnesį.
