
Naujausios
Dvi valandas trukusioje programoje vienas po kito keitėsi muzikantų, dainininkų, šokėjų kolektyvai. Dalis jų susijungdavo į masinius pasirodymus.
Kaip ir tikėtasi, susirinko keli tūkstančiai žiūrovų. Jų antplūdį pirmiausia nuspėjo jiems paslaugas panorę siūlyti prekybininkai.
Šventę organizavusių rajono Kultūros centro darbuotojų teigimu, iki šiol nepasitaikė tiek daug pageidavimų siūlyti pramogų paslaugas, prekiauti įvairiais rankdarbiais, maisto produktais ir kitais gaminiais.
Likus porai savaičių iki šventės buvo nutraukta registracija prekiauti. Susirūpinta, ar pakaks vietos Akmenės pušyne. Vis dėlto kai kurie prekeiviai įtikino organizatorius priimti.
Savivaldybės Administracijos nurodymu iš Papilės ir Naujosios Akmenės į Akmenės pušyną ir atgal kursavo vietinės bendrovės autobusai, kuriais veltui galėjo vykti šventės dalyviai.
Jiems nereikėjo pirkti ir bilietų į šventę. Reikėjo sumokėti tik už į teritoriją įvažiuojančius automobilius. Tokių susidarė 700.
Dar didesniam antplūdžiui sutrukdė stiprus lietus. Tuo metu, kai scenoje dainavo šalies estrados legendos.
Pasak Savivaldybės administracijos Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistės Jolantos Šiurkuvienės, nekviesta su Akmenės rajono savivaldybe partneriaujančių savivaldybių delegacijų, nes jų laukiama Naujosios Akmenės 70-mečiui skirtoje šventėje rugpjūčio mėnesį.
Tačiau išlaikyta tradicija kviesti koncertuoti kolektyvus iš užsienio ar kaimyninių rajonų. Šįkart programoje dalyvavo apie 70 dainininkų iš Mažeikių, Kuršėnų, Viekšnių.
"Akmenės smuikelio" tradicija gyvuoja nuo 1971 metų, kai Akmenės pušyne surengta pirmoji liaudiškos muzikos kapelų šventė. Vėliau tokios įgavo Žemaitijos krašto kapelų šventės statusą, laikomos šio muzikavimo švenčių Lietuvoje pirmtaku.
Didžiuotasi, kad šviesaus atminimo liaudiškos muzikos kompozitorius ir atlikėjas Jurgis Gaižauskas buvo savotišku akmeniškių šventės globėju, ne kartą joje grojo, jai specialiai parašė kūrinių.