
Naujausios
Tarptautinė prizininkė be manikiūro
Pirmąjį birželio šeštadienį Taline (Estija) vykusio tarptautinio floristų konkurso LILLEBALL-2019 įspūdžiai jau priblėso, jaudulys senokai išsisklaidė. Antrą kartą pakartotą sėkmę (trečiają vietą šiame konkurse Geda su komanda iškovojo ne tik šiemet, bet ir 2017-aisiais) Joniškio žemės ūkio mokyklos auklėtinei dabar labiausiai primena dar neužgiję pirštai. Kuriant kompoziciją, juos skaudžiai subadė metaliniai spygliukai, ant kurių buvo maunamas kiekvienas gėlės žiedas.
"Naudojant metalinės vielos tinklo – "ežiuko" techniką, tenka su tuo susitaikyti. Rezultatas pasiekiamas įspūdingas, taip dirba nedažnas floristas. Tuo metu, kai kuriamos kompozicijos, prisieina ne tik dūrius ištverti – floristėms tenka apseiti ir be madingo manikiūro", – šypsosi Geda.
Jai tai neatrodo didelis praradimas, lyginant su galimybėmis matyti, kaip dirba žinomi profesionalai, su įgyta patirtimi, su visam laikui likusiais konkursų įspūdžiais, kuriuos atgaivina išsaugotos nuotraukos. O prie dūrių bėgant laikui priprantama. Būsimieji apželdintojai Joniškio ŽŪM kaip tik ir mokosi kurti floristines kompozicijas, neretai naudodami "tinklą–ežiuką".
Geda pastebi, kad konkursuose Taline nėra aštrios konkurencijos: patyrę meistrai, garsių floristikos studijų atstovai geranoriškai žvelgia į jaunimą. O štai į konkursus Lietuvoje suvažiuojantys jaunieji kūrėjai jau daugiausiai žiūri vieni į kitus, kaip į varžovus.
Paviliojo profesijos mokytoja
Kriukų mokykloje aštuonias klases baigusi Geda įgyti vidurinio išsilavinimo į ŽŪM atėjo įkandin vyresniosios sesers. Energinga devintokė sėmė iš visų jai pasiūlytų aruodų: dalyvavo įvairiuose dalykiniuose moksleivių konkursuose, vedė renginius, dekoravo plakatus, demonstravo amžiumi vyresnių moksleivių sukurtus drabužius. Įsijungė į Linos Budrienės vadovaujamą mokyklos šokių kolektyvą. Ir – ėmė lankyti Rimos Skirvainienės vadovaujamą floristikos būrelį.
Šis būrelis, bendravimas su pedagoge Rima tapo lemtingu, Gedai sprendžiant, kur pasukti, gavus brandos atestatą. Mergina prisimena – tiesiog nenorėjo palikti žemės ūkio mokyklos. Ir ėmė mokytis profesijos, kurią dėstė R. Skirvainienė.
Mokytoja netruko pradėti raginti kūrybingą mokinę plačiau skleisti sparnus. Geda juokiasi, kad jausdama mokytojų palaikymą, įsidrąsino – suprato, kad gali bandyti jėgas konkursuose. O juose šalia merginos stojo ne tik mokytoja Rima ir bendramokslės – floristų komandai ėmėsi talkinti ir šokio pedagogė L. Budrienė. Nors Geda jos kolektyvą paliko, pristigusi laiko ruošdamasi abitūros egzaminams.
Konkursuose pripažinta G. Drevinskaitė jau sulaukia ir užsakovų. Šie ją susiranda socialiniuose tinkluose. Geda kuria tiek iš laukinių, tiek iš gėlynuose auginamų gėlių, net iš žolių. O pačiai labiausiai patinka nedielės rožės ir rugiagėlės.
"Neseniai ištekėjusiai pusseserei įteikiau netradicišką dovaną: sukūriau nuotakos puokštę ir stalo dekoracijas iš gyvų gėlių. Buvo labai smagu tą daryti."
Netrukus diplomą gausianti Geda dar svarsto: ar sukti į veiklą, susijusią tik su gėlėmis (darbo pasiūlymų kol kas nėra sulaukusi) – kurti savo verslą. Arba mėginti įgyvendinti vaikystės svajonę – studijuoti dailę ir technologijas, tapti jų mokytoja? Merginai patinka ne tik kurti, bet ir dalintis savo patyrimu, mokyti kitus. Piešti, užsiimti randarbiais Geda mėgo nuo vaikystės. Bet nebuvo galimybės polinkių į dailę ugdyti aktyviau: kaip iš Kriukų privažinėti į užsiėmimus meno mokykloje?
Apie mokytojus (tiek Kriukų pagrindinės, tiek Joniškio ŽŪM) Geda atsiliepia pirmiausia kaip apie nuoširdžius vyresnius draugus. Ir pati svajotų tokia tapti.
