
Naujausios
Didžiulis vežimas, pastatytas prie Šiaulių miesto centrinio parko iš karto patraukė aplinkinių dėmesį – praeiviai filmavo, fotografavo, klausė, kas čia vyks, kiti prisiminė matę eisenas Indijoje. Prie vežimo rinkosi spalvinga šiauliečių krišnaitų bendruomenė, netrukus prisijungė autobusu iš kitų miestų atvažiavę krišnaitai, dvasiniai mokytojai iš Pietų Afrikos Respublikos, Jungtinių Amerikos Valstijų.
Kaunietis Denisas Kudriavcevas (Devanatha das) pasakojo, kad ši šventė jiems – viena svarbiausių.
"Dievą visi garbina šventykloje, intymioje nuotaikoje – ir krikščionys, ir kitų tikėjimų žmonės. Bet kartais Dievas išeina į gatvę, sako: aš esu ne tik šventykloje, aš esu visur! Mes turime mokytis matyti Dievą visur, nepaisant savo nuostatų. Jis viską persmelkia. Kai žmogus pasiekia tokią sąmonės būseną, jis jaučiasi labai laimingas, nejaučia pavydo", – šypsojosi Denisas.
Žvelgdamas į vežime išpuoštas tris dievybes, jis paaiškino, kad dešinėje – vienas iš Krišnos pavidalų Džaganatha (visatos valdovas), kairėje – Balarama, per vidurį – vidinė Krišnos energija Subhadra, moteriškas pradas. Dešinėje matyti Sudaršana, lazdelę primenantis Krišnos ginklas.
Skambant "Hare Krišna" ir šokant aplinkui papuoštą vežimą, Denisas pasidžiaugė, kad jų bendruomenė auga, "nes žmonėms reikia alternatyvos vartotojiškai sąmonei". Ir patikina: tai nėra religija, nors yra ritualų, bet Krišnos mokymas esąs "mokslas, turintis dvasinį pritaikymą, tai – gyvenimo būdas".
Iš Pietų Afrikos Respublikos atvykęs dvasinis mokytojas Bhakti Chaitanya Swami džiaugėsi buvimu Lietuvoje, tik nusijuokė: šiek tiek vėsoka. Prieš šventę Šiauliuose palijo, vėjas plaikstė vežimo puošmenas.
Dvasinis mokytojas papasakojo, kodėl ši šventė krišnaitams yra svarbi. Prieš 5 tūkstančius metų Krišna kurį laiką praleido Indijoje, Vrindavane. Vėliau iškeliavo į Mathurą, o dar vėliau pastatė didelį miestą ant vandens Arabijos įlankoje. Jo pasekėjai kvietė aplankyti juos Vrindavane. Kai po ilgų išsiskyrimo metų Vrindavano gyventojai pasodino Krišną į gėlėmis puoštą vežimą, jie patys traukė vežimą į Vrindavaną šimtus kilometrų. Taip šis įvykis pažymimas jau tūkstančius metų.
Vienas iš Tarptautinės Krišnos sąmonės organizacijos lyderių Bhakti Chaitanya Swami sakė į Lietuvą atvažiavęs ne pirmą kartą, turi čia savo mokinių. Jam daro įspūdį lietuvių išdidumas ir garbės jausmas.
Tarp šventės dalyvių buvo ir amerikietis dvasinis mokytojas Adikarta Das. Jis svarstė apie žmogaus prigimtį, atgimimą ir karmą, klausė, ar žmonės turi laisvę rinktis, kaip pasirinkimai daro įtaką jam pačiam ir pasauliui. Adikarta Das, atvertęs knygą rodė sanskrito kalba parašytus tekstus ir akcentavo, jog lietuvių kalba – viena seniausių kalbų pasaulyje, kad ji labai panaši į sanskritą.
Eisenos dalyviai, virvėmis iš abiejų pusių tempdami vežimą, nuo parko lydimi policijos pajudėjo Kaštonų alėja į pėsčiųjų bulvarą. Giesmėmis ir šokiais jie sveikino praeivius, dalijo pačių pagamintus skanėstus ir siūlė už auką įsigyti knygų. Gautus pinigus jie taupo piligriminėms kelionėms, rūpinasi bendruomene, gamina maistą, kuriuo dalijaisi su kitais.
Vakare krišnaitų kelionė tęsėsi Klaipėdoje.
Tarptautinė Krišnos sąmonės bendrija buvo įkurta 1966 metais Niujorke, iš Indijos atvažiavusio Bhaktivedanta Svami Šrila Prabhupados. Vieną iš pagrindinių krišnaitų šventraščių "Bhagavad-Gita" išvertė filosofas Vydūnas.