
Naujausios
Brangs kelionės autobusais
Nuo rugpjūčio 1 dienos kelionė be lengvatų maršrutu iš Šiaulių į Kuršėnus arba atgal kainuos 40 centų brangiau – 1,80 euro. Vieno kilometro kaina maršrute kainuos nebe 4,83 cento, o 6,2 cento.
Maršrutuose Šiauliai–Radviliškis, Šiauliai–Pakruojis vieno kilometro kainos tarifas sieks 8 centus, buvo – nuo 5 iki 6 centų.
Už tokį siūlymą balsavo 13 Tarybos narių iš 21 dalyvavusio politiko.
Šiaulių rajono savivaldybės Ekonomikos ir plėtros skyriaus vedėja Audronė Birutienė teigė, kad situacija išnagrinėta ir įvertinti visi veiksniai: gyventojų mažėjimas, su ūgtelėjusiomis kainomis padidėjusi Savivaldybės kompensuojama suma. Savivaldybė planuoja sutaupyti apie 70 tūkstančių eurų.
A. Birutienė paaiškino, kad maršruto Šiauliai–Kuršėnai vieno kilometro tarifas yra mažesnis dėl to, kad čia važiuoja dauguma Šiaulių rajono gyventojų.
Konservatorius Jonas Novogreckis kainos pakilimą pavadino kardinaliu, o socialdemokratas Kęstutis Lukšas abejojo, ar taip pakilo kuro kainos, atlyginimai, kad reikia didinti tarifus. Jis tikino, kad viešasis transportas Šiaulių rajone, pakėlus kainas, praras keleivių.
Vicemeras "valstietis" Česlovas Greičius pripažino, kad kainos kėlimas nėra malonus, tačiau keleivių vežimo tarifas esąs vienas mažiausių Lietuvoje. Jis sakė, kad šiuo metu dirba ir komisija, kuri peržiūrės rajono maršrutų tvarkaraščius – jau dabar žinoma, kad mažės reisų iš Šiaulių į Kuršėnus ir atgal.
Pirtis – daugiau nei euru brangiau
Taryba pabrangino ir pirties paslaugas. Kuršėnuose ir Daugėliuose esančiose pirtyse apsilankyti suaugusiesiems bus galima už 5,50 euro, vaikams iki 12 metų, pensininkams, asmenims su negalia – už 3,50 euro. Už tokį sprendimo projektą balsavo 17 Tarybos narių.
Iki šiol suaugusieji pirtyse galėjo lankytis už 4,35 euro, o su lengvata – 2,90 euro.
Projekto autorių argumentai: nuo 2015-ųjų penktadaliu paaugęs vidutinis atlyginimas šalyje iki mokesčių, kylančios elektros ir remonto sąnaudos, mažėjantis lankytojų skaičius.
Siūlymą kritikavo opozicija. J. Novogreckis teigė, kad padidinus kainą lankytojų nepadaugės ir pateikė savo siūlymą: 5 eurai – suaugusiesiems, 2,50 euro – vaikams, pensininkams ir neįgaliesiems. Vėliau pastariesiems J. Novogreckis bandė kainą nesėkmingai bandė "nuleisti" iki 2 eurų.
"Valstietis" Arūnas Grubliauskis akcentavo, kad pirties paslaugų kaina nesikeitė nuo 2014 metų, o lankytojų skaičiaus mažėja dėl kitų, demografinių, priežasčių.
Tarybos posėdyje politikai nepalaikė pirminio projekto, kuriame lengvatinė kaina siekė 4,05 euro, o tiek mokėti asmenys su negalia galėjo tik įrodę netekę daugiau nei 60 procentų darbingumo.