
Naujausios
Dėmesys – ryškiai asmenybei
Miesto dienos renginius pradėjo vakaras, prisiminimų takais nuvedęs per 1886 metais kovo 13 dieną Joniškyje gimusios dramaturgės, vertėjos, rašytojos, literatūros ir meno kritikės, visuomenės veikėjos Sofijos Kymantaitės–Čiurlionienės gyvenimą. Joniškio kultūros centro iniciatyva prieš dvejus metus ant medinio gimtojo jos namelio buvo pritvirtinta atminimo lentelė. O šįkart pianisto, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkio Roko Zubovo atliekami kūriniai nukėlė į praeitį, kada mezgėsi Sofijos ir didžiojo kompozitoriaus, dailininko draugystė. Renginyje pristatyta dr. Nidos Gaidauskienės knyga „Sofija Kymantaitė–Čiurlionienė: modernėjančios savimonės kontūrai“, atidarta dailininko M.K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijų paroda.
Knygoje autorė aptaria rašytojos, visuomenės veikėjos intelektualinę biografiją iki 1918-ųjų, joje keliami klausimai, kokio kultūrinio akiračio moterį sutinka menininkas, kokiame kultūrinių reikšmių lauke vyksta jų kūrybinis dialogas, nemažai pasakojama apie studijų Krokuvoje aplinką.
Pasak Roko Zubovo, S. Kymantaitė–Čiurlionienė ilgą laiką mažiau pastebima liko turbūt todėl, kad buvo greta genijaus, tačiau ją turbūt galima vadinti viena ryškiausių savo laikmečio asmenybių.
Konkursas ir kraštiečių sugrįžimai
Jau kitą dieną į respublikinio konkurso vietovardžių metams apdovanojimų ceremoniją pakvietė literatų klubas „Audruvė“. Pirmoji vieta vaikų grupėje atiteko joniškietei Marijai Žuronaitei, sukūrusiai padavimą apie upelį „Voverkį“. Tarp suaugusiųjų geriausiu pripažintas iš Joniškio kilusios, dabar Anglijoje gyvenančios Vilijos Katkevičiūtės eilėraštis „Nepamiršta Sidabra“. Renginyje savo kūrybą skaitė ne tik Joniškio literatai, bet ir bičiuliai kūrėjai iš Pakruojo, Plungės, Kėdainių, Kauno, Mažeikių bei kitų rajonų.
Į savo kraštą su grupe „Apokaliptinis bardakas“ sugrįžo dainuojamosios poezijos atstovas, kraštietis aktorius Mindaugas Ancevičius. Iš Joniškio rajono kilusi menininkė Joana Gelažytė instaliacija–performansu „Prisiminimai iš ateities“ supynė praeities ir ateities gijas. Daug metų Kaune gyvenantis iš Joniškio kilęs dailininkas Viktoras Žilinskas pristatė jubiliejinę parodą „Post Scriptum“ ir kol kas elektroninę, diske įrašytą savo knygos „Vincento Kati“ versiją.
Joniškio istorijos ir kultūros muziejus pakvietė į kraštiečių dailininkų Sigito Laurinavičiaus, Girmanto Rudoko, Vydmanto Mačiulio, Eugenijaus Marcinkevičiaus tapybos parodą, kur dainavo ir kraštietė operos solistė Sofija Jonaitytė. Sakralinės muzikos gelme „Dievo laikas – geriausias laikas: gražiausios J. S. Bacho arijos“ Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje užbūrė vokalistė Renata Dubinskaitė ir vargonininkas Vilimas Norkūnas.
Simbolinis teatralizuotas šventės atidarymas „Laikas mylėti“ žiūrovus pakvietė vėlų penktadienio vakarą, 23 valandą.
Įteiktos padėkos ir medalis
Dešimtmetį šventusio Krepšinio muziejaus renginyje ordinais apdovanoti svarbiausi rėmėjai, o muziejaus įkūrėjui Leonui Karaliūnui Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis įteikė antrojo laipsnio medalį „Už nuopelnus krepšiniui“.
Miesto pasveikinimo ceremonijoje rajono mero Vitalijaus Gailiaus padėkos raštai įteikti grupei savanorių, atnaujinusių kultūros centro lauko etradą, buvusiam merui Gediminui Čepuliui, Generolo povilo Plechavičiaus 6-osios rinktinės Joniškio 606 kuopos vadui Gintarui Čagui, garbės kraštotyrininkui, muziejaus įkūrėjui Karoliui Bačioniui.
Vyko saviveiklininkų koncertai, sporto varžybos, Lietuvos konkūrų čempionatas, „bulių“ kautynės, edukaciniai užsiėmimai, savo veiklas pristatė gyvūnus globojanti VšĮ „Šiaulų letenėlė“, motokroso klubas „2taktai“, veikė Lietuvos–Latvijos turizmo alėja „Pamilk Žiemgalą“. Joniškio rajono savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Novoselicos miestu iš Ukrainos.
Miestui gyvybės ir spalvų suteikė tradicinė eisena.