
Naujausios
Žurnalistė pakvietė miesto tvarkytojus (gal darkytojus?) pasižvalgyti po Vilniaus Gedimino prospektą ir pasigrožėti, kaip ten "gražiai" auga medžiai. "Gal tegul " tas Purons" pagamina po naują kiaulę ir pastato tuose tuščiuose granitiniuose "placiuose"? Kol nevėlu. Kad tie, į kuriuos žmonės sudėjo tieki vilčių, laiku atsitokėtų!", – rašo komentaro autorė.
Po komentaro tinklalapyje www.skrastas.lt ir FB paskyroje sulaukta dešimčių atsiliepimų. Yra ir abejojančių, ar tikrai tokia kiaulė stovėjo prieš sovietinį vykdomąjį.
Dizaineris V. Puronas patvirtina ir pateikia įrodymus: fotografijas ir tekstą iš savo knygos "Saulės miesto veidas":
"Paršas gulėjo dideliame "bliūde", iškėlęs keturias kojas kaip strampus ir iš tolo daugiau priminė statinę, bet ne kepsnį. Šį kūrinį statyti buvo tyliai atsisakyta. Jo kūrinio autorius nežinomas, jis dirbo Šiaulių Mėsos kombinate, kuris buvo įgaliotas miestui pateikti "vaizdinės agitacijos akcentą maisto pramonės tematika". Įdomumo dėlei, nevykėlę skulptūrėlę nunešiau ir padėjau Pergalės aikštėje, skverelyje šalia fontano, priešais Vykdomąjį. Kelis kartus nuspaudžiau "Zenito" mygtuką (...) O pastate – aistros, vaje, vaje, koks kabinetuose alasas pakilęs: "Tu ka-a-a-a-a, Viliau!?Išprotėjai? Kas leido, su kuo suderinta!? Dabar visi galvos, kad vykdomajame vieni paršai... Rašyk pasiaiškinimą. Ko čia šaipaisi?"
Tai atsitiko 1978 metais. Tas iškritikuotas "paršiukas" grįžo į Mėsos kombinatą, o pėsčiųjų bulvare buvo iškelta gražuolė skulptoriaus Henriko Orakausko "kiaulė" , kuria ir dabar, prie Fotografijos muziejaus pakėlus akis aukštyn, galima grožėtis.
O V. Puronas džiaugiasi, kad ir po 40 metų dar prisimenama ši jo maža "kiaulystė"