
Naujausios
Pardavinėjamas kultūros paveldo objektas
Rajono Taryba atnaujino privatizuojamų objektų sąrašą. Jame – anksčiau jau buvusi pastato, kuriame gyveno rašytojas Jonas Marcinkevičius ir prieš kelis dešimtmečius veikė jo memorialinis muziejus, dalis bei Antaniškių parke esanti estrada, sovietiniais laikais buvusi labai populiari, o dabar – apleista ir netvarkoma.
Diskusijos dėl J. Marcinkevičiaus namu vadinamo pastato, kuris yra kultūros paveldo objektų sąrašuose, jau buvo kilusios prieš dvejus metus, politikams nutarus jį parduoti. Jos atsinaujino ir šiemet, svarstant muziejų gatvės Laisvės alėjoje įkūrimo idėją.
Savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjo Vytauto Simelio teigimu, negalima šio namo privatizuoti – jį reikia išgelbėti ir išlaikyti.
Ir ne tik todėl, kad jame gyveno Radviliškyje gimęs rašytojas, bet ir dėl to, jog tai – tipinis "gelžkeliečių", kaip buvo vadinami geležinkelininkai, namas, kuriame yra gyvenęs ir tuometinis geležinkelio stoties viršininkas.
"Šiame name reikėtų daryti ne J. Marcinkevičiaus muziejų – jam kampą galima palikti. Čia reikėtų "įkurdinti" daugiau miesto istorijos. Juo labiau, kad ten patalpų yra", – sakė V. Simelis.
Pasak jo, privatizuojama namo, pastatyto 1940 metais, dalis yra įvertinta vos 9 tūkstančiais eurų, todėl ją gali nusipirkti bet kas ir po to jau diktuoti savo sąlygas.
"Kitoje namo pusėje gyvena žmonės, bet su jais prieš porą metų buvo kalbėta apie pardavimą – jie už 7-8 tūkstančius eurų savąją pastato dalį parduotų.
Pirmiausia turi atsirasti vienas pastato savininkas. Jei pastatas taptų mūsų, reikėtų nugriauti niekam nereikalingą apgriuvusį ūkinį pastatą.
Pats pastatas labai gražus ir unikalus – su išlikusiais drožiniais, tik nugyventas ir apleistas. Jo rekonstravimas kainuotų nemažus pinigus, tačiau mes negalime jo prarasti", – sakė V. Simelis.
Tačiau šie V. Simelio žodžiai nuskambėjo jau po to, kai Tarybos nariai pabalsavo už šio ir kitų pastatų privatizaciją.
Eksponatai – saugykloje
Pardavinėjamame pastate buvę rašytojo J. Marcinkevičiaus memorialinio muziejaus eksponatai šiuo metu laikomi Radviliškio viešosios bibliotekos saugyklose ir nėra eksponuojami. Atskirų patalpų jiems nebeliko.
Tiesa, bibliotekai buvo perduotas pastatas Vasario 16-osios gatvėje, vadinamasis "raudonasis restoranas", kad ši jame įkurtų Radviliškio krašto muziejų, kuriame atsirastų vietos ir J. Marcinkevičiaus muziejaus eksponatams.
Deja, ir jis iš pradžių buvo išnuomotas, o vėliau – ir parduotas, tad miestas liko be abiejų planuotų kultūros objektų.
Aukcione – Antaniškių parko estrada
Aukciono plaktuko jau laukia ir kitas radviliškiečiams buvęs brangus objektas – Antaniškių parko estrada. Joje anksčiau vykdavo visos didžiosios miesto šventės – dainų šventės, geležinkelininkų dienos minėjimai. Čia yra vykusi ir respublikinė geležinkelininkų šventė, į kurią suvažiavo šimtai geležinkelininkų iš visos Lietuvos.
Netoli estrados veikė ir sovietiniais laikais ne tik rajone garsi šašlykinė – "Medžiotojų svetainė", visų vadinta "zuikine".
Prieš šešerius metus "zuikinę" buvo užsimota atgaivinti – socialinėje erdvėje jau buvo publikuojami ir naujų patalpų projektai, tačiau vėliau idėjos atsisakyta ir pranešta, jog objektas su visu projektu yra parduodamas.
Antaniškių parko estradą norėjo prižiūrėti ir čia rengti savo renginius Radviliškio krašto bendruomenė, tačiau į jos norus nesureaguota. Patikinta, jog netikslinga tvarkyti apleistą aikštę, kai ruošiamasi įgyvendinti europinį projektą kitoje miesto pusėje esantį Eibariškių mikrorajono parką.
Tarybos posėdyje Savivaldybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas patikino, jog dėl numatomos privatizuoti buvusios parko estrados ir kelių jai priklausančių statinių gautas Turto fondo leidimas.
Jam leidus, objektas bus parduotas su jam priklausančia žeme ir privažiavimo keliu prie jo.
