
Naujausios
V. Jurėnas pasakoja, kad, būdamas 15-os metų, tiek pamėgęs sunkumų kilnojimą, jog „persitreniravo“. Galėjo sutrikti sveikata, todėl šiai sporto šakai pasakęs "stop". Tada pamėgęs slidinėjimą, pirmą stambią pergalę iškovojo, tarnaudamas sovietinėje armijoje Maskvoje: iš 3000 slidininkų buvęs pirmas. Grįžęs iš armijos, V. Jurėnas perėjo į lengvąją atletiką, nes slidinėti buvo nepalankios sąlygos – tą žiemą Lietuvoje nebuvo sniego.
Sportininkas daugiausiai dirbo pedagoginį darbą, yra baigęs Kauno kultūros instituto Pedagoginį skyrių. Ilgą laiką dirbo lengvosios atletikos treneriu Šiaulių buitininkų mokykloje. Apie 1990 metus V. Jurėnas buvo pakviestas dirbti į Panevėžio sporto mokyklą internatą direktoriaus pavaduotoju sportui. Išdirbęs trejus metus, jis išvyko bėgti maratono į Niujorką, JAV ir ten liko... 13 metų.
– Kokia buvo pasilikimo Jungtinėse Amerikos Valstijose priežastis?
– Pagrindinė priežastis – sportas. Kita – noras susipažinti su amerikietišku gyvenimo būdu.
– Kaip vykdavo treniruotės ir dalyvavimas varžybose JAV?
– Aštuonerius metus Niujorke sportavau, likusiais gyvenimo ten metais negalėjau dalyvauti varžybose, kadangi dirbau tolimųjų reisų vairuotoju. Pradžioje dirbau statybininku. Visai neturėjau statybininko darbo patirties, bet išmokau. Po darbų maždaug valandą pailsėdavau, dažniausiai ant grindų, bėgdavau po keliolika kilometrų ir tik po to grįždavau namo. Kankinau save dėl medalių. O kai dirbau vienoje lenkų firmoje pamaininį darbą, treniruodavausi kiekvieną dieną, o šeštadieniais ir sekmadieniais į darbą nubėgdavau 20 km., iš darbo bėgte grįždavau 12 km.
– Ką dar be darbo ir sporto veikdavote Niujorke?
– Lietuvių bendruomenės namuose „Židinys“ Niujorke buvau išrinktas bendruomenės pirmininku, tačiau pareigų atsisakiau, kadangi nebebūtų likę laiko terniruotis. Bendruomenės nariai kartu leisdavo laiką, švęsdavo šventes. Prisidėjau prie veiklos ir buvau aktyvus lietuvių bendruomenės susibūrimų dalyvis. Manau, kad bendruomenės pirmininku buvau išrinktas dėl to, kad pasisakydavau prieš „dipukų“ (prieškario ir karo metų emigrantų) bei naujųjų emigrantų jungimąsi. Pastebėjau, kad naujai atvykusiems senieji emigrantai nepadeda įsidarbinti, įsitvirtinti JAV. Aš pats esu padėjęs įsidarbinti bent 15-ai lietuvių.
– Kodėl palikote Niujorką?
– Iš Niujorko į Lietuvą grįžau dėl asmeninių priežasčių. Mano tėvai gyveno Žeimelyje. Netrukus atsirado ir darbas Žeimelio žemės ūkio mokykloje (dabar – Žeimelio technologijų ir paslaugų mokykla). Įsidarbinau kūno kultūros mokytoju ir išdirbau 12 metų.
– Dabar varžybose nebedalyvaujate. Kodėl?
– Naujojoje Zelandijoje Oklende vykusiose IX-osiose pasaulio veteranų žaidynėse su komanda „Vilniaus ST Senior“ žaidžiau krepšinį. Laimėjome bronzą, tačiau man trūko rankos raumuo. Toliau krepšinio žaisti nebegalėjau. Bėgioti sutrukdė kelio menisko trauma. Šiuo metu treniruojuosi, patirtų traumų pasekmių nebejaučiu.
– Kokie ateities sporto planai?
- Mane vis kalbina kiti lengvaatlečiai veteranai kartu vykti į varžybas, bet aš vis atsisakau. Ir dabar ką tik kalbino vykti į varžybas Latvijoje. Bet ar bereikia man tų avantiūrų? Ir taip mano gyvenime jų buvo apstu. Dabar stengiuosi gyventi sveikai, saikingai bėgioju, žiūriu sveikatos. Na, o kova dėl medalių – kaip liga, savęs kankinimas. Galbūt kada nors dar įkalbinėjamas sutiksiu dalyvauti varžybose, nes žinau, kad tikrai laimėčiau medalių. Mano amžiaus varžovų nėra daug. Dar vis nukeliu tai į ateitį.