
Naujausios
J. Kelpšas – iš Šiaulių, tačiau dėl studijų ir darbo šiuo metu gyvena Kaune. Nors jaunuolį traukia didelis miestas su daug galimybių, Jovaras nepamiršta sugrįžti į gimtąjį miestą ir pasidalyti savo talentu. Jaunasis slemeris dalyvavo ciklo "Ir ežeras turi ausis" renginyje Rėkyvoje, skaitė savo slemus "Laimingo gezo dienoraščiai".
J. Kelpšas šiuo metu studijuoja lietuvių kalbą ir leidybą bei meno istoriją, kritiką ir medijas Vytauto Didžioji universitete. Aktyvus jaunuolis laisvu nuo studijų metu dirba pardavėjo-konsultanto darbą, dalyvauja įvairiuose poezijos ar prozos skaitymuose, ne tik slemo varžytuvėse. "Kuo daugiau veiklos, tuo labiau viską spėju", – sako vaikinas.
– Jauni žmonės stengiasi save išbandyti ir realizuoti įvairiose srityse. Kaip jūsų gyvenime atsirado slemas?
– Viskas prasidėjo nuo mokyklos. Rašiau eilėraščius ir teko dalyvauti skaitovų konkursuose. Turiu gana didelį ego, tad renginiai, kuriuose reikia su kažkuo rungtis, mane skatina siekti kuo geriausio. Skaitovų konkursuose nesisekdavo, bet žvelgiant atgal į tas dienas, suprantu, kodėl. Mėgau palaikyti tradicinį rimavimo būdą, tad mano eilės neturėdavo daug laisvės, o laisvas žodis yra didžiausia mano vertybė. Tad slemas mano kūrybą evoliucionavo. Slemą atradau studijuodamas pirmame kurse. Iš pradžių buvau tik stebėtojas, kartą teko ir vertinti, o antrame kurse pradėjau dalyvauti ir pats.
– Gal galite trumpai papasakoti, kas yra slemas, kokia jo istorija?
– Dažnai apie slemą tenka pasakoti žmonėms, kurie dar nesupranta, kas tai per žanras. Visada sakau – slemas yra viskas: poezija, proza, anekdotai ar paukščių balsai. Viskas, ką įmanomą išgauti iš mūsų burnos. Svarbu turinys ir kokia forma jis bus pateiktas.
O pats slemas Lietuvoje gyvuoja jau apie 10 metų, tik pastaraisiais metais jis pagavo populiarumo bangą.
– "Laimingo gezo dienoraščiai" – jūsų rašomi slemai. Apie ką jie ir kokia jų priešistorė?
– Man patinka juodas humoras, matau jį ir savo kasdienybėje. Šie mano slemai sukasi aplink mane ir tai, ką tenka patirti man ir mano draugams, kartais susimaišo tam tikri vaizduotės elementai. Sugalvojau rašyti tokia tema, nes jutau, kad Kauno slemo platformoje nėra jokių kalbų apie intymius išgyvenimus. Vienas dalykas yra kalbėti apie meilę, tačiau visai kitas dalykas yra kalbėti apie savo potyrius. Kai, verdant makaronus, teko netyčia juos iškepti, pamatyti kambarioko pasididžiavimą duše arba užbaigti pasimatymą žodžiais: "Tu liekna, nes visi riebalai tavo plaukuose". Noriu tuo pasidalinti, nes tai – mano gyvenimas.
– Kur galima išgirsti jūsų kūrybą?
– Neskaitant slemo renginių – kol kas niekur, bet vėliau planuoju įkelti porą slemų į "Youtube" platformą. Šiuo metu du mano eilėraščiai skambės Kauno viešuosiuose autobusuose.
– Kaip manote, kokia slemo ateitis Lietuvoje?
– Dabar pats bumas būti slemeriu. Slemo bendruomenė auga ir plečiasi, prisijungia vis daugiau miestų. Vis daugiau žmonių sužino, kas tas slemas, ir kodėl verta ateiti pasiklausyti.