
Naujausios

Net užuominų į kyšininkavimą negali būti
Dar balandžio mėnesį už 46,5 tūkstančio eurų Savivaldybė pasamdė UAB "Cvitta" administracijos teikiamų paslaugų, susijusių su verslo ir gyventojų ūkinės veiklos vykdymu, procesų ir procedūrų analizei ir tobulinimo paslaugoms. Procesas truks 5 mėnesius.
Viena iš ekspertams keltų užduočių – parengti Klientų aptarnavimo standartą.
"Vyksta nuolatinis ginčas, ar Savivaldybė pakankamai bendrauja su visuomene. Čia ir Nakvynės namų, ir medžių kontekstas. Ar mes kalbame ir tariamės su bendruomene? Nuolatinis kontaktas yra. Norime bendruomenės dėmesio", – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, pristatydamas dokumento projektą.
Jis akcentavo, kad šiandien daugelį leidimų, licencijų galima išduoti žmogui, jam neišėjus iš namų. Tokį tikslą turi ir Savivaldybė. Anot direktoriaus, bus siekiama, kad kiekvienas gyventojas ar verslininkas galėtų susimokėti už leidimą ir jį atsispausdinti pats.
"Norime bendravimo kokybę pakylėti į kitą lygmenį", – tikino A. Bartulis.
Techninių darbų atlikinėti nebeplanuojame.
Jis aiškino, kad šiam tikslui įgyvendinti pasitarnaus ir Klientų aptarnavimo standartas. Administracijos darbuotojai šio standarto nuostatų laikysis teikdami visas paslaugas, atsakydami į pateiktus klausimus ir spręsdami konfliktus ar kitose situacijose. Jis taps papildomu vidiniu dokumentu.
Administracijos vadovas sakė, kad pirmiausia darbuotojams keliami reikalavimai dėl pareigų: paslaugumas, kultūringumas, grįžtamasis ryšys (ar suprantamas specialisto atsakymas), "nevarinėjimo principas" – specialistas turi nukreipti klientą ten, kur jam reikia, prireikus peradresuoti telefono skambutį.
"Turime pripažinti, kad Administracijos specialistai yra savo srities profesionalai, turi savo terminiją. Tačiau jie privalo sudėtingus dalykus išmokti paaiškinti paprasta, žmonėms suprantama kalba", – aiškino A. Bartulis.
Nors klientų aptarnavimo, atsakymų pateikimo terminai apibrėžti teisės aktais, tikinama, kad Šiaulių savivaldybė sieks įgyvendinti greitą aptarnavimą, nes tai kelia žmonių pasitenkinimą.
Dokumente yra surašyta aibė elementarių dalykų. Pavyzdžiui, kaip darbuotojui atsiliepti telefonu, naudotis elektroniniu paštu, kada atrakinti kabineto duris ir panašiai.
"Darbuotojas dėvi tvarkingą, dėmesio neblaškančią ir švarią aprangą (renkasi atitinkamą makiažą/ šukuoseną). Priimamojo darbuotojai segi identifikacines korteles", – skelbia vienas iš punktų.
Administracijos direktorius ypač akcentuoja specialisto pareigą informuoti savo tiesioginį vadovą arba teisėsaugos institucijas, jei klientas siūlo kyšį arba pateikia užuominą: jei man padėsi, aš tau atsilyginsiu.
"Esame žmonės, turime orumą"
Šalia pareigų Administracijos darbuotojams išskiriamos ir jų teisės.
"Mes nesame beteisė institucija ir mūsų specialistai negali būtų su maksimalia kantrybe. Įvardinome atvejus, kur parodome, kad ir gyventojai, ir verslininkai spręsdami savo klausimus Savivaldybėje taip pat turi laikytis tam tikrų standartų", – aiškina direktorius.
Jis siūlo nenustebti klientams, jei jie bus nepriimti neplanuotu laiku. A. Bartulis sako, kad tokie atvejai gana dažni. Anot jo, darbuotojai negali mesti suplanuotų darbų dėl neplaninio interesanto.
Direktorių piktina, kad gyventojai piktnaudžiauja dėl tam tikros informacijos, kuri yra paskelbta Savivaldybės tinklalapyje, gavimo.
"Leidžia kažkas sau paprašyti susistemintos kelerių metų informacijos. Techninių darbų atlikinėti nebeplanuojame. Specialistas tik privalo išsiaiškinti, ar klientas turi galimybę naudotis internetu, ar gali informaciją pasiimti iš tinklalapio. Reikia neversti mus tapti techninių darbų institucija", – komentuoja Administracijos galva.
Savivaldybės darbuotojai nenori tapti ir mokytojais bei taisyti klaidas. A. Bartulis įsitikinęs, kad kai kurie projektuotojai tingi pasigilinti, kokie dokumentai reikalingi vienai ar kitai procedūrai pradėti.
"Numeta mums kažkokį kratinį ir sako: patikrinkite, ar čia viskas gerai. Tai juridiniai asmenys, kurie kreipiasi dėl įvairių leidimų išdavimo. Arba projektuotojai padaro techninio projekto kratinį ir pateikia mums pažiūrėti – tiks ar netiks. Mes turime knibinėtis. Pagal sutartį turi pateikti teisingai paruoštą techninį projektą, paruoštą ekspertizei. Tokių konsultacijų nedarysime", – dėsto Administracijos vadovas.
Jis nesiginčija, kad įstaigos specialistai turi būti apsiginklavę kantrybe, tačiau sako, jog ateina agresyvių klientų. Standarte numatyta, kad pokalbio metu specialistas turi teisę paprašyti kliento pakeisti toną, o to nesulaukus, pokalbį nutraukti. O jei visiškai nesusitvarko – iškviesti policiją.
"Mes taip pat esame žmonės ir korektiškas elgesys, nežeminimas mūsų orumo taip pat yra kliento ar verslo įmonės standartas", – reikalauja direktorius iš visuomenės.
Paklaustas, ar naujasis dokumentas nenumato daugiau teisų nei pareigų, ar nesiekiama apsiginti nuo visuomenės ir išvengti bendravimo, A. Bartulis tikino, kad tikrai ne.
"Pareigos yra dominuojančios. Tačiau esame žmonės, turime ir teises", – tikino. O jei kam nepatinka tokios nuostatos, A. Bartulis kviečia rašyti Savivaldybei atsiliepimus. Jų Administracija lauks iki rugsėjo 2 dienos Savivaldybės tinklalapyje nurodytu elektroniniu adresu. Ten galima rasti ir Klientų aptarnavimo standartą. Administracijos direktorius žada, kad pastabos bus išanalizuotos ir gal net į jas bus atsižvelgta.