
Naujausios
Tiltas per Ventą savo masyviomis metalo konstrukcijomis atrodo patikimai. Tik sukrypęs. Labiausiai baugina patrešusios lentos po kojomis, vietomis žioji plyšiai.
Tačiau žmonės kasdien vaikšto. Rieda dviratininkai.
Ventos miesto gyventojams tarybiniais laikais anapus upės paskirta apie 140 žemės sklypų. Jų savininkai sudarė sodų bendriją "Avižlys". Paskui ji iširo. Toje teritorijoje namus pasistatę sodininkai ir čia deklaravę gyvenamasias vietas tapo Purvių kaimo gyventojais. Skaičiuojama apie 80 namelių. Tad pėsčiomis patogu greitai pasiekti miestą per siaurą tiltą, užuot sukus kelių kilometrų vingį iki didžiojo tilto. Taip pat patogu tolėliau esančio Avižlių kaimo gyventojams.
Dešimtys jų ne kartą kreipėsi į daugybę valdžios instancijų. Prašė pasirūpinti, kad tiltas taptų saugesnis, patogesnis.
Daugiausia atsakinėjo savivaldybė. Taip pat – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, kadangi pėsčiųjų tiltas yra Ventos regioninio parko teritorijoje.
Žarstytasi vien pažadais. Dešimtmečiais vis neįvykdytais. Užmirštas ir savivaldybės vadovybės oficialus įsipareigojimas, kaip buvo parašyta buvusio mero atsakyme gyventojams, "pritraukti Europos Sąjungos lėšas".
Tačiau iki šiol neparengta jokio projekto tilto rekonstravimo ar naujos statybos finansavimui.
Nesiimama nė didelių išlaidų nereikalaujančio remonto – prastas lentas pakeisti naujomis.
Savivaldybės vadovai susitikimuose su rajono gyventojais aiškino, kad nėra rasta jokių tilto dokumentų. Klausytojai ironizavo: ar jis nelegalus? Nors vaikštoma juo apie pusšimtį metų.
"Šiaulių kraštui" apie situaciją tik raštu ėmėsi aiškinti Akmenės rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Rasa Stonienė. Jos teigimu, lėšos tilto ekspertizei numatytos Akmenės rajono savivaldybės 2019-2020 metų strateginiame plane, o ekspertizės atlikimo paslauga įtraukta į 2019 metų viešųjų pirkimų planą.
Galiausiai savivaldybės internetiniame puslapyje paskelbta: "Tiltu naudotis yra griežtai draudžiama!"