Šaltis grasina ir sveikatai, ir grožiui

Šaltis grasina ir sveikatai, ir grožiui

Šaltis grasina ir sveikatai, ir grožiui

Žiemą mūsų oda yra veikiama sniego, šalčio, drėgmės ir vėjo, tai gali pažeisti veido ir rankų odą. Ji gali parausti, šerpetoti, patinti, skaudėti, gali sutrūkinėti odos kapiliarai, formuotis nuožvarbos, nušalimai. Kaip apsisaugoti?

Kuo riebiau, tuo geriau

Dieną veidui ir lūpoms prižiūrėti rekomenduojama naudoti riebių, natūralesnių, sudėtyje daug aliejų, vaško turinčių priemonių. Galima naudoti įvairių natūralių augalinių aliejų (alyvuogių, šaltalankių, kokosų, ricinos ir kt.), sviesto (taukmedžio, mangų, avokado ir kt.). Šios priemonės ypač tinka vaikų veido odai prižiūrėti.

Kosmetikos gaminių sudedamųjų dalių sąraše įvairūs aliejai turėtų būti sąrašo viršuje, nes ingredientai išvardijami mažėjančia pagal kiekį tvarka. Reikėtų vengti lūpų ir veido priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra sintetinių naftos produktų (petrolato, parafino, propilenglikolio, silikatų ir kt.), nes jie neleidžia odai kvėpuoti, ypač atėjus į šildomas patalpas.

Drėkinti ar nedrėkinti?

Prieš išeinant į lauką šaltuoju metų laiku, jokiu būdu negalima naudoti drėkinamojo, sudėtyje daug vandens  turinčio kremo, nes vanduo gali nesuspėti įsigerti, užšalti, pažeisdamas veido odą. Veido odą tinkamai drėkinti yra svarbu, nes šaltis, vėjas, drėgmė, temperatūros skirtumai lauke ir šildomose patalpose ją sausina.

Drėkinamosios kosmetikos priemonės turi spėti susigerti, todėl žiemą rekomenduojama jas naudoti vakare arba nakčiai. Moterų veido odą nuo šalčio ir vėjo padeda apsaugoti kompaktinė pudra. Prieš išeinant į lauką siūloma nenaudoti skysto, sudėtyje turinčio vandens toninio kremo, arba leisti kremui įsigerti, po to reikėtų naudoti birią pudrą.

Be kepurės – nė žingsnio

Jeigu sušalote, veido odą, ausis galite šildyti delnais, atėję į šildomas patalpas. Atminkite, kad sušalusios kūno vietos yra jautresnės, todėl jų nereikėtų stipriai ar šiurkščiai trinti, šildyti tiesiogine šiluma.

Kad taip nenutiktų, pirmiausia turėtume pasirūpinti tinkama apranga, vaikų ir paauglių neišleisti  į lauką be pirštinių, šalikų, kepurių. Atkreipkime dėmesį į mergaičių drabužius – pėdkelnės turėtų būti ne per plonos, striukė turėtų dengti liemens sritį.

Kepures žiemą patartina dėvėti ir suaugusiems – šaltis, temperatūrų skirtumas neigiamai veikia ir plaukus. Nuo šalčio nukentėjusių plaukų galiukams prižiūrėti galima naudoti įvairių aliejų.

Pagal Vilniaus visuomenės sveikatos centro inf.

EPA-ELTA nuotr.

RŪPESTIS: Paspaudus šaltukui, drabužiais aprengiame savo augintinius, bet reikia nepamiršti ir patiems šilčiau rengtis.

Veido kaukės