Vietoj vaistų – vaistažolių vaistinėlė

Vietoj vaistų – vaistažolių vaistinėlė

Vietoj vaistų – vaistažolių vaistinėlė

Žolininkė, provizorė Jadvyga Balvočiūtė įsitikinusi, kad žmonės per mažai pažįsta gamtos dovanas, o blogiausia, kad vaikų nuo mažens nemokome pažinti gamtos. Pasak jos, kiekvieno namuose turėtų būti vaistažolių vaistinėlė, kuria pravartu naudotis ne tik susirgus, bet ir esant sveikam.

Ilona ŠNARIENĖ

redakcija@skrastas.lt

Svarbu žinoti

J. Balvočiūtė pataria: kai sveikata nesiskundžiate, reikia rinktis tas žoleles, kurios labiausia patinka, svarbu, kad jos būtų iš kuo mažiau užterštos aplinkos. „Esu įsitikinusi, kad jeigu vaistažolių arbatas gertume profilaktiškai, ligos mus užkluptų rečiau“, – tvirtina J. Balvočiūtė.

Su vaistažolėmis reikia mokėti elgtis, jas pažinti, mokėti vartoti.

„Surinktas vaistažoles būtina gerai išdžiovinti, kad lūžtų. Kad neliktų vabzdžių, pakaitinkite orkaitėje, jas pažarstydami. Ištraukus, leiskite atvėsti iki normalios temperatūros, o tada jau galite sudėti į sandarų indą“, – dalija patarimus J. Balvočiūtė.

Vaistažolių arbatas reikėtų gerti ne kelias dienas, kaip įprasta geriant tabletes, ir ne nuolat, kaip vartojame paprastą arbatą, o tam tikrais ciklais.

Kai nesame tikri ar kokia nors vaistažolė tinka, geriausia ją vartoti mišinyje, kad sumažintume galimą šalutinį poveikį. Pavyzdžiui, daugelis žavisi kaštonų žiedais, kurių arbata tinka kraujotakai gerinti ir nuo išsiplėtusių venų, tačiau reikia žinoti, jog piktnaudžiaujant tokia arbata, gali stipriai suskystėti kraujas.

Derinti chemiją ir žoleles

Žolininkės ligos neaplenkė – persirgusi gelta, ji sako iki šiol jaučianti savo kepenis, todėl riebiu maistu nepiktnaudžiauja. Moteris turi ir kraujotakos problemų, todėl neretai užsipliko paprastųjų kaštonų ir gudobelių žiedų, geltonžiedžių barkūnų, burnočių, rasakilų žolės, beržų lapų.

„Aš nesu nusistačiusi prieš farmaciją, tačiau aklai ja pasitikėti negalima, – sako žolininkė. – Medicina šiandien pavirto komercija, todėl nesuinteresuota išgydyti ligonį. Jų misija – skirti vaistą ir palaikyti chemijos pramonę.“

Pašnekovė mano, kad vaistažolės turėtų būti vartojamos gydyti visoms ligoms kartu su cheminiais vaistais. Parinkti jas, žinant tikslią medikų nustatytą diagnozę, nėra sudėtinga.

Būtina ir sveikam

Didžiąją savo vaistažolių dalį ponia Jadvyga susirenka miškuose, pievose, kurie toli nuo intensyvios žemdirbystės plotų. Augalus džiovina natūraliomis sąlygomis, rūšiuoja rankomis, todėl arbatos yra labai kvapnios, vaistažolės išlaiko natūralią spalvą, gydomąsias savybes.

Ekologinio vaistažolių ūkio šeimininkė, komponuodama vaistažolių mišinį, panaudoja 20 ir daugiau augalų rūšių.

„Ruošdami arbatą iš daugiau vaistažolių, turime galimybę pasinaudoti įvairesnėmis jų gydomosiomis savybėmis. Be to, jeigu žmogus serga, tai dažniausia ne viena liga, – pasakoja provizorė. – Sveikam namuose privalu turėti bent 20 pavadinimų augalų žolelių, kad kiekvienąkart galėtumėme pasiruošti arbatą, atsižvelgdami į savo savijautą“.

Autorės nuotr.

DERINYS: Jadvyga Balvočiūtė sako, jog farmaciją galima derinti su žolelėmis. Jų parinkti, žinant tikslią diagnozę, nėra sudėtinga.

CBD lašai