Darželinukai baseine mokosi saugumo ir mankštinasi

Darželinukai baseine mokosi saugumo ir mankštinasi

Darželinukai baseine mokosi saugumo ir mankštinasi

Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ priešmokyklinukai šiais mokslo metais ne tik mankštinosi baseine, bet ir pramoko plaukimo pradmenų. Lopšelis-darželis pirmasis mieste ėmėsi tokios iniciatyvos.

Natalija KONDROTIENĖ

natalija@skrastas.lt

Atsirado lėšų

Prieš metus lopšelio-darželio direktorė Neringa Baršauskienė su kolektyvu pagalvojo, kad vaikai prieš mokyklą galėtų išmoktų saugiai elgtis vandenyje, įgauti plaukimo pradmenų, mankštintųsi ir grūdintųsi.

Penkerių-šešerių metų vaikams labiausiai tiko Sanatorinės mokyklos baseinas, kuriame buvo saugus gylis. Švietimo skyrius darželio idėją palaikė.

„Skaičiavome, ar ši idėja bus priimtina vaikų tėveliams, jei už ją teks susimokėti. Buvo svarbu, kiek reikės sumokėti už paslaugą baseine, edukacinius užsiėmimus bei kelionę iki baseino. Ieškojome palankiausių išeičių“, – pasakoja direktorė.

Paaiškėjo, kad užteks tų lėšų, kurias skiria valstybė veiklos, aplinkos įvairinimui. Nuo 2011 metų ikimokyklinio ugdymo įstaigoms skirtos mokinio krepšelio lėšos ir buvo stipri parama įgyvendinant baseino idėją.

„Tėveliams tereikėjo nupirkti vaikams plaukų džiovintuvus, kad nevažiuotų šlapiais plaukučiais“, – sakė N. Baršauskienė.

Išmokyti – svarbiausia užduotis

Kartą per mėnesį „Pasakos“ dvi priešmokyklinukų grupės po 10 vaikų pakaitomis autobusiuku važiuodavo į užsiėmimus. Per mokslo metus įvyko 9 judesio korekcijos užsiėmimai vandenyje.

Ėmėsi kamuolius, lankus, lazdas, kitas priemones, reikalingas mankštai. Darželio judesio korekcijos specialistė Inga Šimkutė pasakoja, į baseiną vaikai važiuoja su didžiuliu entuziazmu ir užsidegimu.

„Pirmieji kartai buvo pažintiniai, kai kurie vaikai baseine buvo pirmą kartą, tačiau greitai perprato sistemą ir žinojo, ką daryti, jautėsi drąsiai. Vandenyje ir mankšta kitokia, nei sausumoje – didesnis krūvis raumenynui, buvo mokyti sulaikyti kvėpavimą, teisingai kvėpuoti vandenyje“, – pasakojo I Šimkutė.

Iššūkis vaikams

Baseine su vaikais dirbo judesio korekcijos specialistė, šalia baseino buvo auklėtoja, budėjo baseine dirbantis medikas.

„Vandenyje – idealios sąlygos lavinti motoriką, stiprinti raumenyną, gerinti kvėpavimo sistemos darbą, grūdintis. Mūsų tikslas nebuvo tik išmokyti plaukti. Mums atrodo paprasta, vaikams tai buvo iššūkis“, – pasakoja I. Šimkutė.

Specialistė pabrėžia, kad teoriniai paaiškinimai vaikams, kaip elgtis vandenyje, ką daryti, kaip kvėpuoti, reikalingi, tačiau jie nublanksta prieš praktiką.

„Pati stebėjausi, kaip vaikai greitai išmoko elgtis baseine: teisingai įlipti ir išlipti, naudotis dušais. Pirmieji kartai nuo paskutiniųjų labai skiriasi – kai kurie jau ir plaukti bandė“, – pasakojo I. Šimkutė.

Jono TAMULIO nuotr.

UŽSIĖMIMAI: Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorė Neringa Baršauskienė (kairėje) ir judesio korekcijos specialistė Inga Šimkutė pasakojo, kad vaikai buvo ne tik mokomi saugiai elgtis baseine, bet ir vyko judesio korekcijos užsiėmimai.