Šiaulių tautodailininkai tapo geriausiais kaukių meistrais

Šiaulių tautodailininkai tapo geriausiais kaukių meistrais

Šiaulių tautodailininkai tapo geriausiais kaukių meistrais

Per Užgavėnes Žemaitijos nacionalinis parkas Platelių dvaro arklidėje atidarė jau tradicine tapusią Žemaitijos Užgavėnių kaukių parodą. Pirmoji buvo surengta 1999 metais, 2000-aisiais ši paroda tapo konkursu.

Šiemet parodoje-konkurse dalyvavo kaukių meistrai iš Klaipėdos, Palangos, Kretingos ir Kretingos rajono, Skuodo, Telšių ir Telšių rajono, Šiaulių ir Šiaulių rajono, Plungės rajono, Radviliškio, Kaišiadorių, Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės ir Šilutės rajono. 34 menininkai (suaugusiųjų kategorija) pateikė 124 kaukes, 37 mokiniai padarė 71 Užgavėnių kaukę.

Šiemet tradicinių kaukių kategorijoje visas prizines vietas iškovojo Šiaulių krašto tautodailininkai. Pirma vieta tradicinių kaukių kategorijoje atiteko Sauliui Tamuliui iš Šiaulių, antroji – Jonui Vaicekauskui iš Ginkūnų (Šiaulių r.), trečia – Ryčiui Milkintui iš Šiaulių.

Papildomi prizai skirti Adolfui Viluckiui iš Kretingos ir Virginijui Mikuckiui iš Mažeikių (už tradicijų puoselėjimą). Dekoratyvinių kaukių kategorijoje pirmoji vieta skirta Liudui Brazauskui iš Skuodo, antroji – Pranui Dužinskui iš Tryškių (Telšių r.), trečioji – Albertui Žulkui iš Palangos.

Vertintos ir mokinių padarytos Užgavėnių kaukės. Pirma vieta atiteko Robertui Burkevičiui iš Gintališkės (Plungės r.), antra vieta – Laurynui Gikarui iš Salantų, trečia – Matui Vilkiui iš Švėkšnos.

Užgavėnių kaukių parodų-konkursų tradicija paskatino Žemaitijos nacionalinio parko direkciją įsigyti, saugoti šį unikalų tradicinį paveldą. Sukaupta daugiau nei 250 „lėčynų“ kolekcija. 2002 metais Platelių dvaro svirne etnografijos ekspozicijoje pirmąkart pristatyta Užgavėnių kaukių kolekcija, o 2011 metais Platelių dvaro arklidėje įkurta pirmoji Lietuvoje Užgavėnių ekspozicija.

Žemaitijos Užgavėnių kaukių paroda Platelių dvaro arklidėje veiks iki balandžio 21 dienos.

Aldona Kuprelytė

Aldonos KUPRELYTĖS nuotr.

PRIZININKAS: Rytis Milkintas – šalia savo išdrožtų kaukių.