
Naujausios
Šiukšlintojams – perspėjimai ir nuobaudos
Praėjusią savaitę Savivaldybės specialistai Vilniaus, Žemaitės ir J. Basanavičiaus gatvėse vykdė reidą, kaip tvarkomos atliekos. Administracijos direktorius pranešė, kad užfiksuota 15 pažeidėjų. 7-iems iš jų duotas trijų dienų terminas atliekoms išgabenti, o 8-iems pradėta administracinė teisena, ketinama taikyti nuobaudas.
"Prašome gyventojų taip nesielgti. Suaktyvinome reidus. Dabar toks laikotarpis, kai yra daug žaliųjų atliekų – lapų, šakų. Tas laikotarpis išvirsta visu savo baisumu", – sakė A. Bartulis.
Direktorių ypač piktino individualių valdų šeimininkai, kurie medžių šakas, lapų krūvas sukrauna prie gatvės ant valstybinės žemės.
"Patys prisišiukšlina ir dar yra įžūlumo iš savo kiemo atliekas per tvorą išmesti į valstybinę žemę: ai, miestas susitvarkys. Ir tada skambina mums ir piktinasi, kad jau 7 dienas nuo jo namų niekas neišveža šiukšlių krūvos", – stebėjosi Administracijos vadovas.
Jis pasakojo, kad tokie gyventojai dažniausiai sako, jog čia ne jų atliekos, kaimynas atvežė. A. Bartulis siūlo su kaimynais santykius aiškintis teismuose, nes greičiausiai esą atliekos pačių pažeidėjų.
Administracijos vadovas pataria gyventojams: išsivežkite šiukšles, nelaukite reidų, nelaukite, kol surašys protokolą. Pirmą kartą dar žada duoti 3 dienas išsivežimui, tačiau antrą kartą – jau administracinė atsakomybė garantuota.
"Meta po langais ir visiems gerai. Kai atsiras visų nepakantumas, turėsime švarų miestą", – kviečia direktorius netoleruoti pažeidėjų.
Žaliosios atliekos Šiaulių mieste išvežamos du kartus per mėnesį. A. Bartulis mano, kad tai yra pakankama net ir rudenį. Jei netelpa į konteinerius, vadovas siūlo krauti į krūveles ir išvežti sekantį kartą.
Primenama, kad žaliąsias atliekas galima išvežti ir patiems į Bertužių kaime šalia buvusio Kairių sąvartyno esančią žaliųjų atliekų aikštelę.
Nežiūrint direktoriaus pasipiktinimo, atliekų surinkėjai ne visuomet laiku išveža žaliąsias atliekas. Štai Medelyno rajone kas antrą penktadienį pagal grafiką išvežamos atliekos prie gatvių dažnai prastovi visą savaitgalį ir dar ilgiau, kol sulaukia vežėjų.
Prašo atliekomis atsikratyti civilizuotai
Kita problema – didelių gabaritų atliekos. Jos mieste išvežamos pagal grafiką kartą per ketvirtį. Dar vieną kartą galima nemokamai išsikviesti atliekų vežėjus individuliai, prieš tai sukrovus didžiagabarites atliekas prie konteinerių šalia gatvės. Didelių gabaritų atliekos – tai stambūs buities apyvokos daiktai, tokie kaip baldai, langai, durys, dviračiai, buitinė technika. Taip pat iki 4 automobilių padangų ir kita.
"Manome, kad 5 kartų nemokamo atsikratymo didelių gabaritų atliekomis turėtų pakakti. Jei tau neužtenka, jei tu prieš Kalėdas keiti baldus ir visi 5 kartai išnaudoti, tai galima susikrauti ir išvežti į tris mieste esančias didžiagabaričių atliekų aikšteles ir atsikratyti civilizuotai, negadinant miesto įvaizdžio, kaip, deja, yra šiandien", – siūlo A. Bartulis.
Jis akcentavo, kad neatsakingai sukrautos didelių gabaritų atliekos sukuria šiukšlynus, kuriuos išvežti Savivaldybei kainuoja papildomai.
"Mes turime planinį vežimą kartą per ketvirtį. Parenkamas didesnis automobilis, čia ir savikainos reikalai. Dabar mes turime tuos šiukšlynus rinkti, reaguoti į kiekvieną. Vežame kartą per mėnesį, bet visą mėnesį toks šiukšlynas ir stovi. Iš nevilties prašome miestiečių – turėkime kažkokios minimalios kultūros", – prašė direktorius.
Žada imtis ir aktyvesnių veiksmų drausminti šiukšlintojus, taikyti jiems administracinę atsakomybę.
Kolektyviniams sodams – kolektyvinė atsakomybė
Ne mažiau rūpesčių kelia ir kolektyvinių sodų gyventojai, verčiantys atliekas per tvorą. A. Bartulis grasino kolektyvinių sodų gyventojams taikyti administracinę atsakomybę arba pateikti sąskaitą už papildomą atliekų surinkimą ir išvežimą sodų bendrijoms, nes nereaguoti ir neišvežti šiukšlynų Savivaldybė negali. Tokių pačių žingsnių ketinama imtis ir su daugiabučiais namais.
"Jeigu du daugiabučiai namai, kurie turi savo konteinerius, suverčia visą savo šiukšlyną, tai abiem solidariai pateiksime sąskaitą už papildomą išvežimą. Diskutuojame ir apie tokį būdą. Jei nedrausminsime, tai ir toliau šitaip gyvensime mieste", – perspėjo Administracijos vadovas.
