Mokslinėje konferencijoje – apie vaikų reanimaciją ir intensyviąją terapiją

Mokslinėje konferencijoje – apie vaikų reanimaciją ir intensyviąją terapiją

Mokslinėje konferencijoje – apie vaikų reanimaciją ir intensyviąją terapiją

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje vyko Lietuvos vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos gydytojų draugijos mokslinė-praktinė konferencija „Vaikų intensyviosios terapijos aktualijos“.

Dalyvavo vaikų intensyviosios terapijos, anesteziologai-reanimatologai bei kitų specialybių vaikų gydytojai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Kelmės, Alytaus ir kitų miestų gydymo įstaigų.

Konferencijoje žymūs vaikų intensyviosios terapijos specialistai skaitė pranešimus apie gaivinimo nuorodų pakeitimo gaires, galvos smegenų patologijos intensyviosios terapijos naujienas, echoskopinio tyrimo panaudojimą vaikų intensyviosios terapijos gydytojo darbe, apie Kavasakio sindromą bei kitas vaikų intensyviosios terapijos aktualijas.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojas Tomas Kondratas pasidalijo naujovėmis iš Europos gaivinimo tarybos konferencijos Ispanijoje.

Pasak mediko, medicinos mokslas tobulėja sparčiai, tačiau atgaivinti vis dar pasiseka ne kiekvieną. Pasaulyje per metus skaičiuojama per 350 tūkstančių nesėkmingų gaivinimų. Kasdien pasaulyje registruojama apie 1000 nesėkmingų gaivinimų, kai medikai buvo bejėgiai.

Daug dėmesio konferencijos dalyviai skyrė įspūdžiams iš 7-ojo Pasaulio vaikų intensyviosios terapijos ir kritinės medicinos kongreso, vykusio Stambule 2014 metais gegužę, kuriame dalyvavo ir šios konferencijos dalyviai.

„Šiaulių krašto“ inf.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

ORGANIZATORIUS: Gydytojas Valerijus Lapšinas (dešinėje), Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas buvo vienas mokslinės-praktinės konferencijos organizatorių.