
Naujausios
Nesprendžiama problema auga ir prislegia
Ne vienam teko atsidurti kryžkelėje, kai nežinai, kuriuo keliu pasukti ir apskritai – ar eini tinkama kryptimi. Lektorius Egidijus Gubinas pats yra buvęs tokioje situacijoje, todėl dabar veda paskaitas kitiems ir konsultuoja gyvenimiškais klausimais.
Sabina DABUŽINSKAITĖ
vasara@skrastas.lt
Pavyko atrasti save
– Kaip nusprendėte, kad galite padėti kitiems?
– Mama sakydavo, kad būsiu advokatas. Visur bandydavau ieškoti prasmės. Man rūpėdavo kitų žmonių problemos. Tuo metu aš nežinojau, kas yra gera ir teisinga pagalba. Ieškojau savęs, ką galėčiau daryti gyvenime.
Kai supratau, kad norėčiau skaityti paskaitas, nė nežinojau apie ką jos bus. Man atrodė, kad reikėtų tapti turtingu žmogumi ir padėti kitiems tokiems tapti. Galvojau, kad laimė – būti milijonieriumi, ir tada visos problemos išsispręs. Mokydamasis ir ieškodamas savęs supratau, kad laimė ne ten.
– O kur?
– Laimė yra mūsų viduje. Tai vidinė būsena, nuotaika. Išorėje mes to nematome, nematome savo širdies. Sakoma, kad žmogus laimingas tada, kai jo širdis rami.
Aš ieškojau žinių, kurios padėtų man tapti laimingam. Man pavyko išspręsti tuo metu didžiausias mano problemas ir nusprendžiau, kad reikia pasidalinti su kitais. Ieškojau būdų, kaip tai padaryti. Pastebėjau, kad galiu save realizuoti skaitydamas paskaitas. Taip pat man padėjo draugas psichologas, kuris nukreipė tinkama linkme. Pajutau, kad būtent tai, ką darau dabar, yra vieta, kur mano širdis rami. Atradau Bengališkos psichologijos mokyklą.
– Kuo jūs remiatės patardamas kitiems?
– Kai žmogui iškyla problema, klausimais ir atsakymais galima išsiaiškinti, kaip žmogui padėti. Astrologinė ir psichologinė konsultacija susijusi su astrologija, numerologija, psichologija ir chirologija. Aš turiu du pagrindinius pagalbos įrankius – tai žmogaus gimimo data ir jo rankų linijos. Juos naudoju atsižvelgdamas į klausimo rimtumą, kartais užtenka gimimo datos.
– Dėl ko žmonės dažniausiai kreipiasi pagalbos?
– Jauni žmonės nori sužinoti, kokia jų misija šiame gyvenime, ką jie turėtų veikti. Šeimos kūrimo klausimais, kai žmonėms sunku apsispręsti, ar jiems tinka partneris. Kai kyla nesutarimų šeimoje. Taip pat norėdami sužinoti palankių datų svarbiam įvykiui, pavyzdžiui, vaiko gimimui, verslui kurti ar naujos veiklos pradžiai.
Stengiuosi padėti žmogui išsiaiškinti problemos priežastį, pamatyti ryšį tarp žmogaus praeitų veiksmų ir dabartinių pasekmių.
Niekas nevyksta savaime
– Kodėl mums svarbu spręsti problemas?
– Visi turime didesnių ar mažesnių problemų. Svarbu, kada mes pradedame jas spręsti. Kai kurie iš viso nepradeda. Nesprendžiama problema – kaip sniego gniūžtė, kuri ritasi nuo kalno, tampa vis didesnė, kol galiausiai žmogų prislegia. Dėl to įvyksta įvairių nelaimių, savižudybių, nes žmogus apie tai nepasikalba.
– Kaip būtų galima paskatinti žmones spręsti savo problemas, kol jos neprislėgė?
– Tai ne visada lengva. Tai kaip liga, mes turime įprotį gydytis patys, kol galiausiai suprantame, kad be gydytojo pagalbos nieko nebus.
Žmogų galima paskatinti tik tada, kai jis supranta, kad pats negalės išspręsti savo problemos. Dažnai žmonės galvoja, kad situacija susitvarkys pati – savaime niekas nevyksta. Tas pats ir santykiuose. Skyrybos dažnos dėl to, kad žmonės laiku nepradeda spręsti problemų. Ypač vyrams sunku dalintis savo bėdomis, dėl to tarp jų daugiau savižudybių, jie miršta anksčiau nei moterys.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
SITUACIJA: Egidijus Gubinas teigia, kad vyrams apie savo problemas kalbėti sunkiau nei moterims.