
Naujausios
Tarybiniais metais turgaus prekybai buvo pastatytos stoginės su prekystaliais. Greta po atviru dangumi išrikiuotos kelios eilės stalų ir suolų. Dešimtmečiais beveik kiekvieną dieną jais naudojosi prekeiviai, dažniausiai siūlantys sodo derliaus gėrybių.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę žemės sklypas išnuomotas, naujieji šeimininkai rinko mokesčius iš prekeivių. Jie ėmė reikalauti tinkamų sanitarijos sąlygų, remontuoti statinius, įrenginius.
Nuomininkai apsisprendė neinvestuoti, tad prieš kelerius metus atsisakė verslo. Žemės sklypu, kaip valstybės turtu, ėmėsi rūpintis Naujosios Akmenės seniūnija. Tačiau jos balanse nėra jokių statinių.
"Tai yra neypatingi statiniai, kurie pagal teisės aktus neprivalo būti įtraukti į nekilnojamojo turto registrą", – motyvavo rajono Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Rasa Stonienė.
Niekas nėra pareiškę nuosavybės teisių į turgelio suolus, stogines, prekystalius. Pasak R. Stonienės, jie nepriklauso kam nors oficialiai pagal dokumentus. Jei per nustatytą terminą taip ir neatsiras savininko su įrodymais, tuomet nebeliks jokių juridinių kliūčių nugriauti turgelį.
Savivaldybė tam ruošiasi apie dešimtmetį. 2011 metais suformavo ir užregistravo žemės sklypą. Jau parengtame projekte numatyti nauji turgelio prekystaliai, pastogės. Jos suprojektuotos metalinių konstrukcijų su šviesai pralaidžiais stogais.
Suprojektuoti šeši stacionarūs nauji kioskai. Jais norintys naudotis prekeiviai dėl to varžysis savivaldybės skelbiamame aukcione. Savivaldybės taryba patvirtino vienos vietos pradinę nuomos kainą – 150 eurų metams.
Koks turgelio teritorijoje ir prieigose esančių kioskų likimas? Kioskų savininkams dar rugsėjo mėnesį nurodyta iki pertvarkos darbų pradžios šį turtą išsikelti kitur arba visai išmontuoti. Pretenzijų niekas nepareiškė.
"Kioskai jau nugriauti toje sklypo dalyje, kurioje vyksta darbai, kai jie tęsis kitur – nebeliks ir kitų kioskų", – sakė R. Stonienė.