
Naujausios
Gražios ir sveikos kojos
Venų varikozė – tai ne tik grožio, bet ir sveikatos priešas, kurios tikisi išvengti ne tik moterys, bet ir vyrai. Deja, vien tikėtis stebuklo, kad niekada nesusidursite su šia problema ar ji praeis savaime, neužtenka. Kraujagyslių chirurgas, medicinos mokslų daktaras Rolandas Dagilaitis dalijasi žiniomis apie venų varikozę, inovatyviausius gydymo metodus, bei pastebėjimais, kokių požymių nereikėtų ignoruoti.
Išsiplėtusios venos, diskomfortas kojose pasireiškia vis dažniau
„Kojų venų ligos yra daugelio kartų problemos, žinomos nuo senovės laikų. Kas antrai moteriai ir kas ketvirtam vyrui, kurie kreipiasi į šeimos gydytoją, nustatoma sutrikusi kojų veninė kraujotaka. Vieniems pasireiškia kojų patinimu, kitiems nuovargiu, skausmu ar estetiniu diskomfortu. Galima pastebėti, kad kuo vyresnis amžius, tuo dažnesni kojų veninės kraujotakos sutrikimai“, – teigia kraujagyslių chirurgas, medicinos mokslų daktaras Rolandas Dagilaitis.
Pagrindiniai venų ligų požymiai, kuriuos pastebėjus rekomenduojama kreiptis į kraujagyslių specialistą:
„Neretai pacientai ignoruoja pirmus požymius, kurie signalizuoja apie galimas venų ligas. Lengvas, bet vis dažnesnis nuovargis ar sunkumo jausmas, skausmas, patinimas po darbo dienos, jau ženklas, kad reikia kreiptis į specialistą dėl pirminės konsultacijos. Akimi matomi pakitimai ar dariniai, kaip paryškėjęs poodinių venų piešinys, odos spalvos pakitimai ar net opų, žaizdų atsiradimas sufleruoja, kad nėra ko laukti ir reikia kuo greičiau kreiptis į kraujagyslių chirurgą“, – dėsto dr. R. Dagilaitis.
Ar liga gali progresuoti?
Nesiimant jokių gydymo priemonių liga progresuoja, kojos vis dažniau tinsta, susidaro paviršinis kraujagyslių tinklelis, vėliau išryškėja venų mazgai. Ilgainiui atsiranda mėšlungis, kyla pavojingos komplikacijos – venų uždegimai, egzema, gali formuotis krešuliai, trombembolijos. Venų varikozė dažnai paveldima liga. Atlikti tyrimai rodo, jei vienas iš tėvų sirgo venų varikoze, tikimybė, kad vaikas paveldės ją, yra nuo 40 iki 60 proc. „Vis dar populiarus mitas, kad vienintelis būdas kovoti su venų ligomis – operacija, tačiau šiandien yra ir kitų priemonių gydyti šią ligą. Visgi prireikus operacijos, šiuolaikinės modernios technologijos leidžia atlikti ją be narkozės, pjūvių ir gulėjimo ligoninėje“, – sako dr. R. Dagilaitis.
Kaip diagnozuojama ir gydoma venų varikozė?
Pažeistos venos neatsigauna nei nuo tabletės, nei nuo tepalo, nei nuo kompresinės kojinės mūvėjimo. Būtina kreiptis į specialistą, kad būtų parenkamas tinkamiausias gydymo metodas. „Ištyrus ultragarsu, galima sužinoti tikslius atsakymus. Esant pirminei stadijai gali būti pastebimi nesandarūs venų vožtuvai. Tokiu atveju specialaus gydymo dar nereikia. Visgi jei dėl tokio venų išsiplėtimo žmogus jaučia diskomfortą, patariame nusipirkti kompresines kojines, kai kuriais atvejais – išrašome vaistų“, – pasakoja Flebologijos centre konsultuojantis medicinos mokslų daktaras.
Inovatyviausias venų varikozės gydymas lazeriu
Gydymo metodų gausa šiais laikais gali suklaidinti ne vieną pacientą, kuris neturi sąsajų su medicina. Nepaisant skelbiamų privalumų po operacijų, skirtingose klinikose pacientų savijauta gali skirtis. Kraujagyslių chirurgas med. dr. Rolandas Dagilaitis tuo nesistebi, ir dažnai girdi pacientų pastebėjimus dėl skirtingų pojūčių po operacijų. Vieni gali eiti kitą dieną į darbą ar net išvykti į kelionę, kiti dar kelias dienas jaučia diskomfortą, tempimą ar net skausmą. Taip yra dėl to, kad, didėjant lazerių pasirinkimui, galima stebėti ženklų skirtumą tarp atliekamų operacijų skirtingais lazeriais, kokybės, pacientų savijautos ir svarbiausia – ilgalaikių rezultatų.
„Vis dar mėgstama klaidinti informacija, kad visi lazeriai vienodi, o bangų ilgis yra tik komercinis triukas, dėl ko galima padidinti operacijos kainą, tačiau tai yra absoliuti netiesa. Kiekvienas pacientas gali rinktis, ar verta taupyti kokybės sąskaita“, – teigia dr. R. Dagilaitis.
Lazerinis venų gydymas tinka net 95 proc pacientų, kurie skundžiasi ir pavieniais kapiliarais, ir net trofinėmis opomis. Operacijos antrosios kartos lazeriu atliekamos taikant vietinę nejautrą, nepažeidžiami aplinkiniai audiniai, dėl to sumažėja diskomforto, skausmo ir kraujosruvų tikimybė. Kadangi operacijos metu neatliekama pjūviai, po operacijos nelieka randų, o dūrių vietas surasti sunku net patyrusiam specialistui. Vienas didžiausių privalumų – pacientas iš karto gali vykti namo ir net atlikti lengvus darbus tą pačią dieną, t. y nepraranda darbingumo, tik kelias savaites privalo dėvėti kompresines kojines, kurias parenka gydytojas.
Med m. dr. kraujagyslių chirurgas Rolandas DAGILAITIS konsultuoja spalio 30, lapkričio 27 d.
Informacija ir registracija (841) 525733, 525988; (8652) 57321.
Grožio ir sveikatos klinika Vilniuje
Med. m. dr. Rolandas DAGILAITIS konsultuoja Kaune, lapkričio 6, 20 d.
Daugiau informacijos tel. (8693) 28844.