
Naujausios
Argumentas "geležinis": miestas niekaip nesusijęs su žemdirbių reikalais. Ir pasiuntė žemdirbius toliau nuo Šiaulių – tegu važiuoja su savo traktoriais prie Seimo protestuoti.
Šiauliai vieninteliai iš miestų atsuko nugarą žemdirbiams. Galima sutikti ar nesutikti su jų reikalavimais, bet leidimo protesto akcijai jie prašė pagal Susirinkimų įstatymą ir konstitucinę teisę laisvai reikšti savo nuomonę.
Žemdirbiai vis tiek važiavo Šiaulių gatvėmis ir važiavo su plakatais "Lietuva, tavo kaimas miršta".
Bet Šiaulių ponai, matyt, mano, jog duona, pienas ir mėsytė "auga" prekybos centruose?
Arogancija liejasi per kraštus, kai rankose yra valdžia ir sprendimų teisė. Ji demonstruojama ir miestiečių atžvilgiu. Tuščiai protestuoja šiauliečiai dėl sveikų medžių masinės pjūties ar turgaus privatizavimo, ar nakvynės namų kilnojimo.
Žino, kaip turi būti tik tie, kas yra valdžioje. Nevengia ir cinizmo.
Feisbuke diskutuojama, ką reiškia gyventi be vizijos tokiam miestui, kaip Šiauliai? Valdančiųjų koalicijos atstovas, miesto Tarybos narys Eduardas Bivainis svarsto: "Koks jau tas toks? Kad kiek virš 100 000 gyventojų? Tai anoks čia nuopelnas. Kad 1236 metais kažką nugalėjo? Tai jau yra vieni, kurie vis dar kariauja ir džiaugiasi pergale antram pasauliniam."
Politikas reiškia nuomonę ir dėl parko medžių kirtimų: "Kad kažkas kažkokiam medeliui "suteikė vardą" dar nedaro jo paveldimu. Kiek emocijų buvo dėl tų pelkėje sodintų beržų, o kuo jei vertingi? Tuo kad sodino Mokytojų seminarijos darbuotojai? Pagalvokit, o kokia proga juos 1948 metais sodino?"
Nežinau, kokia proga sodino, bet žinau, kad tą pelkę šiauliečiai vadino Šapiro pievomis. Nebūtų po karo jos apsodinę, miestas parko neturėtų.
Demokratija susirūpinę valdantieji paskelbė plėtojantys "dalyvaujamąją demokratiją". Kviečia reikšti nuomones dėl Savivaldybės biudžeto ir kitų miesto reikalų. Esą reaguos.
Tuo metu miestietis negauna iš Savivaldybės žmoniško atsakymo į paprastą klausimą, kur dedamas miesto turtas – masiškai pjaunamų medžių mediena?
Gamtos paveldo ir kultūros klubo "Aukuras" narys į šį klausimą atsakymo laukė 20 dienų. Per jas Savivaldybės administracijos direktorius išspaudė tik vieną sakinį: "Pagal sutartį surenka ir utilizuoja ...statybos darbų rangovas."
Savivaldybėje prisigyventa iki to, kad net Tarybos nariai nebegali sužinoti, kas vyksta.
Net Tarybos Kontrolės komitetą, susidomėjusį, kur leidžiami biudžeto pinigiai, imasi mokyti Savivaldybės administracijos direktorius A. Bartulis. Raštą surašė komiteto pirmininkui, kad esą netinkamai darbą organizuoja, kad kišasi į Administracijos darbą.
Įdomiausia, kad tiesiog juodu ant balto parašė, jog "administracijos darbuotojai (...) be Administracijos direktoriaus įgaliojimų neturi kompentencijos teikti paaiškinimus ar pristatyti Administracijos poziciją komiteto posėdyje".
Štai taip, Savivaldybėje krūvos skyrių vedėjų, specialistų, departamentų vadovai, bet vienintelis kompetentingas ir išmintingas yra tik direktorius. O geriausiai į jį ir politikams kreiptis raštu – atsakys per 20 dienų.
Niekada nėra buvę miesto Tarybos narių streikų. Bet kai į juos visiškai šluostomasi kojas, kodėl politikams iš mokytojų nepasimokyti? Surengtų bent įspėjamąjį streiką prieš tokią valdančiųjų aroganciją.
Arogancija liejasi per kraštus, kai rankose yra valdžia ir sprendimų teisė. Ji demonstruojama ir miestiečių atžvilgiu.