
Naujausios
APKLAUSA
Ar tik kalafiorai tuština jūsų piniginę?
Virginijus KINČINAITIS, menotyrininkas:
– Aš neleidžiu sau proto užimti kainomis ir nuolat apie jas galvoti. Turiu įdomesnių, svarbesnių, gražesnių dalykų. Aš tikrai nesu turtingas, kad negalvočiau, kaip išgyventi, bet kiek įmanoma stengiuosi mažiau žiūrėti į kainas ir skandalus, kurie, matyt, kažkam reikalingi. Nesiruošiu būti skandalų, piarinių partijų įkaitu. Aš turiu, ką veikti.
Marius, abiturientas:
– Daug kas pabrango. Gal kažkiek stengiamasi išlaikyti einamiausių prekių kainas, bet visa kita sparčiai brangsta. Palangoje pastebėjau, kad skanėstų kainos gerokai pakilusios, tai, kas kainavo 7 litus, dabar kainuoja 3 eurus (10 litų).
Milda, mokytoja:
– Viskas pabrango. Bet ką padarysi? Prieš vėją nepapūsi. Paslaugos moterims brango: kirpimas, plaukų dažymas, manikiūras. Kiek buvo litais, beveik tiek dabar eurais. Pasiskaičiuoji, pasiplanuoji, ieškai, kas tą paslaugą pigiau atliktų.
Kitą savaitę neisime į parduotuves, prisidėsime prie akcijos. Gal kažką padarys. Kodėl kitose šalyse pigiau, o mūsų žmonės skriaudžiami?
Silva, administratorė:
– Viskas pabrango. Kad ir dėvėti rūbai: palaidinė, kuri vos ne išmetimui skirta, kainuoja 2 eurus, skaičiuojant litais – 7. Nerealios kainos.
Mano nuomone, atpigo pieno produktai, juos dažnai vartoju ir tikrai nepastebėjau, kad kainos būtų kilusios. Pabrango daržovės, saldumynai, vaisiai. Anksčiau vos ne savaitei apsiprekindavome už 70 litų, dabar išleidi 20 eurų ir namo beveik nieko neparsineši. Tarkim, kad ir tualetinis popierius, kurio didelė pakuotė kainuodavo 5 litus, dabar kainuoja 4 eurus.
Kaip tik ruošiamės vestuvėms. Planuoti pradėjome dar prie lito, tada, pavyzdžiui, vestuvinės suknelės nuoma kainavo apie 1000 litų, dabar – beveik 1000 eurų. Apėjau kelis gėlių salonus Šiauliuose – už nuotakos puokštę prašoma 100 eurų. Manau, kad tai gerokai per daug už puokštę, kuri nuvys po dienos. Pavyzdžiui, vienas pakvietimas kainuoja 5 eurus, todėl užsisakinėju iš Kinijos, kur 20 pakvietimų kainuoja 4 eurus.
Poilsiauti Lietuvos pajūryje taip pat neapsimoka, geriau už tuos pačius pinigus išvykti į užsienį, tada dar kažką ir pamatysi.
Angelė, gydytoja:
– Daržovės, vaisiai pabrango ir turguje, ir parduotuvėje. Prisimenu, kiek kas kainuodavo litais, tai dabar eurais žymiai brangiau.
Pastebėjau, kad labai pabrangusios statybinės medžiagos, vos ne kiek litais, tiek dabar eurais kainuoja statybos, remonto darbai.
Kalbino Jurgita JUŠKEVIČIENĖ, fotografavo Giedrius BARANAUSKAS