Kaip vertinate „Brexit“?

Kaip vertinate „Brexit“?

APK­LAU­SA

Kaip ver­ti­na­te „Bre­xit“?

Da­rius, gy­ve­ni­mo rei­ka­lų kon­sul­tan­tas:

– Ne­ra­mu dėl Eu­ro­pos li­ki­mo, ne­ži­nia, kaip vis­kas bus. Ma­ne as­me­niš­kai tai lie­čia – vai­kai gy­ve­na ki­to­se Eu­ro­pos Są­jun­gos ša­ly­se, pa­žįs­ta­mų vai­kai gy­ve­na Di­džio­jo­je Bri­ta­ni­jo­je. Kol kas fi­nan­si­niai svy­ra­vi­mai kam nors nau­din­gi, bet il­gai­niui iš to nie­ko ge­ro. Sva­ro kur­so že­mu­mo­mis pa­si­nau­do­jo stam­būs žai­dė­jai. Tu­riu vil­tį, kad iki at­si­sky­ri­mo pro­ce­dū­rų bri­tai ne­prieis, ką nors su­gal­vos Ško­ti­ja, Šiau­rės Ai­ri­ja, su­ras tei­si­nę lan­dą re­fe­ren­du­mo re­zul­ta­tus anu­liuo­ti. Re­fe­ren­du­mas dėl at­si­sky­ri­mo nuo Eu­ro­pos Są­jun­gos įma­no­mas ir Lie­tu­vo­je, bet kur mums, varg­šams, bėg­ti, kas mums ims?


Vi­ta ŽA­BA­RAUS­KAI­TĖ, dai­li­nin­kė ta­py­to­ja:

– Nie­ko ge­ro iš to. Bu­vau Ang­li­jo­je, jei da­bar ten va­žiuo­jant rei­kė­tų vi­zos, la­bai nu­si­min­čiau. Vi­sa­da kumš­tis stip­res­nis už vie­ną pirš­tą. Gal Ang­li­jai tai ne­blo­gai, bet Lie­tu­vai – nie­ko ge­ro. Ne­su po­li­ti­kė, ma­no sti­chi­ja – ta­py­ba, bet ma­nau, kad bri­tai dar neat­sis­kirs. Ne­ti­kiu, kad jie ga­li bū­ti to­kie neat­sa­kin­gi. Lie­tu­vai tik­rai rei­kia bū­ti Eu­ro­pos Są­jun­go­je, nes esa­me per ma­ža ša­lis, go­dus kai­my­nas tuoj pat mus su­val­gys.


Al­gis, bu­vęs ra­di­jo na­vi­ga­to­rius, pen­si­nin­kas:

– Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos prem­je­ras Dei­vi­das Ka­me­ro­nas pa­ts už­vi­rė ko­šę, o kai jau vis­kas įvy­ko – at­si­sta­ty­di­na iš pa­rei­gų, pa­bė­ga. Tai ne­nor­ma­lu. Lie­tu­vą šis spren­di­mas kaž­kiek pa­veiks. Gal­būt da­lis emig­ran­tų grįš at­gal į gim­ti­nę, su­kurs čia dau­giau dar­bo vie­tų. Ti­kiuo­si, kad ki­tų ša­lių ly­de­riai pa­si­mo­kys iš D. Ka­me­ro­no klai­dų ir to­kių kvai­lys­čių ne­be­da­rys.


Da­rius, vai­ruo­to­jas:

– Ma­nęs šis spren­di­mas ne­jau­di­na, ne­ma­nau, kad lie­tu­vius la­bai pa­veiks. Lie­tu­viai – kant­rūs žmo­nės, pri­pra­tę prie sun­ku­mų, vi­so­mis ap­lin­ky­bė­mis mo­ka iš­gy­ven­ti. Man gy­ve­ni­mas nie­kaip ne­pa­si­keis – esu vai­ruo­to­jas, man jo­kio skir­tu­mo kur va­žiuo­ti, sie­nų juk neuž­da­rys. Ar­ti­mie­ji Ang­li­jo­je apie jo­kius ra­sis­ti­nius iš­puo­lius, kaip len­kai, ne­ra­šo, ne­skam­bi­na, va­di­na­si, vis­kas ge­rai.


Adol­fi­na, rek­la­mos sri­ties dar­buo­to­ja:

– Jo­kio ne­ri­mo vi­siš­kai ne­jau­čiu. Ma­no pa­žįs­ta­mi, gy­ve­nan­tys Ang­li­jo­je, pa­ten­kin­ti to­kiu bri­tų spren­di­mu, jų gy­ve­ni­mas nie­kaip ne­si­kei­čia, ma­nau, sva­ro svy­ra­vi­mai lai­ki­ni. Kiek­vie­nu svar­bes­niu klau­si­mu bū­ti­na reng­ti re­fe­ren­du­mą – lie­tu­viai iš to ga­lė­tų pa­si­mo­ky­ti. Mū­sų val­džia į žmo­nes ne­re­guo­ja, nuo­mo­nės ne­klau­so. Ang­li­jo­je bal­sa­vo vy­res­nie­ji, pen­si­nin­kai – tie, ku­rie tu­ri dau­giau pa­tir­ties. Pui­ku, kad ang­lai su­ren­gė re­fe­ren­du­mą, jų tau­tos bal­sas iš­girs­tas.

Kal­bi­no Si­mo­na SI­MO­NA­VI­ČĖ, fo­tog­ra­fa­vo Gied­rius BA­RA­NAUS­KAS