
Naujausios
Premija laureatui įteikta penktadienį Šiaulių universiteto bibliotekos salėje vykusiame UNESCO klubo renginyje.
UNESCO klubas kasmet premiją skiria perspektyviems talentingiems jauniesiems šiauliečiams, pasižymėjusiems švietimo, mokslo ir kultūros srityse.
Klubo prezidentas Vygintas Žalys pagarsino, jog šiemet premijai buvo nominuoti keturi kūrybiningi šiauliečiai.
Be G. Gaidamavičiaus, dar buvo pasiūlyti akordeonininkas Jonas Vozbutas, jo kandidatūrą teikė Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, dailininkė Živilė Spūdytė (Žverūna), ją rekomendavo Šiaulių dailės galerija ir Šiaulių miesto kultūros skyrius, aktorius Severinas Norgaila, jį rekomendavo Valstybinis Šiaulių dramos teatras.
Giedrius Gaidamavičius premiją pelnė už įvairiapusę perspektyvią mokslinę ir praktinę veiklą.
Kolegų muziejininkų jis įvardytas kaip plataus akiračio, aukštos profesinės kompetencijos istorikas. Akcentuota, jog jam būdingas nuolatinis noras tobulėti, gilinimasis į pasirinktas istorines temas, kryptingas domėjimasis šalies ir gimtojo miesto istorija.
"Man netikėta, kad pagrindinis vertinimas atiteko man, kai išgirdau, kokie buvo nominantai, – sakė premija apdovanotas G. Gaidamavičius. – Manau, jog šalia pastangų yra dar ir sėkmės faktorius – atsidurti laiku tinkamoje vietoje ir turėti palaikymą. Dėkoju už įvertinimą ir už paramą dirbant su komanda ir muziejuje, ir Turizmo informacijos centre, ir universitete."
2016 metais G. Gaidamavičius baigė Šiaulių universitete istorijos bakalauro studijas su pagyrimu. Nuo šių metų studijuoja Vilniaus universiteto istorijos magistrantūroje.
Į mokslinę veiklą įsijungė būdamas studentu. Pelnė ne vieną apdovanojimą tarpuniversitetinėse mokslinėse istorikų studentų konferencijose už Lietuvos istorijos tyrimus. Dalyvavo rengiant publikacijas kultūros istorijos žurnalui "Padubysio kronikos".
Nuo 2017 metų dirba "Aušros" muziejuje. Kaip sumanus istorikas-tyrėjas G. Gaidamavičius įtrauktas į "Aušros" muziejaus rengiamo leidinio "Šiaulių albumas" sudarymo grupę, taip pat restauruotų Venclauskių namų ekspozicijos koncepcijos rengimo grupę.
Jis bendradarbiauja su Šiaulių turizmo informacijos centru, 2017 metais buvo paskelbtas geriausiu gidu. Yra parengęs autorinę ekskursiją "Šiauliai prieš 100 metų", veda gidams kursus kultūros istorijos tema.
Laureato apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo ne tik UNESCO klubo nariai, bet ir klubo svečias garsus šalies mokslininkas, biochemikas, Vilniaus universiteto profesorius Virginijus Šikšnys. Jis klubo renginyje skaitė viešą paskaitą "Genų žirklės keičia pasaulį:ar pasirengę pokyčiams?".
