
Naujausios
Už lėšų valdymą atsako vadovas
Savivaldybės administracijos direktorei Valei Kulvinskienei informavus, kad metų gale biudžeto skola bus žymiai mažesnė nei anksčiau planuota, rasta būdų finansus perskirstyti ir lapkritį–gruodį nebus visiškai išeikvotos skiriamos „eilutės“, valdančiosios koalicijos narys, socialdemokratas Mindaugas Balčiūnas, apeliuodamas į tai, kad lėšos smarkiai taupomos, paklausė: „Ar galite paneigti informaciją, kad kultūros darbuotojams draudžiama daryti renginius, kad jie jau perka reikalingas priemones iš savo menkų atlyginimų, net kavą, sausainius atvykstantiems svečiams pavaišinti?“
Administracijos direktorė pareiškė drąsiai galinti tai paneigti ir paaiškino, kad už skiriamų asignavimų, taigi, lėšų, valdymą atsako įstaigų vadovai. Nebuvę net kalbos, nurodymo neorganizuoti renginių ir nepirkti tam būtinų priemonių. Bet renkantis, ar įsigyti kompiuterį, ar sumokėti atlyginimą valytojai, darbo užmokestis turbūt yra svarbiau.
„Aš buvau nustebusi, kad susitikimuose kai kurie įstaigų vadovai išdrįso pasakyti pirmą kartą girdintys apie tai, jog lėšas reikia taupyti“, – posėdyje sakė Valė Kulvinskienė.
Taupymo programa
Tarybos narys M. Balčiūnas pakartojo, kad ką jis sako apie perkamą kavą, esą tikri faktai, nors taip neturėtų būti, nes renginiai – kai kurių minimų įstaigų pagrindinė veikla, jos negalima atsisakyti.
Jam pritarė Konstruktyviosios opozicijos atstovė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Rimantė Misiūnienė: „Nebėra, kur dėti akių, kai prieina kultūros darbuotojai ir pasakoja, kad renginiai suplanuoti, lektoriai pakviesti, o pinigų nebėra. Kai kurie kalba sumokėsiantys patys jiems iš nedidelių atlyginimų.“
Redakciją taip pat pasiekė neoficiali informacija, kad kultūros įstaigų darbuotojai vadovų raginami atsisakyti renginių, nes liepiama taupyti.
Tačiau patys kultūros įstaigų vadovai tvirtina, kad esminių renginių niekas neatsisako, o apie kartais iš savų lėšų nuperkamą vandens buteliuką lektoriams prabilo tik Joniškio kultūros centro direktorė.
Draudžiama – per stipru
Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorė Jovita Šimkevičiūtė "Šiaulių kraštui" teigė, kad bent jau ji pati informacijos neturi, jog darbuotojai pirktų kavą, sausainius ar kokias priemones renginiams iš savo atlyginimų.
„Mes lėšomis nesišvaistome ir nešvaistėme jų niekada, bet mokame, sugebame išgyventi, – teigė bibliotekos vadovė. – Tiesa, vieno renginio gruodžio mėnesį, turėjusio vykti bibliotekoje Joniškyje, atsisakėme.“
Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus direktorė Rasa Ališauskienė sakė, kad „taupymo programa įjungta“, bet tiesioginių nurodymų atsisakyti renginių iš savivaldybės administracijos nebuvę: „Kiekvienas įstaigos vadovas turi pasižiūrėti, paskaičiuoti, kaip esamas lėšas panaudoti, perskirstyti. Mes skyrėme pinigus darbo užmokesčiui, nes darbuotojai man yra svarbiausias dalykas. Didžiausius, reikšmingiausius renginius irgi organizavome: darome edukacijas, kalėdinį prekymetį, išleidome „Žemygalos“ žurnalą. Gal būtume išleidę dar porą leidinukų, tai jie išeis ne šiais, bet kitais metais. O jeigu kur nors yra taip, kad darbuotojams tenka pirkti sausainius ir kavą iš savo asmeninių pinigų, gal čia kitos problemos įstaigoje?.. Aš niekada to neliepiau ir neliepsiu. Jei nėra pinigų, galima ir be vaišių apsieiti.“
Joniškio kultūros centro direktorė Gerda Gudinaitė teigė, kad pasakymas „draudžiama organizuoti renginius“, – per stiprus. Tiesiog buvę paprašyta, kiek galima labiau taupyti, nes trūko lėšų dviejų mėnesių algoms.
„Tad dabar atsisakome visko, ko įmanoma, ir pinigus perkeliame į eilutę atlyginimams. Suprantama, kad konfeti ar fejerverkai nėra pirmo būtinumo prekė. Kartais ir sausainių, kavos, vandens nuperkame iš savo asmeninių pinigų. Nes kai reikia konferencijai kelių buteliukų vandens, tai kainuoja kur kas mažiau laiko sąnaudų nei organizuoti pirkimus, pildyti dokumentus. Tokia praktika iš tiesų yra“, – sakė Joniškio KC direktorė.