
Naujausios
M. Bilius aukso medalį atvežė į Šiaulius
Vakar Šiaulių miesto savivaldybėje pasveikinti iš pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato sugrįžę lengvaatlečiai. Aukso medalį parvežė parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius. Rutulio stūmimo rungtyje jis pagerino pasaulio čempionato rekordą – įrankį nusviedė 16,26 metro.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Neįgaliųjų pasaulio čempionatas vyko liepos 14–23 dienomis Londone, Didžiojoje Britanijoje. Lietuvos rinktinė, kuriai atstovavo 10 sportininkų, iškovojo du medalius – aukso ir bronzos – ir tarp 85 valstybių užėmė 41 vietą.
Bronzos medalį Lietuvai taip pat rutulio stūmimo rungtyje iškovojo alytiškis Donatas Dundzys. Rutulį sportininkas nustūmė 13,13 metro ir pagerino asmeninį rekordą.
M. Bilius sakė, jog prieš čempionatą iš lietuvių tikėtasi 2–3 medalių, tačiau ne tik jie buvo svarbūs, bet ir pasigerinti asmeninius rezultatus, o tai pavyko padaryti daugeliui.
Pasak parolimpiečio, šį kartą geriau už lietuvius pasirodė 16 vietą užėmę latviai. Jie iškovojo penkis medalius (keturi aukso, vienas sidabro), net tris iš jų pelnė viena sportininkė.
M. Biliaus nuomone, kaimynai lietuvius aplenkė dėl to, kad Latvijoje neįgalūs ir sveiki sportininkai yra lygūs: gauna vienodą finansavimą, premijas, kitas išmokas, turi tokias pat sąlygas treniruotis. Būdami labiau pastebimi, lengviau randa ir rėmėjų.
Lietuviai po truputį taip pat atranda rėmėjų. „Prieš čempionatą pasirašėme sutartį su nauju partneriu UAB „Euloto“, kuris mums šiemet skyrė 150 tūkstančių eurų. Kitais metais gal skirs daugiau. Jų parama neįgaliųjų sportui labai svarbi“, – sakė M. Bilius, kuris yra ir Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidentas.
Pasak M. Biliaus, turint finansinę paramą galima gerinti sąlygas treniruotis, geriau pasiruošti čempionatams, padengti kelionių išlaidas. Europos čempionate, kuris vyks kitais metais, jau bus galima tikėtis daugiau medalių.
M. Bilius sau, kaip LPOK prezidentui, kelia tikslą kuo daugiau neįgaliųjų įtraukti į sportą: „Kas sportuoja yra laimingesni, labiau pasitiki savimi, nugali savo negalią.“
Paklaustas, kaip sekasi derinti sportą ir LPOK prezidento pareigas, M. Bilius sakė, kad tai labiau privalumas, nei trūkumas, nes pats sportuodamas geriau supranta kitus sportininkus, žino, ko jiems trūksta, su kokiomis problemomis susiduria.
Sportininkus iš Lietuvos labai sužavėjo žiūrovų palaikymas. Į varžybas susirinkdavo per 20 tūkstančių sirgalių, kurie palaikydavo ne tik savus, bet ir kitų valstybių sportininkus. Beje, pigiausias bilietas į varžybas kainavo 20 svarų.
Šiame pasaulio čempionate iškovotas medalis M. Biliui yra vienuoliktas, skaičiuojant tik Europos, pasaulio ir parolimpinius medalius. Rutulio stūmimo ir disko metimo rungtyse šiaulietis dalyvauja nuo 2011 metų, medalius pelno nuo 2012 metų.
Pasaulio čempionate M. Bilius dar dalyvavo disko metimo rungtyje ir pelnė ketvirtąją vietą (51,95 m).
Kuršėniškis Andrius Skuja čempionate pagerino asmeninius ir Lietuvos rekordus rutulio stūmimo (14 m, 6 vieta) ir ieties metimo (45 m, 8 vieta) rungtyse. Tikimasi, kad šis neseniai sportinę karjerą pradėjęs sportininkas ateityje pelnys ne vieną medalį.
Šiaulietis Audrius Alzbergas rungtyniavo šuolio į tolį rungtyje, nušoko 5,85 metro ir pelnė 11 vietą. Jonas Spudis, dalyvavęs ieties metimo rungtyje, juokavo, jog išliko stabilus – pelnė 10 vietą (48,75 m).
A. Skują, A. Alzbergą ir J. Spudį treniruoja Deimantas Jusys.
Janinos Tribienės auklėtinis Juozas Eigminas šuolio į tolį rungtyje buvo aštuntas (6,06 m).
M. Biliaus auklėtinis kaunietis Ramūnas Verbavičius, priklausantis neįgaliųjų sporto klubui „Šiaulietis“, pagerino asmeninį ir Lietuvos rekordą ieties metimo rungtyje. Įrankį jis nusviedė 27,43 metro ir pelnė penktąją vietą. Rutulio stūmimo rungtyje jis buvo aštuntas (9,8 m).
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Iš kairės: Jonas Spudis, treneris Deimantas Jusys ir pasaulio čempionas Mindaugas Bilius dalijosi įspūdžiais iš neseniai Londone vykusio pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato.
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti išskirtinio dizaino medaliais. Piešinys iškilus, kad jį galėtų „perskaityti“ ir aklieji.