
Naujausios
Vilniaus universitetas pradeda derybas su Šiaulių universitetu
Vakar Šiaulių miesto savivaldybėje vyko Vilniaus ir Šiaulių universitetų derybinių grupių susitikimas, kurį inicijavo Vilniaus universitetas. Kalbėta apie bendradarbiavimo galimybes vykstant aukštojo mokslo reformai.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Susitikime taip pat dalyvavo Šiaulių miesto ir rajono savivaldybių bei asocijuotų verslo ir pramonės struktūrų atstovai.
Pasak Šiaulių universiteto (ŠU) studijų prorektoriaus Remigijaus Bubnio, Vilniaus universiteto (VU) derybinė grupė kalbėjo apie bendradarbiavimą siekiant sustiprinti studijas Šiaulių regione. „Jiems, kaip nacionaliniam universitetui, svarbu, jog išliktų ir stiprėtų regioninės studijos“, – sakė R. Bubnys.
Šis susitikimas buvo proga ir ŠU derybinei grupei, sudarytai vesti derybas su VU, ir Šiaulių regiono verslo bei pramonės atstovams išgirsti VU ketinimus, mat „dažnai sklando negatyvi informacija, kad jie siekia užvaldyti, „suvalgyti“ ŠU, – sakė R. Bubnys.
Nors VU aiški pozicija dėl to, kad norėtų dalyvauti strateginiame ŠU valdyme, tačiau pasak R. Bubnio, tai nereiškia, kad ŠU bus prijungtas prie VU – „savarankiškumo principas išlieka“, o „detalės išsigrynins derybų procese“.
Susitikime VU atstovai akcentavo stipriąsias ŠU puses: edukologijos, švietimo sritis, taip pat kalbėta, jog reikia stiprinti tas sritis, kurios reikalingos Šiaulių regionui. Kokios tai sritys, turėtų išsiaiškinti ŠU su verslo ir pramonės atstovais.
„Tai nebuvo kalba, kad Šiaulių universitete liks tik specialioji pedagogika, ką dažnai tenka išgirsti žiniasklaidoje. Buvo kalbama praktiškai apie visų sričių išsaugojimą, vienaip ar kitaip jas integruojant“, – sakė R. Bubnys.
Ar šį susitikimą galima laikyti derybų pradžia?
Studijų prorektorius sako, kad vien derybinių grupių sudarymas reiškia tam tikrą derybų pradžią. Tiek VU, tiek ŠU derybinės grupės parengs ir savo universitetų bendruomenėms, valdymo organams (senatams, taryboms) pristatys bendradarbiavimo koncepcijas, o gavus pritarimą prasidės konkretūs darbai.
„Iki gruodžio 1 dienos kiekviena aukštoji mokykla, ar ji jungiasi, ar nesijungia, Vyriausybei turi pristatyti savo veiklos planą. Žodžiu, bet kokiu atveju, ar mes nusprendžiame likti savarankišku universitetu, ar konsoliduotis su kažkuo, turime pateikti aiškų planą, kaip tai darysime, kokie bus veiksmai“, – sakė R. Bubnys.
Vilniaus universitetas anksčiau buvo pasisakęs, kad imtųsi atsakomybės užtikrinti modernų, į kokybę orientuotą dalies Vilniuje ir Šiauliuose veikiančių universitetų strateginį valdymą ir būtiną restruktūrizaciją, jei Seimas perduotų Vilniaus universitetui šių aukštųjų mokyklų steigėjo funkcijas.
Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.