
Naujausios
Mėgstamą veiklą atrado prieš dvejus metus
Geriausios kosmetikės ruošiamos Šiauliuose – tai įrodė Eglė Šarauskaitė, Šiaulių profesinio rengimo centro (ŠPRC) Buitinių paslaugų skyriaus pirmakursė. Neseniai ji tapo nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso nugalėtoja.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Pirmąją vietą lėmė atsidavimas ir patirtis
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre Kaune gruodžio 8 dieną vyko nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas, kurio metu būsimieji higieninės kosmetikos kosmetikai demonstravo profesinius įgūdžius ir siekė geriausių rezultatų.
Būsimosios kosmetikės konkurso metu turėjo atlikti dvi užduotis. Nustatyti modelio odos tipą, parinkti ir užtepti kosmetinę kaukę, užpildyti kliento kortelę. Antrosios užduoties metu mokinės atliko proginį makiažą laisvai pasirinkta tema su grafiniais elementais.
Susumavus galutinius rezultatus paaiškėjo, kad nugalėtoja tapo šiaulietė Eglė. Konkursui ją ruošė profesijos mokytojos Dovilė Rimeikytė ir Vilma Juozaitienė.
Konkurse dalyvavo būsimosios kosmetikės iš šešių Lietuvos profesinių mokyklų.
ŠPRC Buitinių paslaugų skyriaus sektoriaus vadovė Reda Valiukienė pasakoja, kad apie meistriškumo konkursą sužinojo gana vėlai ir nebebuvo laiko skyriuje surengti mokinių atranką, tad išsiuntė tą, kuri, mokytojų nuomone, yra gabiausia – Eglę.
E. Šarauskaitė sako, jog be galo daug savęs atidavė šiam konkursui, nes nenorėjo nuvilti mokytojų.
Pirmoji užduotis buvo sunkiausia. Kiekviena konkurso dalyvė gavo po nepažįstamą klientę. Visos jos buvo gana gausiai prisidažiusios. Reikėjo nuvalyti makiažą, nustatyti veido odos tipą, užpildyti kliento kortelę, atlikti kosmetinę procedūrą. Šiuos dalykus pirmakursė Eglė dar tik pradeda mokytis, todėl daug kas nauja, nepažįstama, labai gelbėjo mokytojos D. Rimeikytės pamokos ir patarimai.
Proginis makiažas Eglei – žinoma sritis. Ji dvejus metus dirba vizažiste. Užduotis buvo lengvesnė ir tuo, kad makiažą buvo galima daryti savo (pažįstamam) modeliui, buvo galima iš anksto pasiruošti, padaryti merginai prie makiažo tinkančią šukuoseną.
Komisijoje buvusi profesijos mokytoja V. Juozaitienė sako, kad konkurse vertinama ne tik, kaip kruopščiai, kokybiškai atliekamos užduotys, bet ir kaip atrodo pati kosmetikė (ar ji tvarkingai, tinkamai apsirengusi, susišukavusi), kaip atrodo jos darbo vieta, kaip pasiruošia darbui, ar yra paslaugi klientui, mandagi su juo, ir daugybę kitų, kartais nepastebimų, bet labai svarbių dalykų.
Pavyzdžiui, atlikdama kosmetines procedūras (tepant veido kaukes, atliekant veido masažą ir pan.), kosmetikė turi vilkėti specialų chalatą. Vizažistei jis nereikalingas, svarbu tvarkingai atrodyti. Konkurso metu kai kurios merginos ir pirmą, ir antrą užduotį atliko vilkėdamos chalatus, ši menka klaida nepraslydo pro komisijos narių akis.
Paklausta, ar jaudinosi, Eglė šypsodamasi sako, kad nebuvo kada, buvo labai susikaupusi.
Iš kolegijos – į profesinę
E. Šarauskaitė yra diplomuota viešųjų ryšių specialistė, šiemet baigė Šiaulių valstybinę kolegiją. Tačiau jau dvejus metus dirba vizažiste. Studijuodama kolegijoje baigė vizažistų kursus.
„Niekada negalvojau, kad būsiu vizažiste. Prieš dvejus metus sugalvojau palankyti kursus, kurių metu išmokčiau save, sesę, mamą, draugę padažyti. Grupėje, kurioje mokiausi, kolegės atkreipė dėmesį, kad aš darau kažkaip kitaip. Man nuo vaikystės buvo artima dailė, menas“, – pasakoja mergina.
Pamačiusi, kad vis daugiau merginų, moterų nori, kad jas padažytų, Eglė nusprendė – reikia tuo rimtai užsiimti.
„Man tai – ne darbas. Kai manęs kas paklausia, ar dirbsiu šiandien, savaitgalį, galvoju: „Koks darbas?“. Man tai yra labai malonus užsiėmimas, mano hobis“, – sako Eglė.
Kai šiemet baigė kolegiją, tikrai neplanavo dar ką nors studijuoti. Atsitiktinai sužinojo, kad Buitinių paslaugų centre ruošiami higieninės kosmetikos kosmetikai ir nusprendė pagilinti jau turimas žinias, įgyti naujų.
E. Šarauskaitė labiausiai džiaugiasi tuo, kad profesijos mokytojos yra ne tik teoretikės, bet ir praktikės, pačios verčiasi tuo, ko moko.
D. Rimeikytė ir V. Juozaitienė sako, kad kosmetikos srityje pokyčiai vyksta nuolat. Atsiranda naujų priemonių, įrangos, keičiasi mados ir panašiai. Turi nuolat domėtis, lankyti kursus, seminarus.
„Jeigu nori būti savo srities profesionalas, turi labai daug į save investuoti“, – sako V. Juozaitienė. Pavyzdžiui, seminarai su praktine dalimi kainuoja nuo 100 eurų.
Gelbsti ir internetas, deja, lietuviškai informacijos nėra labai daug, tenka naršyti po užsienietiškus tinklalapius.
Ne – ryškiems antakiams
Paklausta, kas bus madinga ateinančiais metais, V. Juozaitienė sako, kad pirmiausia reikia pamiršti plačius, juodus, ryškiai nubrėžtus antakius, „kai pirmiau pamatome antakius, o tik paskui žmogų“.
Taip pat ateina matinių lūpų dažų eros pabaiga. Į madą grįžta blizgūs lūpų dažai, suteikiantys lūpoms aksominį žvilgesį.
Nebemadingi tampa ir ryškiai akcentuoti skruostai (kaip aktorės Kim Kardashian). V. Juozaitienė skruostus pataria rausvinti kuo natūraliau.
Visada madingi žemės spalvų akių vokų šešėliai, nes jie tinka daugeliui odos spalvos tipų. Nors dabar madingos ryškesnės spalvos, raudoni, alyviniai atspalviai, tačiau jos tinka ne visiems. Jeigu akys paraudusios, pavargusios, raudoni atspalviai tik dar labiau tai paryškins. Jeigu labai norisi spalvų, vizažistė pataria naudoti tik nedidelius akcentus, kurie pagyvins makiažą.
Ateinančiais metais bus madinga spindėti, blizgėti, ypač šventiniu laikotarpiu.
Kosmetikė D. Rimeikytė atkreipia dėmesį, kad kūno ir veido oda reikia rūpintis visais metų laikais, o ypač žiemą, kai lauke šąla, o patalpose – sausas oras. Žiemą mūsų odai ypač trūksta drėgmės, nes kai vėsu, mažiau geriame vandens, odą labiau išdžiovina sausas patalpų oras.
Rytais veido odą specialistė pataria sudrėkinti toniku, patepti drėkinamuoju dieniniu kremu ir tik po to darytis makiažą.
Vakare būtinai reikia nuvalyti odą prausikliu (kai oda riebi) arba pieneliu (kai oda sausa), sudrėkinti toniku ir patepti kremu (jį reikėtų pasirinkti pagal amžių, odos tipą, odos problemas). Nakčiai tinka ir drėkinamosios veido odos kaukės (ypač žiemą).
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Eglė Šarauskaitė (kairėje) su modeliu, kuriai darė proginį makiažą, ir profesijos mokytoja Vilma Juozaitiene.
Eglė Šarauskaitė tikrąjį pašaukimą atrado prieš dvejus metus, kai nuėjo į vizažistų kursus. Diplomuota viešųjų ryšių specialistė šiuo metu higieninės kosmetikos žinių semiasi Šiaulių profesinio rengimo centre.
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro nuotr.
Nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse viena iš užduočių buvo atlikti proginį makiažą pasirinkta tema. Eglė Šarauskaitė kūrė vakarinį makiažą.
Pirmoji užduotis būsimosioms kosmetikėms buvo nuvalyti klientei makiažą, nustatyti odos tipą, atlikti veido odos procedūrą bei užpildyti kliento kortelę.