
Naujausios
Baigiamos derybos dėl investicijų į oro uostą
Šiaulių miesto savivaldybės ir UAB „Termicom“ vadovai pranešė baigiantys derybas dėl abipusių investicijų į Šiaulių oro uostą. Savivaldybės indėlis į bendrą infrastruktūrą – ne mažiau kaip 5 milijonai eurų, investuotojų – iki 10 milijonų eurų į statomą orlaivių aptarnavimo centrą.
Rūta JANKUVIENĖ
ruta@skrastas.lt
„Oro uostas – nuostabus“
Spaudos konferencijoje apie baigtą derybų procesą informavo Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis ir UAB „Termicom“ vadovas Povilas Padaiga. Derybos vyko nuo praeitų metų lapkričio. Galutinai sutarta dėl įsipareigojimų apimčių ir darbų, kurias abi pusės vykdys paraleliai, grafiko.
Konferencijoje taip pat dalyvavo meras Artūras Visockas ir investuotojų atstovas Dmitrij Čeliadin.
„Tai didžiulės apimties sutartis – ne vien ekonominė sutartis, bet ir socialinis projektas, tikimės, jog ir daugiau investuotojų pritrauks“, – pabrėžė „Termicom“ vadovas.
P. Padaigos teigimu, „Šiauliai turi nuostabų oro uostą, tik kiek apleistą“. Investuotojai jį pasirinko dėl gerų techninių parametrų, kurie leidžia priimti bet kokio dydžio lėktuvus, taip pat dėl galimybės Šiauliuose rasti kvalifikuotos darbo jėgos.
UAB „Termicom“ laimėjo Šiaulių oro uosto įmonės teritorijoje dviejų sklypų, iš viso 4 hektarų ploto, nuomos aukcioną. Statys orlaivių aptarnavimo ir remonto centrą, investuos iki 10 milijonų eurų ir sukurs ne mažiau kaip 70 darbo vietų.
Darbuotojų vidutinis darbo užmokestis iki mokesčių sudarys 2 200 eurų. Dėl centrui reikalingų kvalifikuotų darbuotojų mokymo, rengimo jau pradėta tartis su Šiaulių universitetu ir Šiaulių valstybine kolegija.
Oro uoste „Termicom“ statybos darbus pradėtų 2019 metų kovo mėnesį ir baigtų 2020 metų sausį, o veiklą pradėtų 2020 metų spalio mėnesį. Ją vykdyti įsipareigojama ne mažiau kaip 5 metus.
Šiaulių oro uoste pastatytame angare numatoma remontuoti „Boeing“ ir „Airbus“ tipo orlaivius. P. Padaiga pabrėžė, jog bus orientuojamasi ne „trumpąjį“ remontą, kokį teikia Ryga, o ilgesnį remontą, kuris reikalingas varikliams ar važiuoklėms. Orlaivių remonto įrangai įsigyti yra gauta europinė parama.
„Termicom“ įžvelgia veiklos perspektyvą. Bendrovės vadovo teigimu, Europoje veikia apie 20 orlaivių aptarnavimo centrų, rinka kasmet auga 50 procentų ir poreikis nemažėjantis.
Savivaldybės darbai
Savivaldybė tiksline paskirtimi investuos 5 milijonus eurų į oro uosto įmonės infrastruktūrą (riedėjimo takus, orlaivių statymo aikšteles). Plius 500–600 tūkstančių eurų – į inžinerinių tinklų: vandentiekio ir nuotekų, elektros linijų bei dujų vamzdynų – privedimą.
Jeigu atlikus projektavimo darbus, paaiškės, jog reikia daugiau Savivaldybės investicijų, įsipareigojama papildomų lėšų ieškoti.
Savivaldybės Administracijos direktorius A. Bartulis pabrėžė, jog abi pusės sutarė nestabdyti projekto, jeigu pritrūktų labai didelės sumos. Pavyzdžiui, dar 1 milijono ar 1,5 milijono eurų.
„Tiesiog peržiūrėtume darbų apimtis, gal atidėtume kokios orlaivių aikštelės įrengimą“, – sakė A. Bartulis.
Jis prognozuoja, jog realūs infrastruktūros įrengimo darbai prasidėtų kitų metų gegužę ir būtų baigti 2019 metų gruodžio mėnesį.
Kitą savaitę galutinai bus parengtas sutarties tekstas, o miesto Tarybai sutartis būtų teikiama svarstyti gegužės mėnesį.
Jeigu jai bus pritarta, iki vasaros bus pasirašytos ir investicijų, ir žemės sklypų nuomos sutartys. Sklypus investuotojui numatyta nuomoti 50 metų.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Povilas Padaiga, UAB „Termicom“ vadovas, patenkintas pasiektu susitarimu.
Antanas Bartulis, Savivaldybės Administracijos direktorius, pabrėžia, jog investicijoms „turime 5 milijonų eurų limitą“, bet gali tekti ir daugiau paieškoti.