
Naujausios
"Ar valytoja maudysis?"
Vyras abejojo, ar bendrijos pasamdytos laiptines valyti įmonės aprūpinimas "nemokamu" vandeniu yra legalus?
Name apsilankę iš tiesų išvydome iškabintą skelbimą apie įvedamą naują tvarką.
Bendrijos pirmininkas informuoja, jog visuotiniame namo bendrijos susirinkime nuspręsta, jog nuo gegužės 1 dienos laiptines valys įmonė.
"Laiptinės bus valomos kiekvieną antradienį nuo 8 valandų ryto, todėl prašau prie kiekvieno buto durų padėti ne mažiau kaip po 3 litrus vandens", – rašo pirmininkas.
Jis perspėja, kad tie, kurie vandens nepadės, "bus viešinami skelbimų lentoje". Nebeturi laiptinėse būti nei kilimėlių prie durų, nei gėlių. "Gėles auginkite savo bute", – liepia pirmininkas.
"Protestuosime, nesąmonė sugalvota. Iki šiol pačios valėme laiptines, plauname, nes čia gyvename, ir nestatysime tų trilitrinių, – piktinosi trys namo gyventojos, išėjusios pasikalbėti į laiptinės aikštelę. – Mūsų laiptinėje vien iš mūsų aukšto bus 9 litrai, o per visus penkis aukštus – 45 litrai vandens, ar ta valytoja maudysis?"
"Aš vasarą išvažiuoju, nė negalėsiu to vandens palikti, – pasidalijo viena gyventoja. – Būsiu iškabinta "gėdos lentoje" – tegu kabina."
81 metų Vida Vyšniauskienė sako, jog name gyvena penkiasdešimt ketverius metus – nuo pat namo pastatymo. Ji vienintelė iš laiptų aikštelės kaimynių dalyvavo bendrijos susirinkime.
"Bandžiau protestuoti, bet mane išmetė, – piktinosi ji. – Aš nė lašo vandens neduosiu, nes už jį moku, yra šilumos punktas ir gali paimti vandens bendram naudojimui. Kiek kiekvienam butui reikės mokėti už valymą, nesakė, o mes ir taip jau brangiai mokame bendrijos mokesčių. Žinau, kad namuose, kuriuos administruoja įmonė, žmonės moka po 10,50 euro per mėnesį, o aš, pavyzdžiui, – 17,80 euro."
Moterims pikta, kad pirmininkui kliūna net jų prižiūrimos gėlės laiptinėje.
Pirmininkas siūlo "nesikišti"
Kitokios nuomonės laikosi namo gyventojas Apolinaras Rudauskas, kurį moterys įvardijo pirmininko pavaduotoju.
"Nesu aš joks pavaduotojas, pirmininką kalbinkite, tik jis atostogauja", – sakė A. Rudauskas.
Mūsų laiptinėje vien iš mūsų aukšto bus 9 litrai, o per visus penkis aukštus – 45 litrai vandens, ar ta valytoja maudysis?"
Bet išgirdęs, kad ne visi name patenkinti įvedama tvarka, pasidalijo, kodėl ji įvesta: "Dabar laiptines vieni valo pasikeisdami kas mėnesį, kiti – ne. Butų savininkai valo, nuomininkai nevalo, seni nebeturi sveikatos valyti, kiti – išvažinėję, todėl ir buvo nuspręsta įmonę samdyti. Ir kas čia skundžiasi? Niekas be gyventojų sutikimo nedaroma."
Jo teigimu, susirinkime penkios valymo įmonės teikė pasiūlymus, pasamdyta pigiausia.
"Siūlė valyti ir po 300 eurų per mėnesį, o pasamdėme už 130 eurų. Visi nubalsavo, tik savo trilitrinius reikės padėti," – sakė A. Rudauskas.
Name yra 60 butų, tad skaičiavo, jog vienam butui reikės mokėti po 2 eurus su trupučiu.
Prieš ketverius metus šis namas draugiškai atšventė gyvavimo 50-metį. Tuomet "Šiaulių kraštui" patys gyventojai rašė, džiaugdamiesi namo istorija, darnia bendrijos veikla, bendrai švenčiamomis šventėmis.
Bendrijos pirmininkas nuo to laiko nepasikeitė, namui vadovauja Algirdas Jozonis. Jo argumentų taip pat norėjome išklausyti, bet atsiliepęs į "Šiaulių krašto" skambutį, tik pareiškė: "Namo valymas – ne jūsų reikalas."
Po kelių minučių pats paskambinęs jau teigė: "Čia viskas legalu, nes per susirinkimą buvo nuspręsta, kad vandeniu aprūpina užsakovas – bendrija."
Jo žodžiais, bendrijos nariams pirmiausia į susirinkimus reikia vaikščioti.
"Ar aš turiu įrengti kranus kiekvienos laiptinės rūsyje? Kaip aš juos saugosiu? Kas norės, tas atsisuks, leis vandenį, o mokėsime visi bendrai", – aiškino pirmininkas.
Jo tikinimu, yra mieste ne vienas daugiabutis, kuriame trilitriniai su vandeniu prie butų durų paliekami laiptinėms plauti.
O gėlių vazonai, jo žodžiais, ne tik laiptines gadina (nuo laistymo esą dažai lupasi) ir trukdo valyti: "Didesnę tašę neši – lapai kliūna, žmonės kraustosi iš buto į butą – nežino, kaip prasisukti."