
Naujausios
Direktorius Pakruojyje antrai kadencijai neliks
Birželio antroje pusėje Pakruojo pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Edvinas Ašoklis paliks savo pareigas. Jo laukia konkurse laimėta analogiška kelis kartus didesnio Utenos PSPC vadovo kėdė. Savo karjeros kelius apžvelgiantis E. Ašoklis juokavo, jog niekur neužsibūna ilgiau nei penkerius metus – nenori apkerpėti.
Janina ŠAPARNIENĖ
janina@skrastas.lt
Atsinaujinimas
Direktorius „Šiaulių kraštui“ sakė, jog nuo 2013-ųjų, pradėjęs dirbti Pakruojyje, nuveikė beveik viską, ką buvo užsibrėžęs, dalyvaudamas konkurse į vadovo pareigas.
„Pretendento programoje labai svarbia laikiau informacinių technologijų plėtrą PSPC – be jų neįmanomas šiuolaikinės įstaigos darbas. Visi gydytojai bei su jais dirbančios slaugytojos jau turi kompiuterizuotas darbo vietas, įdiegėme išankstinę pacientų registraciją internetu. Yra sukurtas centro internetinis puslapis, kuriame visi suinteresuoti asmenys gali rasti reikiamą, nuolat atnaujinamą informaciją. Pakruojo PSPC pateko į dešimtuką Lietuvos medicinos įstaigų, išrašančių daugiausiai elektroninių receptų – pernai jų išrašyta 11 098 (beveik 65 procentai visų receptų). Pakruojo poliklinikoje įrengtas keltuvas sunkiai judantiems pacientams (jo iki tol nebuvo), stoginė greitosios pagalbos automobiliams“, – skaičiavo E. Ašoklis.
Veiklą lydėjo ir gandai
E. Ašoklis džiaugiasi, kad pasisekė į Pakruojį pritraukti keletą jaunų specialistų, nors jiems pasiūlyti tegali tik atlyginimą. Jau dirba jaunas šeimos gydytojas (Žeimelio ambulatorijoje), Pakruojyje – odontologas, burnos higienistė, vyriausioji slaugytoja, direktoriaus pavaduotojas.
E. Ašoklis tikisi, kad Pakruojį pasirinks ir neseniai studijas baigusi dar viena odontologė, su kuria pastaruoju metu bendraujama elektroniniais laiškais.
„Parduotuvėje, prie sinagogos, kitose vietose mane sustabdę pakruojiečiai ne kartą klausė: kodėl nepriimu į darbą jaunų odontologų šeimos? Tokie gandai – be pagrindo. Kaip galėčiau nepriimti, kai šių specialistų katastrofiškai trūksta?! Jei kas pažįsta tokią, atseit nepriimtą šeimą – padėkite su jais susisiekti!“
Viena didžiausių problemų E. Ašoklis laiko Pakruojo gydytojų amžių. Daug specialistų jau sulaukę pensinio amžiaus ar netrukus jo sulauks. Kas pakeis senjorus?
Nemažas iššūkis – ir medicinos punktų optimizavimas. Pastaraisiais metais jų rajone sumažėjo nuo 19 iki 16 ir dar mažės. Anot direktoriaus, restruktūrizacija kol kas vyksta natūraliai. Vyresnio amžiaus slaugytojoms išeinant į užtarnautą poilsį, rūpintis tų teritorijų gyventojų sveikatos priežiūra pavedama artimiausio punkto darbuotojai.
Gyvenimas – kaip projektai
Kodėl beveik penkerius metus sėkmingai vykdęs užsibrėžtus planus direktorius nelieka dirbti ir toliau? Ar ieškoti naujos darbovietės neėmė dėl miglotos medicinos įstaigų ateities mažuose, sparčiai tuštėjančiuose regionuose ir planuojamų tokių įstaigų tinklo pokyčių?
„Tinklo pokyčiai labiausiai atsilieps mažosioms ligoninėms. Tuo tarpu poliklinikos, kitos pirminės sveikatos priežiūros įstaigos rajonuose buvo, yra ir bus. Netgi siekiama plėsti jų teikiamas paslaugas. Bet šiomis dienomis Seimui teikamose įstatymų pataisose atsiranda medicinos įstaigų vadovų kadencijos ribojimai: toje pačioje vietoje siūloma leisti dirbti ne ilgiau kaip dvi iš eilės kadencijas po penkerius metus. Jei pataisos bus priimtos – Pakruojyje likčiau ilgiausiai dar penkeriems metams. Bet darbai jau įsisukę, suburta profesionali komanda (nuo gydytojų iki aptarnaujančio personalo ir darbininkų), kurioje kiekvienas išmano savo pareigas ir daro, ką reikia. Vadinasi, jau dabar galiu dairytis naujų iššūkių.“
E. Ašoklis juokais skaičiuoja, kad savo gyvenimą matuoja etapais, kaip projektus. Ir maždaug kas penkerius metus ima ieškoti naujo darbo.
„Ilgai užsibūnant viename darbe gresia apsnūsti, apkerpėti, tiesiog atbukti. Todėl reikia vis naujų iššūkių. O jie Utenoje laukia rimti, būsimoji darbovietė – maždaug du–tris kartus didesnė nei Pakruojyje.“
Autorės nuotr.
Darbą Pakruojyje baigiantis Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Edvinas Ašoklis teigia, kad įvykdė beveik viską, ką planavo 2013-aisiais.