
Naujausios
Naujagimių kraiteliuose – nežinomos sudėties gaminiai
Šiaulių miesto valdžios vyrams galvos skausmą kelia jų dalijamos dovanų dėžės naujagimiams. Vakar tėvai vicemero Domo Griškevičiaus klausė, kodėl kraitelis yra prastesnis, nei dalintas iš pat pradžių liepos mėnesį? Kodėl jame yra daiktų be jokių etikečių, nežinomos sudėties ir nežinomų gamintojų?
Rūta JANKUVIENĖ
ruta@skrastas.lt
Kūdikiams – neaiškios prekės
Civilinės metrikacijos skyriuje vicemeras D. Griškevičius susitiko su tėvais. Susitikimas surengtas reaguojant į viešoje erdvėje pasklidusį pasipiktinimą dėl dovanų kokybės.
Dalyvavo ir tiekėja – individualios įmonės „Buitis“ vadovė, nenorėjusi įsivardyti. Pagal rekvizitų tinklalapio duomenis, nurodoma, kad įmonei vadovauja A. Šakalienė.
Tėvai atsinešė vicemerui parodyti, ką gavo dovanų dėžėse. Nepatenkinti bekontaktinių termometrų, žirklučių, sauskelnių kokybe. Vienai šeimai dėžė „sumaišyta“ – susilaukė berniuko, o daiktai „rožiniai“. Mamos traukė daiktus be etikečių.
Ant vieno rankšluosčio be gamintojo etiketes angliškai nurodyta tik sudėtis – 100 procentų medvilnės. Ant kito – jokios informacijos apie sudėtį. Mama piktinosi, jog neaiškios sudėties rankšluostis buvo ir „dulkėtas“. Rodė ir nežinia kieno siūtus „merliukus“.
Tėvams kėlė abejonių daiktai, su nežinomų jiems firmų pavadinimais, pasigedo lietuviškų instrukcijų.
„Savivaldybės skelbiamoje specifikacijoje išvardyta 60 daiktų, o gavau 30, gal antra dėžė priklauso? – klausė mama. – Specifikacijoje nurodytos higienos priemonės, tarp jų – ne mažiau kaip 30 ml jūros vandens nosies gleivinei valyti, o gavom tik 10 ml buteliuką. Gal tris turėjau gauti?“
„Kodėl taip skiriasi viskas nuo to, ką rodėte per televiziją pristatydami dovanų dėžes“, – piktinosi mamos.
Net Šiaulių simbolikos ant dėžių nėra, nors tokia sąlyga kelta techninėje specifikacijoje, rengiant viešąjį pirkimą.
Sutaupė po 72 eurus
Nuo liepos 1 dienos Savivaldybė pradėjo dalyti dovanų dėžes. Miesto Taryba joms pirkti skyrė po 300 eurų, o iki metų pabaigos 180 tūkstančių eurų.
Savivaldybė iš pradžių pirko dovanų dėžes iš tiekėjo po 297 eurų. Bet tokių dėžių buvo nupirkta tik 40. Per antrąjį viešą pirkimą lėšų gerokai sutaupyta. D. Griškevičius informavo, jog dabar viena dėžė kainuoja 225 eurus. Iš viso išdalyta jau 170 dėžių.
„Skirtumas – 72 eurai“, – greitai suskaičiavo vienas tėvelis, nebesistebėdamas, kodėl dovanų dėžės suprastėjo.
„Mes įpakavimams nekėlėme specifikacijų – vizualiai ir man gražiau atrodė anas kraitelis, bet ne pakuotės svarbiausios, o turinys, ar atitinka reikalavimus“, – aiškino vicemeras.
Jo nuomone, tėvai „ir teisūs, ir neteisūs": „Sako, jog man atrodo, kad siurbtukas blogas ar kad negirdėjome tokių prekinių ženklų, bet ar tai reiškia, kad jis blogas?“
Vicemeras gynė tiekėjus ir tikino tėvus, jog pirkimą laimėjusi įmonė turėjo sertifikatus, kad perka tokias prekes, kokios nurodytos pagal „turinio specifikaciją“.
Kaip tuomet dėžėje atsidūrė „brokuotas rankšluostis“?
Tiekėja turėjo vienintelį atsakymą: „Atsinešėte išdraskytas dėžes – tai provokacija“. Bet sutiko į pretenzijas atsižvelgti, spalį pristatydama „daugiau prekių“.
„Ne dėl savęs keliame klausimus – dėl visų naujagimių šeimų“, – sakė tėvai.
„Man tos dėžės nereikia, padovanočiau šeimai, kuri mieste gyvena, bet nėra registruota, bet dabar tokią dėžę man būtų gėda dovanoti“, – sakė viena mama.
Po audringos diskusijos D. Griškevičius reziumavo: „Sutarėme, kad tiekėjai į kraitelį įdėtų daiktų sąrašą, kad prie prekių būtų nurodyta, kas gamintojas, ir kokia prekės sudėtis – ir tada gal bus mažiau interpretacijų.“
Vicemeras „Šiaulių kraštui“ aiškino, jog sutaupyti pinigai bus panaudoti kitų metų pradžioje naujagimių kraiteliui pirkti. Bet nežinojo, ar iki metų pabaigos paslaugą teiks įmonė „Buitis“. Žinojo tik, kad yra pasirašyta sutartis su galimybe ją pratęsti.
Ar fiksuos pretenzijas, išsakytas tiekėjams, ar jos turės reikšmės tęsiant sutartį?“
„Kai svarstysime, ar tęsti, tada ir spręsime“, – atsakė D. Griškevičius.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Mama demonstruoja gautą rankšluostį kūdikiui – be jokios gamintojo etiketės ir neaiškios sudėties.
Vicemeras Domas Griškevičius pats galėjo įsitikinti, kokios žirklutės ir kitos higienos priemonė sudėtos į dovanų dėžes, kurios kainuoja 225 eurus.