Startavo „Maisto banko“ akcija

Startavo „Maisto banko“ akcija

Star­ta­vo „Mais­to ban­ko“ ak­ci­ja

Va­kar šim­te Lie­tu­vos mies­tų ir mies­te­lių pra­si­dė­jo du kar­tus per me­tus vyks­tan­ti mais­to au­ko­ji­mo ak­ci­ja, ku­ri tę­sis ir šian­dien. Šiau­lių-Pa­ne­vė­žio pa­da­li­nio va­do­vė As­ta Če­po­nie­nė ti­ki­si, kad ru­de­ni­nė ak­ci­ja bus ne ma­žiau sėk­min­ga nei pa­va­sa­ri­nė.

Jur­gi­ta JUŠ­KE­VI­ČIE­NĖ

jurgita@skrastas.lt

Šie­met pa­va­sa­rį vy­ku­sio­je „Mais­to ban­ko“ ak­ci­jo­je Šiau­liuo­se da­ly­va­vo 593 sa­va­no­riai. Žmo­nės paau­ko­jo 8451 kar­tą, tai su­da­rė 11 to­nų 218 ki­log­ra­mų mais­to, ku­rio pi­ni­gi­nė ver­tė – 23 324 eu­rai. Palyginti su ki­tais Lie­tu­vos mies­tais, Šiau­liai pa­kan­ka­mai dos­nūs – ket­vir­ti ša­ly­je.

„Mais­to ban­ko“ ak­ci­jo­se da­ly­vau­ja mū­sų par­tne­rės or­ga­ni­za­ci­jos: vai­kų die­nos cent­rai, lab­da­ros val­gyk­los, gau­sių šei­mų aso­cia­ci­jos, neį­ga­lių­jų drau­gi­jos ir pa­na­šiai. Vi­sus pro­duk­tus, ku­riuos su­ren­ka par­duo­tu­vė­je, jiems ir ati­ten­ka. To­dėl au­ko­to­jus kvie­čia­me priei­ti prie sa­va­no­rių ir pa­si­tei­rau­ti, ko­kių pro­duk­tų tai or­ga­ni­za­ci­jai rei­kia la­biau­siai“, – sa­ko A. Če­po­nie­nė.

Sa­va­no­riau­ti „Mais­to ban­ko“ ak­ci­jo­se kvie­čia­mi moks­lei­viai, stu­den­tai, įvai­rių įmo­nių, or­ga­ni­za­ci­jų, taip pat tų, ku­rios gau­na pa­ra­mą, na­riai.

„Mais­to ban­ke“ dir­bu aš­tun­tus me­tus ir ga­liu pa­ly­gin­ti, kad pra­džio­je bu­vo ak­ci­jų, kai la­bai sun­kiai rink­da­vo­me sa­va­no­rius, in­ten­sy­viai rei­kė­da­vo ieš­ko­ti, kvies­ti. Da­bar tos pro­ble­mos nė­ra, už­ten­ka pa­skelb­ti apie ak­ci­ją ir sa­va­no­riai pa­tys krei­pia­si“, – pa­sa­ko­ja „Mais­to ban­ko“ at­sto­vė.

„Mais­to ban­ko“ ak­ci­jos me­tu su­rink­tas mais­tas ati­ten­ka tos te­ri­to­ri­jos so­cia­li­nių or­ga­ni­za­ci­jų glo­bo­ja­miems žmo­nėms.

„Mes ne­jau­čia­me pa­ge­rė­ji­mo, apie ku­rį vi­si kal­ba, – sa­ko A. Če­po­nie­nė. – La­bai pa­pras­tas pa­vyz­dys, ky­la pen­si­jos, žmo­gus iki tol gau­da­vo, tar­kim, 170 eu­rų ir jam pri­klau­sė pa­ra­ma mais­to pro­duk­tais, po pen­si­jos pa­ki­li­mo jo pa­ja­mos vir­ši­ja nu­ma­ty­tus 183 eu­rus vos ke­liais eu­rais, ir pa­ra­ma jau ne­bep­rik­lau­so. Ar žmo­gus jau­čia pen­si­jos pa­di­dė­ji­mą? Ne, nes kai­nos ir­gi pa­ki­lo.“

Pa­ra­ma ne­prik­lau­sys ir ke­tu­rių as­me­nų šei­mai, net jei­gu abu tė­vai už­dir­ba tik mi­ni­ma­lią al­gą.

„To­kie žmo­nės Lie­tu­vo­je la­bai skurs­ta, jiems sun­ku iš­gy­ven­ti, o pa­ra­ma ne­prik­lau­so. Jie pas mus atei­na ne per vals­ty­bi­nes įstai­gas, o krei­pia­si in­di­vi­dua­liai pa­gal­bos. Ir va­kar tu­rė­jo­me si­tua­ci­ją, kai skam­bi­na so­cia­li­nė dar­buo­to­ja ir klau­sia, ar ga­lė­tu­me pa­dė­ti aš­tuo­nių as­me­nų šei­mai. Tė­vai dir­ban­tys, ne­tu­rin­tys ža­lin­gų įpro­čių, bet tie­siog ne­bep­ra­gy­ve­na“, – dar vie­ną pa­vyz­dį pa­tei­kia A. Če­po­nie­nė.

„Mais­to ban­ko“ at­sto­vė taip pat pa­ste­bi, kad ne­re­tai žmo­nėms sun­ku pri­si­pa­žin­ti sau ir ki­tiems, kad jiems rei­ka­lin­ga pa­gal­ba, nes tai ne­su­tei­kia oru­mo. Svar­bu ne­nu­si­suk­ti nuo to­kių žmo­nių ir iš­ties­ti pa­gal­bos ran­ką.

„Kar­tą ak­ci­jos me­tu sto­vi­me par­duo­tu­vė­je, kvie­čia­me au­ko­ti. Priei­na vy­riš­kis su pil­nu ve­ži­mė­liu pro­duk­tų ir sa­ko: „Kai man rei­kė­jo, jūs pa­dė­jo­te, da­bar aš ga­liu pa­dė­ti“, – ne­se­ną at­ve­jį pri­si­me­na „Mais­to ban­ko“ at­sto­vė.

Pa­sak A. Če­po­nie­nės, au­ko­to­jai – įvai­raus am­žiaus ir so­cia­li­nio sluoks­nio žmo­nės. Džiu­gu, kai į sa­va­no­rių ve­ži­mė­lius pro­duk­tus de­da vai­kai, pa­ska­tin­ti tė­vų. Ypač da­lin­tis yra lin­kę tie, ku­rie pa­tys ži­no, ką reiš­kia ne­pri­tek­lius.

Atei­na mo­čiu­tė ir sa­ko: „Aš ne­tu­riu iš ko pri­si­dė­ti prie ak­ci­jos, bet at­ne­šiau ke­lis stik­lai­niu­kus uo­gie­nių. Gal pra­vers?“ – pa­sa­ko­ja pa­šne­ko­vė.

Re­dak­ci­jos ar­chy­vo nuo­tr.

„Mais­to ban­ko“ ak­ci­jos ren­gia­mos jau 15 me­tų. Žmo­nės kvie­čia­mi paau­ko­ti il­gai ne­gen­dan­čių mais­to pro­duk­tų.