
Naujausios
Dėl melo anūkus atėmė iš senelių
Pakruojo rajono gyventoja nuo rugpjūčio negali susigrąžinti jos šeimoje augusių mažamečių anūkų. Vaikai buvo paimti, gavus skundą dėl smurto prieš juos. Skundo autorė, moters dukra, netrukus prisipažino melavusi: po konflikto tiesiog kerštavo motinai. Pakruojiškės teigimu, į prašymus išnagrinėti įvykius skubos tvarka valstybės institucijos nereaguoja.
Janina ŠAPARNIENĖ
Po raginimų – siūlymas į psichiatrijos ekspertizę
Pakruojiškė su sutuoktiniu nuo rugpjūčio (kai buvo paimti anūkai) lanko Pakruojyje vykstančius pozityvios tėvystės kursus. Jie tęsis iki sausio antros pusės.
„Tuomet mus vertins Nestacionarių paslaugų centro, Vaiko teisių tarnybos darbuotojai. Gal priims palankų sprendimą, grąžins vaikus? Laukiame nesulaukiame. Kai susitinku su anūkais, jie kalba tik viena – „norim namo, ar dar ilgai mums reikės ten (pas globėjus – red. past.) gyventi?“ Tą patį anūkai sako ir su jais bendraujantiems specialistams.
Mus su vyru konsultavusi psichologė padarė išvadą, kad jos pagalbos nebereikia. Bet padedant advokatui parašę prašymus pareigūnams ir Vaiko teisių specialistams greičiau tirti įvykius, o kontrolieriams – pasidomėti pakruojiečių vaiko teisių saugotojų darbu, sulaukėme siūlymo vykti į kompleksinę psichiatrinę ekspertizę!" – piktinosi pakruojiškė.
Žmonės sakė į savo prašymus tesulaukę abstrakčių atsakymų, kad jie tiriami. Nei terminų, nei kokios nors konkretesnės informacijos.
Pakruojiškė, apsisprendusi dėl anūkų kovoti viešumu, jau apėjusi ir Pakruojyje išrinktus Seimo narius, ieškodama pagalbos, apmaudavo: jausmas toks, kad gyvendamas nuošaliame kaime esi kaltas vien dėl to – ir pasmerktas, ir iš karto nuteistas...
Skundas dėl pykčių
„Šiaulių kraštui“ pakruojiškė pasakojo, kad yra oficiali savo vyresniosios dukters septynerių ir ketverių metukų vaikų globėja. Jauna moteris pasiklydo gyvenime, neturi kur nuolat gyventi ir pati mažyliais rūpintis negali.
„Užtat kai sužinojau, jog ėmė byrėti ir jaunesniosios dukros šeima, susirūpinau. Bet mano pastangas padėti dukra įvertino, kaip kišimąsi į jos asmeninius reikalus. Susipykome. Po to ji ir parašė Pakruojo vaiko teisių darbuotojams skundą: neva nuo 2017 iki 2018 metų vasario anūkai buvę mušti. Ikiteisminio tyrimo įtarimuose rašoma (remiantis skundu), kad prieš mažylius smurtavome pagaliu, ranka ir šlepete.“
Moteris tvirtina, kad anūkų niekas nemušė: o subarti tikrai subardavo, kad būtų atsargesni, kad išdykaudami neužsigautų.
Vaikai iš namų buvo paimti rugpjūčio 9-ąją, nuvežti pas pakruojiškės vyro seserį. Bet kitą dieną žmonės mažylius parsivežė. Nes giminaitė papasakojo, kad vaikai visą naktį svetimuose namuose nemiegojo, blaškėsi.
Netrukus moteriai paskambino ir skundą parašiusi dukra: verkdama prisipažino „kad pridirbau, tai pridirbau“. Pykčiai jau buvo atlėgę – jaunoji moteris, stengdamasi taisyti situaciją, raštu parašė, kad savo motiną apskundė melagingai.
Kai į kiemą vėl įsuko Vaiko teisių tarnybos darbuotojai, pakruojiškė jiems rodė dukters raštą, prašė „neplėšti vaikų iš namų“.
„Tesulaukiau įvertinimo, kad siūlau jiems nevykdyti įstatymo. Papiktino, kad darbuotojai meluoja anūkams: sako neva vešiantys juos atostogauti. Pasakiau vaikeliams teisybę: esame „apmeluoti“, kad mušėme, užtat jus iš namų paima...“
Moters žiniomis, dukra už melagingą pranešimą apie nusikaltimą taip pat varsto policijos duris.
Keistumai
Pakruojiškę stebina, kad nei Vaiko teisių tarnybos darbuotojai, nei policininkai neatrodo susidomėję naujai paaiškėjusiomis aplinkybėmis. Nes savo naudai močiutė/globėja pateikia ne tik skundą rašiusios dukters prisipažinimą. Bet remiasi ir iš psichologės girdėtomis išvadomis: vaikų elgesys ir kalba liudija, kad prieš juos smurtaujama nebuvo.
Moters nuomone, sveriant sveiku protu, nieko nebetrūktų: skundas atsiradęs iš keršto, specialistė tvirtina, kad mažylių niekas nemušė, psichologė močiutei ir jos sutuoktiniui priekaištų neturi... Tyrimą kaip ir būtų galima nutraukti, o vaikus grąžinti į tikruosius namus.
Tik kažkodėl laiminga istorijos pabaiga vis neateina...
Pakruojiškei keisti kai kurie įvykiai: mažyliai buvę išvežti, nepateikus globėjai jokių dokumentų. Rugpjūčio 16-ąją (mažyliams jau gyvenant pas budinčius globėjus – red. past.) teismas nustatė vaikams I grėsmės lygį. O dar po penkių dienų pakeitė sprendimą – buvo nustatytas jau II lygis...
Kas per tas keletą dienų pasikeitė, žmonėms nežinoma.
Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.