
Naujausios
Mediko abejingumas įskaudino pacientę
Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi šiaulietė. Moteris pasakojo Respublikinės Šiaulių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje susidūrusi su gydytojo abejingumu ir nejautrumu. Ligoninė teisinasi, kad ligos simptomai buvo netipiniai, ir gydytojui atidumo galbūt pritrūko dėl didelio darbo krūvio.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Neįžvelgė sveikatos problemos
Pajutusi stiprų pilvo skausmą, kokio iki tol niekada nėra jautusi, moteris dar bandė malšinti jį vaistais, tačiau, kai niekas negelbėjo, išsikvietė greitąją ir penktadienio popietę buvo nugabenta į Šiaulių ligoninės priimamąjį.
Moteris pasakoja, kad tą dieną priimamajame žmonių buvo gal trys. Ją apžiūrėjęs gydytojas pamaigė pilvą, paklausinėjo. Buvo atliktas kraujo tyrimas. Laukti atsakymo moteris liko ant suoliuko priimamajame toliau kęsdama stiprų pilvo skausmą, plintantį į krūtinę ir nugarą.
Kai pagaliau buvo gautas kraujo tyrimo atsakymas, gydytojas moterį informavęs, kad nieko blogo nėra, trūksta tik kalio, išleido namo ir patarė gerti daugiau vandens, o pilvo skausmą malšinti vaistais.
Šiaulietė sako, jog ją labiausiai įskaudino ne tai, kad gydytojas nepamatė sveikatos problemos, o tai, kaip bendravo. Jos žodžiais, elgėsi arogantiškai, nejautriai.
Moteris grįžo namo ir toliau kentė stiprų skausmą, kol galiausiai šeštadienio paryčiais paprašė sūnaus, kad ją vėl nuvežtų į ligoninę.
Šį kartą budėjo jau kita gydytoja. Po apžiūros echoskopu moteris nedelsiant buvo paguldyta į skyrių. Nustatyta tulžies pūslės akmenligė. Kitą dieną buvo atlikta operacija.
Šiandien moteris jau sveiksta ir džiaugiasi, kad ne visi gydytojai abejingi.
„Gydytojas atsiprašys“
Norėdami išklausyti mediką, kreipėmės į ligoninę. Ji pareikalavo moters sutikimo, kad būtų įvertinti medicininiai įrašai. Atsakymų sulaukėme ne iš mediko, bet iš Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einančios Nidos Linkevičienės.
– Ar gali būti, kad tulžies pūslės akmenligės požymiai nėra labai aiškūs ir gydytojas todėl neįtarė šios ligos?
– Tulžies akmenys labai dažnai jokių nusiskundimų nesukelia ir tulžies pūslės akmenligė diagnozuojama atsitiktinai. Spazminiai skausmai esant akmenligei atsiranda pavalgius aštraus, riebaus maisto, dažnai jie praeina savaime ar išgėrus vaistų.
Konkrementai (akmenys) tulžies pūslėje aptinkami echoskopijos tyrimu. Jei, diagnozavus ligą, tulžies pūslės latakai neišsiplėtę, skiriama planinė operacija. Kai akmenys latakuose įstrigę, skiriamas skubus operacinis gydymas.
Pacientą gali varginti skausmai, nebūdingi akmenligės priepuoliui. Jie gali plisti į krūtinę, nugarą. Pacientę į Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių atvežę Greitosios medicinos pagalbos medikai nurodė krūtinės skausmus. Skyriuje budėjęs gydytojas apžiūros metu ūmaus pilvo, tai yra pilvaplėvės dirginimo požymių nenustatė. Jis skyrė spazmolitikų ir skyrė ambulatorinį gydymą, kreipiantis į šeimos gydytoją.
– Moteris su gydytoju nekonfliktavo, nes vos galėjo pajudėti ir pakalbėti iš skausmo, tačiau gydytojo elgesys jos atžvilgiu jai pasirodė nepagarbus. Kaip galėjo taip nutikti?
– Sausio mėnesį Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje buvo labai daug pacientų dėl prasidėjusio gripo ir peršalimo ligų sezono. Gydytojams tenka skubėti, daugiausia dėmesio skiriant sunkios būklės ligoniams. Skyriuje dirbantys gydytojai daro viską, kad pacientai sulauktų profesionalios pagalbos.
– Ar gali moteris tikėtis gydytojo atsiprašymo?
– Jei pacientei atrodė, kad ją tyręs medikas elgėsi nepakankamai pagarbiai, gydytojas jos atsiprašys.
Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.
Greitosios pagalbos į ligoninę atvežta moteris po apžiūros buvo išleista namo, tačiau vėliau teko skubėti atgal į ligoninę. Prireikė operacijos.