
Naujausios
TEMĄ PASIŪLĖ SKAITYTOJAI
Gyventojai gaudo seniūną
Šiaulių kaimiškosios seniūnijos gyventojai neranda seniūno. Nei telefonu, nei atvažiavę į seniūniją. Netekusieji kantrybės, kreipėsi į mūsų redakciją — padėkit surasti, nes seniūnas reikalingas reikalams tvarkyti. Pradėjom ieškoti seniūno Jono Obriko ir mes. Iš karto neradome, bet jis atsiliepė mobiliuoju telefonu.
Sigita STONKIENĖ
siga@skrastas.lt
Seniūnijoje jaučiasi nelaukiami
Šiaulių rajono gyventoja savo ir kaimynų vardu redakcijai tvirtino esą sudėtinga rasti Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūną Joną Obrikį. Anot moters, seniūno kabinete niekas nekelia ragelio, o seniūnijoje paprastai patariama skambinti dar kartą.
Bandydama susitarti dėl priėmimo, ji pati šitaip vargstanti antra savaitė. Teigė praėjusį penktadienį specialiai nuvykusi į seniūniją, bet seniūno neradusi. Šią savaitę kiekvieną dieną skambinanti po kelis kartus, bet seniūno kabinete nesą.
„Suprantu, kad seniūnas negali nuolatos sėdėti kabinete — seniūnija didelė, rūpesčių aibės. Bet nors duotų mobilųjį telefoną — pasiskambintume. Tačiau darbuotojai neduoda, sako, jog tai konfidencialu“, — guodėsi moteris, kuri tikino kalbanti ne tiktai už save: esą žmonės, seni ir ligoti, į seniūniją atvyksta iš atokiausių kaimų, po kelias valandas laukia koridoriuje ir nieko nepešę važiuoja namo. O skųstis ir kritikuoti seniūną — bijo.
Ji perdavė gyventojų pageidavimą, kad bent porą kartą per savaitę bent po vieną valandą seniūno laikas būtų skirtas specialiai jiems. Taip pat norėtų, kad seniūno mobilusis telefonas būtų viešai paskelbtas seniūnijoje.
Siūlo ieškoti... internete
Šiaulių kaimiškoji seniūnija yra Šiaulių rajone, išsidėsčiusi aplink savo centrą — Šiaulius. Internetinėje svetainėje skelbiama, kad jai priklauso 58 kaimai, nors seniūnas vėliau „Šiaulių kraštui“ sakė, kad 44.
Vakar iš ryto, apie pusę vienuoliktos, apsilankę seniūnijoje, seniūno kabineto duris radome užrakintas. Darbo valandos nei ant seniūno kabineto, nei ant kitų kabinetų durų nenurodytos, tiktai bendroje skelbimų lentoje paskelbtos bendros savaitės dienos ir darbo valandos.
Ant vyriausiosios inspektorės kabineto durų radome informaciją tam tikrais klausimais kreiptis pirmadieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais.
Vakar buvo trečiadienis, bet ir šis kabinetas užrakintas. Ant durų smeigtuku prisegtas lapelis įspėjo: „Dirbsiu 13 val.“
Kitame kabinete buvusios socialinės darbuotojos Gintarė Bujauskaitė ir Danutė Brazienė gynė seniūną: esą rytais visada būna nuo 8 iki 9 valandos, o po pietų rasti sunkiau. Jos svarstė: gal žmonės eina į senąjį seniūno kabinetą, kuris dabar užrakintas ir jame nieko nėra? O seniūnas persikėlė į kitą kabinetą. Šiuo metu išvykęs į pasitarimą.
Darbuotojos tvirtino, esą su seniūnu visada galima susisiekti mobiliuoju telefonu, kuris skelbiamas seniūnijos internetinėje svetainėje. Bet, atrodo, nesusimąstė, ar dažnas atokaus kaimo pensininkas turi namuose kompiuterį ir moka juo naudotis?
Teisinosi dirbąs neseniai
Seniūnas Jonas Obrikas seniūnijai vadovauja neseniai — nuo šių metų sausio 2 dienos.
Gyventojų pageidavimus jam perdavėme mobiliuoju telefonu.
Seniūnas teisinosi, kad dirba neseniai ir be pavaduotojos, kuri turėtų pradės dirbti kovo mėnesį. Tikino, kad rytais nuo aštuonių iki dešimtos arba pusės vienuolikos visada būna seniūnijoje, vėliau įvairiais reikalais važinėja po kaimus, dalyvauja pasitarimuose, darbo krūvis esąs labai didelis. Vakar rytą, pavyzdžiui, priėmęs tris žmones.
Seniūnijos šeimininkas sutiko atsižvelgti į gyventojų pageidavimus, numatyti priėmimo valandas bei seniūnijoje viešai paskelbti savo mobilųjį telefoną. „Jokių problemų, pakabinsiu prie durų būtinai“, — žadėjo seniūnas.
Kitur tvarka kitokia
Norėdami pasižiūrėti, kaip kitose seniūnijose, nuvažiavome į Kužius.
Ant seniūnijos pastato laukujų durų pritvirtintas lapelis: švenčių ir poilsio dienomis mirties atveju kreiptis į seniūno pavaduotoją R. Slabienę ir nurodytas pavaduotojos namų adresas bei mobilusis telefonas.
Kužių seniūnija nuo praėjusių metų gruodžio dirba be seniūno: buvęs seniūnas Saulius Mickus praėjusių metų gruodžio mėnesį perėjo dirbti į Šiaulių rajono savivaldybę. Kitas konkursą laimėjęs seniūnas turėtų pradėti dirbti kovo mėnesį.
Laikinai atliekanti seniūno funkcijas seniūno pavaduotoja Regina Slabienė sakė, jog problemų dėl seniūno kontaktų su gyventojais nebuvo.
Šioje seniūnijoje ant visų kabinetų durų tvarkingose lentelėse už stiklo radome nurodytą darbuotojų darbo laiką.
R. Slabienė paaiškino: besikreipiantys į seniūniją žmonės registruojami specialiame žurnale, gyventojo problema iš karto perduodama seniūnui, nurodomas konkretus susitikimo laikas.
„Kužių seniūnijos gyventojams visada duodamas seniūno mobilusis telefonas, kadangi tai yra tarnybinis, ne asmeninis telefonas“,— sakė R. Slabienė.
Kol nėra įsakymo...
Pasak Vitalijos Lisinskienės, Šiaulių rajono savivaldybės kanceliarijos vedėjos, Savivaldybės vidaus tvarkos taisyklėse visai administracijai, tai yra visiems skyriams ir seniūnijoms, patvirtintas vienodas darbo laikas — nuo 8 iki 17 valandos ir viešai nurodytas lankytojams.
„Dabar seniūnijose sprendžiama daugybė gyventojams aktualių klausimų, tokių, kaip gyvenamosios vietos deklaravimas, įvairių pažymų išdavimas, todėl seniūnijose buvo keliamas klausimas ir dėl gyventojų priėmimo laiko, — sakė V. Lisinskienė. — Tačiau, pasitarus su juristais, toks įsakymas nebuvo išleistas.
Viešojo administravimo įstatymas nurodo, jog įstaiga turi sudaryti sąlygas, kad seniūnijoje žmonės būtų priiminėjami visą darbo dieną.„
DARBAS: Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūnas Jonas Obrikas sakė, kad dirba neseniai, „darbų — košmaras“.
RŪPESTIS: Kužių seniūnijoje laikinai einančios seniūnės pareigas seniūno pavaduotojos gyventojams prašyti nereikia — infomracija kabo ant seniūnijos laukujų durų.
NEPAGARBA: Vakar iš ryto atvykęs į Šiaulių kaimiškąją seniūniją dėl gyvenamosios vietos deklaravimo galėjai apsirikti. Ant vyriausiosios inspektorės kabineto durų vienas darbo ir konsultacijų laikas skelbiamas oficialiai, kitas — ant ranka rašyto raštelio: „Dirbsiu 13 val.“
NORAS: Šiaulių kaimiškosios seniūnijos gyventojai norėtų žinoti, kada seniūną tikrai galima rasti seniūnijoje.
Jono TAMULIO nuotr.
Citata: „Kužių seniūnijos gyventojams visada duodamas seniūno mobilusis telefonas, kadangi tai yra tarnybinis, ne asmeninis telefonas.“